Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po weekendowych imprezach przy dawnej wieży ciśnień bardzo często porozrzucane są butelki po alkoholu i śmieci. Wielokrotnie dochodzi też do niszczenia toalety czy altany. Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy monitoring pozwoli złapać sprawców?

Mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na zaśmiecony teren przy dawnej wieży ciśnień w Strzelinie. Jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, administrator terenu, którym jest Strzeliński Ośrodek Kultury, od dawna boryka się z tym problemem. - Bardzo często przy wieży ciśnień organizowane są „na dziko” imprezy, w czasie których dochodzi do dewastacji naszego wspólnego mienia. Są to wielokrotne zniszczenia toalety, altany drewnianej, siatki metalowej, pozostawianie butelek i śmieci. Administrator zawiadamiał o tych incydentach policję – powiedziała.

SOK ma podpisaną stałą umowę z Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie na usługę regularnego sprzątania tego terenu i dokonywania bieżących napraw. Każdego tygodnia, w poniedziałek - teren jest solidnie sprzątany, wykonywane są wszelkie prace remontowe urządzeń znajdujących się na terenie wieży ciśnień oraz wykaszana jest trawa.

Jak dodała burmistrz, Wydział Inwestycyjny w roku 2017, w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja istniejącego systemu monitoringu w Strzelinie”, wykonał dokumentację techniczną na realizację zadania. Zakres opracowanej dokumentacji obejmuje wykonanie 8 nowych punktów kamerowych, wśród których zaplanowany jest punkt kamerowy, zlokalizowany na terenie wieży ciśnień.

W grudniu 2017 r. w oparciu o przygotowaną dokumentację ogłoszono przetarg na wykonanie I etapu zadania „Modernizacja istniejącego systemu monitoringu - Wyposażenie Centrum Nadzoru”. Obecnie trwa procedura odbiorowa I etapu oraz trwają prace nad przygotowaniem przetargu na etap kolejny inwestycji, w którym zostanie uwzględniony punkt kamerowy na terenie wieży ciśnień. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowano na ten rok.

- Teren przy wieży ciśnień, jako miejsce odpoczynku i rekreacji, jest jednym z...
Wiecej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink7 0 Aga
....
hallo. gdzie ci wszyscy , ktorzy tak krzyczeli jeszcze nie dawno, ze P. burmistrz zqbrala i. skrawek ziemi na orlik. ze to tylko tam mozna swiezym powietrzem oddychac...hallo...TO tak.oddychacie? taki syf zawsze tam zostawiacie....WSTYD!!!!!ale co tu duzo mowic...wszystko z domu wyniesione( e sensie nauczone) taka mamy zajeb.... mlodziez, taka dorosla....
2018-08-28 17:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 0 Paweł80
Marker
Marker do PaintBalla zamówiony :lol: , jeszcze tylko kulki ze środkiem drażniącym i będą omijać z daleka ;-) .
2018-06-10 17:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +3 x
RE: Imprezowicze dewastują mienie
Ławki na skwerze pomiędzy Rynkiem a ul.Świętego Floriana to też ulubione miejsce miejscowych pijaczków. Nie mozna otworzyć okien - siedzą i piją do póżnej nocy. Może kamery albo przycięcie wierzb i odsłonięcie ławek zmniejszy "popularność" skweru? I częste wizyty policji ale nie z samochodu bo z nich nie widać ławek.
2018-06-08 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +2 Paweł80
Monitoring
Może by tak łaskawie kamery zamontowali na ul. Jana Pawła II !!!!, co mnie obchodzi jakieś odludzie. Wyspać do pracy się nie można bo "pielgrzymi" z Orlena drą mordy, sami mamy z nimi porządek robić?!. Ostatnio delikwent chciał załatwić potrzebę przy tablicy upamiętniającej Papieża!!!, co wy na to włodarze?. Może zakaz sprzedaży wszelkiego alkoholu na stacji wprowadzić?, wystarczy od 22 do 7 rano i będzie spokojnie!!!. Wybory blisko więc ruszcie się!!, bo znajdą się inni na których ludzie głosy oddadzą!!!!.
2018-06-08 12:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +4 spajker
RE: Imprezowicze dewastują mienie
Cytuję Kantyna:
W związku z ustaleniem za modernizacją monitoringu jednak po rozpisaniu wielu przetargów planów oraz firm... to ja kupię ta kamerę nawet w sklepie i router wifi aby przekazywać obraz .Zapłacę do 200 złotych za te fotoplastikony.Na komórce się nawet będzie wyświetlać
Dziwię się że tak monitorowane są te sprawy wszak jest tam strategiczny punkt miasta wody pitnej.

okrutnie upraszczasz sprawę. od razu widać że jesteś kułakiem badylarzem albo innym prywaciarzem. tylko prymityw kupuje kamerę za 200 zł w sklepie i za 10 minut ona działa. państwo kupuje kamerę w przetargach rozstrzygniętych za 4 lata, co prawda elektronika sprzed 4 lat będzie już archaiczna ale nikomu to nie przeszkadza. przez te 4 lata 60 osób zarobi średnią krajową 4800+20% zus miesięcznie aby za kamerę nie przepłacić. gdyby gmina kupiła kamerę za 200 złotych a można ją było kupić za 195 złotych to już cba w sile 10 tys chłopa po 4800+20% zus na mc miałoby co badać i co ścigać. zobacz ile to ludzi ma pracę dzięki procedurom. zobacz jak dobrze się ma producent ton papieru i tonera potrzebnego do zachowania procedur. forumowicz xyz już wyjaśni resztę, on już dobrze wie że twój pomysł prostego zakupu kamery za 200 to przejaw zwykłej prywaty i myślowego prymitywizmu.
2018-06-06 09:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 Kantyna
Imprezowicze dewastują mienie
W związku z ustaleniem za modernizacją monitoringu jednak po rozpisaniu wielu przetargów planów oraz firm... to ja kupię ta kamerę nawet w sklepie i router wifi aby przekazywać obraz .Zapłacę do 200 złotych za te fotoplastikony.Na komórce się nawet będzie wyświetlać
Dziwię się że tak monitorowane są te sprawy wszak jest tam strategiczny punkt miasta wody pitnej.
2018-06-04 11:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 spajker
RE: Imprezowicze dewastują mienie
burmistrz jako kobieta troszczy się o wandali jak o dzieci i będzie tych wandali doglądać. ja jako liberał pomógłbym imprezowiczom. otóż straż miejska i zuk otrzymaliby ode mnie polecenie wyzwozu śmieciarki na imprezę a każdy strażnik miejski otrzymałby rozkaz zwymiotowania na środku takiej imprezy. dobrze jest załątwiać sprawy klinem. pomaga nawet przy kacu.
w przypadku zmonitorowania sprawcy syfu bardzo proszę nie prowadzić postępowań karnych, proszę pod domem sprawcy/ów syfu wywieźć całą śmierciarkę i zrucić to pod domem sprawcy syfu. pomoże bardziej niż mandaty i grzywny.
2018-06-04 09:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz