Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W sali konferencyjnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z księdzem dr Ryszardem Kempiakiem. Duchowny katolicki, salezjanin, jest jednym z czołowych polskich biblistów. Oprócz badania Pisma Świętego, zajmuje się również oprowadzaniem pielgrzymów po Ziemi Świętej.
Jest wykładowcą Egzegezy Pisma Świętego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu i Świdnicy oraz Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.
Wstęp na spotkanie był wolny. W ramach obchodzonego w Strzelinie „Tygodnia dla rodziny” ksiądz wygłosił wykład pn. „Śladami Świętej Rodziny”. Opowiadał, co mówią na ten temat Ewangelie, prezentując zdjęcia z miejsc, w których, według przekazów biblijnych i apokryficznych, przebywała Święta Rodzina. Jako dobre źródło, podkreślił Ewangelie Dzieciństwa (gatunek literatury apokryficznej Nowego Testamentu – przyp. red.). Tym zbiorczym terminem określa się utwory opisujące narodziny i dzieciństwo Maryi oraz narodziny i dzieciństwo Jezusa.
- Źródła do poznania Świętej Rodziny są bogate. Najbogatsze i najważniejsze jest źródło, którym są Ewangelie Dzieciństwa. Mamy takie dwie Ewangelie. Ten obraz Świętej Rodziny jest w nich w miarę ukazany. Wiele wyczytać można z apokryfów zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu – mówił ks. dr Ryszard Kempiak.
Dyrektor SOK-u Dariusz Stępień był zadowolony z frekwencji na spotkaniu. Jak przyznał, jest to informacja na przyszłość, że warto organizować wykłady o tematyce kościelnej i biblijnej.
 Wykład o tematyce biblijnej zgromadził wielu zainteresowanych


Dodaj komentarz