Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Do niedzieli, 10 czerwca, w holu głównym Strzelińskiego Ośrodka Kultury można było zwiedzać wystawę pt. „Gerhart Hauptmann i śląscy nobliści”. Pochodziła ona z Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze.
- Wystawa odwiedziła wiele różnych miejsc związanych z kulturą na terenie Dolnego Śląska. Prezentuje dolnośląskich noblistów, z uwzględnieniem tego, który urodził się w Strzelinie czyli Paula Ehrlicha. Kluczową postacią jest jednak Gerhart Hauptmann, dramaturg i pisarz. Patrząc na tę wystawę, widać dużo tekstu, chociaż są też zdjęcia, grafiki, fragmenty listów i dokumentów. Ale na teksty warto zwrócić uwagę, są bardzo ciekawe. Kilka tablic zostało poświęconych samemu Alfredowi Noblowi. Jest też jego testament, w którym szczegółowo opisał, dlaczego i ile przekazuje pieniędzy – powiedział dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Stępień.

Komentarze   

Permalink1 0 spajker
RE: Dolnośląscy nobliści
dolnośląscy nobliści? to raczej niemieccy nobliści.
lata 30-te obfitowały w geniuszy szczególnie w niemczech, w polsce trochę mniej. jedni geniusze poszli na odstrzał a pozostałych przy życiu przejęli amerykanie i rosjanie.
no ale wystawa dobra i sensowna.
2018-06-19 16:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz