Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Są w kalendarzu dni, kiedy składamy sobie życzenia. Rocznice zawarcia związku małżeńskiego tym się wyróżniają, że życzenia dostojnym jubilatom składają nie tylko najbliżsi i przyjaciele.

Każda rocznica ślubu jest rodzinną uroczystością, w której często uczestniczą przyjaciele i znajomi. Jest jednak jubileusz świętowany nie tylko przez najbliższych. Taką rocznicą jest pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego, czyli złote gody. Wtedy, oprócz najbliższych, życzenia jubilatom składają Prezydent RP i przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

W ubiegłym tygodniu w sali ślubów strzelińskiego magistratu spotkały się cztery pary, a powodem ich wizyty było odznaczenie ich Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Spośród obecnym na uroczystości najdłuższym stażem małżeńskim poszczycić się mogli Anna i Klemens Smyrakowie z Górca, którzy wzięli ślub już 60 lat temu. Maria i Michał Butyńscy z Dobrogoszcza, przeżyli razem 51 lat, a Anna i Paweł Elżbieciakowie również z Dobrogoszcza, Romualda i Walenty Chrulowie z Kuropatnika, Bronisława i Kazimierz Kanasiowie oraz Krystyna i Henryk Lorencowie ze Strzelina obchodzili złote gody, czyli pięćdziesiąta rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Przyznane przez Andrzeja Dudę, Prezydenta RP medal wręczyła jubilatom burmistrz Dorota Pawnuk. Jubilaci otrzymali również okolicznościowe patery i kwiaty. Uroczystość zakończono symboliczną lampką (bezalkoholowego) szampana. Natomiast Zbigniew Stachowski zaśpiewał małżonkom kilka piosenek Elvisa Presleya o miłości z polskimi tekstami.

Do wielu życzeń, jakie otrzymali jubilaci, dołączamy również nasze. Sto lat i co najmniej dębowych godów, czyli 80 rocznicy!

Komentarze   

Permalink2 +1 Magdalena
Zdjęcie
Tylko zdjęcie chyba nie tych jubilatów :) są na nim moi dziadkowie, ale to żadne z wymienionych osób :) proszę o poprawienie błędu redakcję :)
2018-07-03 19:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -4 spajker
RE: Życzymy co najmniej dębowej rocznicy!
ludzie nienowocześni. dzisiaj masz rozwód w ciągu 1-go roku a jak jesteś celbrytą to w ciągu 48 godzin. ma to swoje dobre strony, niezjedzony tort weselny wyciągasz dzisiaj z lodówki i robi on za tort rozwodowy.
2018-07-02 16:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz