Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wyobraźnia ludzka, a raczej jej brak, nie zna granic. Zdjęcia te wykonał jeden z Czytelników. Zwrócił on uwagę na pewien problem, który ma miejsce w strzelińskim Rynku.

Ludzie notorycznie wrzucają tam niedopałki papierosów do kratek zabezpieczających okienka piwniczne. Sęk w tym, że zdarzają się wybite szyby, więc takie postępowanie może nawet wywołać pożar. Przecież w mieście na każdym kroku można natknąć się na kosz na śmieci, w którym papierosa można bezpiecznie zgasić. Wystarczy odrobina dobrej woli i wyobraźni.

Komentarze   

Permalink2 +4 ...
RE: Do kratki zamiast do kubła
Już nie wspomnę o pijakach na ławce naprzeciw monopolowego i o syfie pod tą ławką i koszem.. codziennie to samo .. nikt nie reaguje na to ,a kamerka straży miejskiej to chyba atrapa
2018-07-30 21:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +13 spajker
RE: Do kratki zamiast do kubła
pisałem że w latach 80-tych mieszkańcy roweckiego masowo wrzucali odpadki kuchenne do muszli klozetowej i latami zapychali kanalizację. teraz ludzie rzucają niedopałkami a jest to czas wielkich pożarów w europie.
ludzie potrafią też wystawić worek ze śmiećmi pod drzwi na klatce schodowej.
ja osobiście podnoszę niedopałki i zwracam go palaczowi z wyjaśnieniem że pan/pani coś właśnie zgubiła.
taką sytuację może uratować tylko prawo hammurabiego czyli zasada wzajemności. wrzucasz pudełko do butów do muszli klotetowej to niech ci szambo wybija przez 30 dni zanim zwik to odetka. rzucasz niedopałki do mojej piwnicy to ja rzucę szuflą niedopałków z tej piwnicy w ciebie. robisz syf na mieście? to zuk wywali ci wywrotke śmieci pod twój dom.
inaczej się nie da, żadne mandaty, żadne pouczenia tylko wzajemność, taka życzliwa wzajemność. syf za syf, niedopałek za niedopałek. już sposób siedzenia na ławce wskazuje na syfiarza.
2018-07-30 10:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz