Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zgodnie z ubiegłorocznymi zapewnieniami, basen miejski doczekał się zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Miłośnicy wodnych szaleństw na świeżym powietrzu chętnie korzystają z letniej pogody. Z czego są zadowoleni najbardziej, a czego im brakuje?
W tym roku kąpielisko przy parku miejskim w Strzelinie zostało otwarte pod koniec czerwca. Od sierpnia obiekt jest czynny codziennie od godz. 10:00 do 20:00, a o bezpieczeństwo dba dwóch ratowników. Strzelinianie zauważyli pozytywne zmiany, ale przyznali, że przydałby się też sklepik
Wstęp bezpłatny obowiązuje dzieci do lat 4. Dzieci i młodzież ucząca się od 5 do 25 lat zapłacą 3 zł (z gminy Strzelin 2 zł), a osoby powyżej 25 lat 5 zł. Cennik obejmuje też „Strzelińską Rodzinę Trzy Plus” – dorośli zapłacą 3 zł, a dzieci 2 zł. Bilety są jednorazowe.
W sezonie letnim nowe zaplecze jest już dostępne dla klientów basenu miejskiego. Dzięki temu ci, którzy przychodzą na basen, aby popływać czy poopalać się, mogą też korzystać z nowych toalet, pryszniców i szatni.

Zachęca, żeby tam wejść
Basen odwiedzają zarówno dzieci, jak i dorośli. - Jest fajnie, w pobliżu nie ma innego basenu odkrytego. Przychodzimy tutaj od dziecka, co sezon. Zdecydowanie wolimy być na terenie strzeżonym przez ratowników. Woda jest ładna, czysta i zadbana. Można przyjść razem z dziećmi. Trudno nie zauważyć tegorocznych zmian. Wyremontowanie toalet i szatni to duża zmiana na plus. Pomieszczenie nie jest już zdewastowane i zachęca, żeby w ogóle tam wejść. Wcześniej był z tym poważny problem. Nawet nie było się gdzie przebrać – powiedziały strzelinianki Barbara Rusek i Anna Szczecina. Jak przyznały, jeśli czas pozwoli, na pewno będą przychodziły na kąpielisko przez cały sezon.
Jeśli pogoda dopisze, w letnie weekendy na basen zamierza przychodzić Katarzyna Hibner. - Przychodzę tutaj przez całe życie. Jest fajnie. Teraz przede wszystkim wyremontowali toalety, bo poprzednie były tragiczne. Przydałby się też remont brodzika – mówiła strzelinianka, która odwiedziła basen razem z dziećmi, Natalią i Oliwierem.
Wolny czas przy basenie spędza też grupa młodych strzelinian. Jak przyznali, ze względu na wysoką frekwencję wypoczywających, w poprzednich sezonach rzadko bywali na basenie. W tym roku zauważyli nowe szatnie i toalety. W upalne dni basen miejski odwiedzają zarówno dzieci, jak i dorośli
- Wygląda to pięknie, ale mógłby być też jakiś sklepik. Trzeba był z tym coś zrobić. Wcześniej było też boisko z piaskiem, a teraz już go nie ma. Byłaby to dodatkowa rozrywka. Będziemy przychodzić tak często, jak będziemy mieć wolne – powiedzieli Magda i Tomek. Warto pamiętać, aby nie korzystać z kąpieliska po zamknięciu, kiedy nad bezpieczeństwem nie czuwają już ratownicy.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 0 ann42
nieporozumienie w tekscie
Przepraszam bardzo ale Pani Kasia na basen przybyła ze swoja córeczką a nie z dziećmi to po 1 , a po 2 Olivierek przyszedł ze Swoja mamą ktorą na pewno nie jest Pani Kasia !!! Na basenie przebywał pod opieką moją- czyli swojej mamy.! ( nie obecnej na zdj)
2018-08-12 21:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 Ewangelista
Zjezdzalnia
Przydalaby sie jeszcze zjezdzalnia dla doroslych napewno przyciaglo by to duzo wiecej osob
2018-08-12 12:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz