Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Trwają prace związane z realizacją zadania pn. „Uzbrojenie terenu przy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park” Podstrefa Strzelin wraz z przebudową ciągów komunikacyjnych”. Inwestycja realizowana jest w cyklu dwuletnim (2017-2018). Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku i powinny zakończyć się we wrześniu 2018r. Koszt realizacji zadania to blisko 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 1,1 mln zł. Do tej pory wykonana została sieć wodociągowa oraz sieć kanalizacji sanitarne i deszczowej. Obecnie trwają prace związane z przebudową ulicy Gen. Leopolda Okulickiego oraz wykonaniem nowego oświetlenia. Droga przebudowana zostanie do nawierzchni bitumicznej, a także powstanie ciąg pieszo-rowerowy.
Realizacja zadania w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia poziomu atrakcyjności terenów przemysłowych, które wkrótce zagospodarowane zostaną przez Inwestorów planujących rozpoczęcie budowy zakładów produkcyjnych na terenach objętych nowym uzbrojeniem. Gmina Strzelin rozstrzygnęła przetarg dotyczący sprzedaży ostatniej działki znajdującej się na terenie Podstrefy Strzelin WSSE „Invest-Park”, co w niedalekiej przyszłości przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy. Na uwagę zasługuje fakt, że prężnie rozwijają się również firmy prowadzące swoją dotychczasową działalność w strefie. Taki stan rzeczy pokazuje, że uzbrojenie terenu Podstrefy Strzelin WSSE „Invest-Park” jest bardzo potrzebną w naszym mieście inwestycją, która realizowana jest w odpowiednim czasie, ponieważ zakłady produkcyjne, jakie niebawem powstaną, sprawnie rozpoczną swoją działalność.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Komentarze   

Permalink3 +1 Absolwentka
RE: Prace powinny zakończyć się we wrześniu br.
Będzie praca w specjalnej strefie dla Ukraińców bo wszyscy rozgarnięci Polacy wyjechali za chlebem tam gdzie lepiej płacą za granicę. Bezrobocie dziś w Polsce 3,8 procent a we Francji gdzie przebywają hordami całe tabuny uchodźców aż 9,2 procent. Sprowadźmy do naszego nieszczęśliwego kraju uchodźców a wzrośnie stopa bezrobocia :D
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/bezrobocie-w-europie-kwiecien-2018-r-dane-eurostatu/0t7z9pt
2018-08-11 22:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +7 Bart
L
A czy ktokolwiek myśli o infrastrukturze drogowej, nowe zakłady się otwierają, niektóre rozbudowują (TECE) a te wszystkie tiry, które będą kursować do tych zakładów jadą przez miasto. Na zachodzie najpierw buduje się drogi dojazdowe do fabryk tak żeby nie kolidowały z centrum miasta a potem się je buduje a w Polsce na odwrót.Bezrobocie jest na tak niskim poziomie, że mówienie o miejscach pracy to mówienie najedzonemu żeby coś zjadł.
2018-08-10 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 spajker
RE: Prace powinny zakończyć się we wrześniu br.
prace powinny zakończyć się we wrześniu. będą wstęgi kamery i szampany. tak na 2 tygodnie przed wyborami.co za przypadek.
2018-08-10 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz