Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Czy już niedługo ruszy linia kolejowa, która umożliwi wywóz kruszyw z kopalni? Jedną ze zmian w budżecie było przeznaczenie 100 000 zł dla SCSE. Na co zostanie przekazana ta kwota? Mowa była też o powołaniu zastępcy kierownika PZLA w Strzelinie, co zdenerwowało jednego z radnych. - Nikt niczego nie ukrywa i nie kombinuje – broniła uchwały burmistrz.
Obrady XLIX sesji Rady Miejskiej Strzelina odbyły się we wtorek, 28 sierpnia, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Sprawozdanie z działalności między sesjami przedstawiła burmistrz Dorota Pawnuk.
Poinformowała, że tendencja, która jest w całej Polsce, związana z brakiem firm zainteresowanych realizacją zadań publicznych w drodze przetargów, wciąż jest bardzo niekorzystna dla samorządów. Wiele przetargów jest powtarzanych i mogą zostać rozstrzygnięte dopiero po decyzji RMS o zwiększeniu pieniędzy na poszczególne zadania.
Jak dodała, wszelkie szkolne inwestycje zakończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Place zabaw przy PSP nr 5 w Strzelinie oraz szkołach w Kuropatniku i Białym Kościele będą wykonane w połowie września br.
Ponadto rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż terenu w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Strzelin. Jest to ostatnia gminna działka, która została sprzedana firmie Anegre, zamierzającej wybudować zakład produkcyjny.
- Dla mnie jest niezrozumiałe i niegospodarne jest powoływanie zastępcy kierownika – mówił radny Julian Kaczmarek (z prawej)
Co z linią kolejową?
Na początku sierpnia br. podpisano umowę na dzierżawę nieczynnej linii kolejowej nr 319 Strzelin – Kondratowice na okres 3 lat. Dzierżawcą jest firma SKPL Infrastruktura i Linie Kolejowe, wyspecjalizowana w przewozach kolejowych. Firma jest zobowiązana do uruchomienia linii, aby umożliwić wywóz kruszyw skalnych z kopalni Mineral Polska i Mota Engil.
Dodatkowo burmistrz poinformowała o piśmie z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W drugim postępowaniu przetargowym, dotyczącym zaprojektowania i wykonania remontu ronda w Strzelinie, po raz kolejny nie została złożona żadna oferta. - W związku z tym, GDDKiA jest zmuszona odstąpić od realizacji w bieżącym roku. Oczywiście, będziemy wnioskować, żeby to zadania było jednak ujęte w planach. Być może lepszym rozwiązaniem jest, aby kto inny projektował, a kto inny wykonywał remont ronda – powiedziała.
Następnie przystąpiono do uchwały w sprawie przyjęcia „Programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i powyżej z terenu miasta i gminy Strzelin na lata 2018-2020”. W odpowiedzi na pytanie radnej Renaty Dobuckiej okazało się, że program obejmuje osoby zameldowane tylko na terenie miasta i gminy Strzelin. Według wydziału ewidencji, jest to 3 807 osób w wieku 65 lat i powyżej. Większością głosów uchwała została przyjęta.
Kolejna uchwała dotyczyła przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części działki w Strzelinie. Radna Dobucka pytała o przeznaczenie terenu. Burmistrz wyjaśniła, że przy ul. Grota Roweckiego jest olbrzymi problem z parkowaniem. Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otworzy możliwości prawne przekazania tego terenu na potrzeby gminy. Uchwała została przyjęta.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink1 0 Irena
Linia kolejowa
Linii kolejowej jak nie było tak nie ma. Jej kwestia była aktualna tuż przed wyborami (jak wiele innych do czego zdążyłam już przywyknąć) natomiast umarła chyba śmiercią naturalną tuż po nich. Drogi są niszczone, bezpieczeństwo na nich wątpliwe (także poprzez pędzące ponad dozwoloną prędkość ciężarówki) a ruch jest coraz większy. Wątpliwą przyjemnością jest nawet spacer wzdłuż wsi kiedy przejeżdżające bardzo szybko duże auto wznieca pył i kurz wprost do oczu zwłaszcza małych dzieci. Chciałoby się powiedzieć obiecanki cacanki a wyszło jak zwykle.
2019-05-23 16:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz