Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Prawdopodobnie jednym z kandydatów w wyścigu do fotela burmistrza Strzelina będzie Renata Dobucka, która w obecnej kadencji rady miejskiej jest w opozycji. Zarejestrowała nawet swój komitet wyborczy. Jacy ludzie znajdą się na jej listach? Dlaczego myśli o kandydowaniu na burmistrza?

Czy myśli Pani o kandydowaniu na burmistrza? W końcu zarejestrowała Pani swój wyborczy komitet.
- Tak. To prawda. Zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Renaty Dobuckiej. Myślę o tym, żeby kandydować na urząd burmistrza, choć nie zostałam oficjalnie zgłoszona. Zarejestrowaliśmy tez kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu.

Dlaczego chce Pani ubiegać się o fotel burmistrza?
Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jako burmistrz chcę postawić przede wszystkim na dynamikę i przyśpieszenie w rozwoju gminy. Wszyscy widzimy wokół siebie, że wiele rzeczy dzieje się tutaj za wolno i sąsiednie gminy uciekają nam do przodu. Musimy je dogonić i wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju.

Dlaczego Pani zdaniem dzieje się to za wolno?
Już niedługo przedstawimy Państwu i mieszkańcom szczegółowy program. W swoim Kompleksowym Planie Rozwoju dla Strzelina przedstawiam konkretne przykłady, które należy szybko wdrożyć, aby wyrwać się z marazmu gospodarczego i wytłumaczę dlaczego tak się dzieje.

Jacy ludzie znajdą się na Pani listach wyborczych?
Jak mawiał Albert Einstein: „ Szaleństwo jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów”. Dlatego tez stawiam na ludzi młodych, na świeże spojrzenie na samorząd. Są to osoby, które wcześniej miały styczność z samorządem, ale nie startowały nigdy w wyborach samorządowych. W naszej przestrzeni publicznej od wielu lat pojawiają się wciąż te same nazwiska. Oczywiście, nie jest to żadna ujma, gdyż ich doświadczenie i wiedza są ogromne, lecz ciągle brakuje mi jednak ludzi młodych, ludzi zdolnych, z nowymi podkładami energii, którzy w zmieniającym się świecie doskonale wiedzą, co trzeba zmienić w Strzelinie. Potrzebna jest tej gminie nowa myśl, energia i spojrzenie na świat.

Czy nie obawia się Pani, że wyborcy pójdą zagłosować na tych, których nazwiska jednak częściej przewijają się w przestrzeni publicznej?
To oczywiście będzie decyzja wyborców, na którą osobę zagłosują. Teraz trwa okres kampanii wyborczej. My będziemy prezentować konkretny program, który obejmuje wszystkie aspekty życia społecznego. Ja w tych wyborach zaprezentuję nowe, młode osoby, które swoją energią, wiedzą i pomysłami będą razem z nowym burmistrzem zmieniać naszą gminę. Nie chcę tutaj oceniać innych samorządowców, ale myślę, że każdy wyborca doskonale zdaje sobie sprawę, czego się może spodziewać po nazwiskach, które są w samorządzie od kilku kadencji. Liczba niezałatwionych spraw jest długa i myślę, że te osoby, którym nie udało się tego dokonać, teraz również nie wniosą niczego nowego.

Czy wydarzenia związane z próbą wygaszenia mandatu przez radnych obecnej koalicji w radzie miejskiej i bezzasadne próby zwolnienia przez starostę ze stanowiska sekretarza powiatu mogą Pani pomóc, czy zaszkodzić w ewentualnej próbie ubiegania się fotel burmistrza?
Na to pytanie niech odpowiedzą wyborcy. Trudno mi ocenić, czy wspomniane przez Pana wydarzenia przysporzą mi zwolenników, czy przeciwników.

Jak ocenia Pani obecną burmistrz? Za co można ją pochwalić, a za co skrytykować?
- Nie chciałabym oceniać moich kolegów i koleżanek samorządowców. Myślę, że mogłabym ocenić sama siebie, jako radną tej kadencji Rady Miejskiej Strzelina. Uważam, że byłam jedną z najbardziej aktywnych radnych i często poruszałam problemy mieszkańców, które przedstawiali mi między innymi na dyżurach i innych spotkaniach ze mną. Nad każdą sprawą zawsze pochylałam się z ogromną uwagą. Na sesjach Rady Miejskiej jestem zawsze aktywna i z reguły staram się zadawać wiele pytań. Myślę, że gdyby ktoś pokusił się o policzenie liczby złożonych przeze mnie wniosków, pytań, interpelacji czy projektów uchwał, to sadzę, że byłabym na pierwszym miejscu, a dalej długo, długo nikt.

Nad czym szczególnie powinien skupić się przyszły burmistrz w najbliższej kadencji?
- To jest bardzo dobre pytanie, na które zacznę odpowiadać, gdy Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie zarejestruje moją osobę, jako kandydata na urząd burmistrza. Wówczas przedstawię szczegółowy program i będę do Państwa dyspozycji. Myślę, że obecna władza nie wsłuchuje się w potrzeby młodych ludzi, którzy rozpoczynają właśnie swoją drogę zawodową i zakładają rodziny. Jeżeli jako gmina zapewnimy odpowiednie warunki, by stąd nie wyjeżdżali, a wręcz przeciwnie, jeśli będziemy stwarzać warunki, by rodziny w naszym mieście zaczynały się osiedlać, a nie wyjeżdżały do Wrocławia czy Oławy w poszukiwaniu pracy czy mieszkania, będę uważać to za sukces. Miarą sukcesu będą z całą pewnością nowe miejsca pracy z godną płacą. Z całą pewnością będę również pobudzała aktywność mieszkańców do uczestnictwa w życiu publicznym i to nie może być tylko aktywność raz na 4 lata przy okazji wyborów.

Czy nie martwi Pani poziom obecnego zadłużenia gminy?
- Redakcja Słowa Regionu pochyliła się jakiś czas temu nad tematem zadłużenia samorządów. Przyglądając się sytuacji finansowej gminy, odczuwam ogromne zaniepokojenie. Zadłużenie gminy Strzelin rośnie z roku na rok. Za rok 2017 znaleźliśmy się na 244. miejscu na prawie 2500 gmin w rankingu najbardziej zadłużonych gmin. Teraz każdy mieszkaniec „posiada” 1837 zł długu wygenerowanego przez naszą gminę.
Niestety, przez takie wyniki jesteśmy w czołówce takich rankingów. Jako burmistrz z całą pewnością pochylę się nad tym problemem i będę robić wszystko, aby doprowadzić do sytuacji, w której budżet gminy będzie zrównoważony i stabilny, bez uszczerbku dla potrzebnych nam wszystkim nowych inwestycji.

Dziękuję za rozmowę.

Marek Rychlica
Komentarze   

Permalink34 0 WOJTI
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
TEST
2018-10-11 12:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink33 +1 Stawia na dynamikę i
egon
Cytuję Stawia na dynamikę i:
Szanowna Pani mówi Pani o dynamice i rozwoju Gminy Strzelin. Chyba myślimy o innych gminach. Biorąc i obserwując dokonania obecnej Pani Burmistrz uważam ,że osiągnięcia są całkiem spore i nie podlegają dyskusji. Oczywiście pewne sprawy można by rozwiązać inaczej . Są również i porażki. Ale biorąc globalnie to osiągnięcia mają się dodatnio. Dynamika rozwoju uzależniona jest od funduszy. Jeżeli chce Pani na własne oczy jak zapuszcza się w rozwoju Gminę, proszę wyjechać 14 km i zobaczy Pani Gminę Przeworno.
Zobaczy Pani jak kiedyś z Gminy wiodącej stała się czerwona latarnią Powiatu delikatnie pisząc.Uważam,że Pani Pawnuk przydałaby się w Przewornie bo czeka nas- Przeworno kolejny okres głębokiej posuchy patrząc na kandydatów..

Masz człowieku rację. Czytając te wypociny niektórych osób , którym w życiu niewiele się wydarzyło niewiele osiągnęli ale gula im skacze. Zazdrość i dławi i mogą sobie pofolgować.
2018-10-09 04:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink32 0 Tia.......
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję czytelnik:
Cytuję spajker:
umysłowy siłacz z kondratowic usunął 73 komentarze pod jego zdjęciem. komentarze przerabiały księcia w shreka. pan shrek w krawacie nie wytrzymał i kazał usunąć komentarze bo drażniła go prawda. on nie lubi lustra.
ta ruda pani ma więcej jaj niż kondratowiccy notable pod ochroną cenzury gazecianej.


A 70, to komentarze SPAJKERA :lol: Nikt już nie chciał tego czytać :lol: Dzięki temu możesz się Panie Spajker zalogować do innej gminy :lol:

niektórym woń stęchlizny materialnej i umysłowej nie przeszkadza. niektórzy się nią delektują a będąc przekonani o swoim monopolu umysłowym nad stadem wyborców nie lubią homo-sapiens. prawda czytelniku? beneficjencie pensji finansowanej moimi podatkami?
2018-10-06 14:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink31 +4 spajker
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję czytelnik:
Cytuję spajker:
umysłowy siłacz z kondratowic usunął 73 komentarze pod jego zdjęciem. komentarze przerabiały księcia w shreka. pan shrek w krawacie nie wytrzymał i kazał usunąć komentarze bo drażniła go prawda. on nie lubi lustra.
ta ruda pani ma więcej jaj niż kondratowiccy notable pod ochroną cenzury gazecianej.


A 70, to komentarze SPAJKERA :lol: Nikt już nie chciał tego czytać :lol: Dzięki temu możesz się Panie Spajker zalogować do innej gminy :lol:

moich było 11cie. sekretarz miał dość prawdy , woli żyć urojeniami. jeszcze jedna kadencja traktorzystów w krawatach a całe kondratowice się wylogują w inne lepsze miejsce do życia.
2018-10-05 16:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink30 -7 czytelnik
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję spajker:
umysłowy siłacz z kondratowic usunął 73 komentarze pod jego zdjęciem. komentarze przerabiały księcia w shreka. pan shrek w krawacie nie wytrzymał i kazał usunąć komentarze bo drażniła go prawda. on nie lubi lustra.
ta ruda pani ma więcej jaj niż kondratowiccy notable pod ochroną cenzury gazecianej.


A 70, to komentarze SPAJKERA :lol: Nikt już nie chciał tego czytać :lol: Dzięki temu możesz się Panie Spajker zalogować do innej gminy :lol:
2018-10-05 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink29 +2 spajker
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję spajker:
umysłowy siłacz z kondratowic usunął 73 komentarze pod jego zdjęciem. komentarze przerabiały księcia w shreka. pan shrek w krawacie nie wytrzymał i kazał usunąć komentarze bo drażniła go prawda. on nie lubi lustra.
ta ruda pani ma więcej jaj niż kondratowiccy notable pod ochroną cenzury gazecianej.

zapomniałem dodać że człowiek honory kazałby redakcji usunąć cały artykuł ale 3,1454zda kazała usunąć tylko komentarze. pytam sekretarza- dlaczego czujesz się silny? bo znam wójta. pytam wójta- dlaczego czujesz się silny? - bo znam sekretarza.
gazecie słowo regionu podpowiem że warto przemyśleć czy są 4-tą władzą czy też są organem reklamowym osoby x. podpowiem że gazeta poltyka jest czymś innym niż gazeta reklamowa macro cash and carry. czasami można coś wygrać krótkoterminowo ale długoterminowo można stać się rolką papieru toaletowego zatrwożonej kupa w postaci ego jakiegoś kandydata.
2018-10-04 22:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink28 0 spajker
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
umysłowy siłacz z kondratowic usunął 73 komentarze pod jego zdjęciem. komentarze przerabiały księcia w shreka. pan shrek w krawacie nie wytrzymał i kazał usunąć komentarze bo drażniła go prawda. on nie lubi lustra.
ta ruda pani ma więcej jaj niż kondratowiccy notable pod ochroną cenzury gazecianej.
2018-10-04 22:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink27 +3 spajker
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję oleś:
Cytuję Olek:
Cyt.Oleś.
I znów kłamiesz, drogi komuszku oj kłamiesz.... tylko zapominasz o kilku sprawach, istotnych sprawach. W 2006 na sekretarza wziął ją Raba i sprawdziła się na tym stanowisku. W 2014 szła z list PO ale była przeciwna koalicji z porozumieniem burmistrz. Gdyby była taka łasa na zaszczyty to mogla się nie sprzeciwiać i też by czerpała frukta. Zapomniałeś słonko o tym? Kaczmarek nie startuje z list PIS, a nie Dobucka. Kłamczuszku. Powiaty nie miały instrumentów aby ściągać inwestorów -NIE MIAŁY TERENÓW -kłamczuszku komuszku. Miała je gmina, a co zrobiła - przy okazji porównaj sobie co zrobiła gmina Oława w tym czasie. I na koniec, kto ratował mleczarnie i inne zakłady w Strzelinie i Wiązowie? I gdzie jest teraz? A jak to u nas z inwestorami było? Firma fotowoltaiczna - gdzie jest? fabryka przyczep/naczep z Nysy - gdzie jest? No i teraz dom pomocy społecznej - pewnie remont już wre :D


Jedyny PIS rozsądnie ocenił jej osobę i zostawił na.lodzie. Odnośnie ratowania zakładów. Gdzie była Pani Radna Renia w latach 2002-2006 jako przedstawiciel komunistycznej opcji z ludzmi, którzy nic nie zrobili aby ratować te zakłady. Odpowiem Ci. Przy komunistycznym korycie. Była bardzo słaba radną, która z Raba dogadywala się przed końcem kadencji. Jak widać, nadal ma parcie na władzę. Proponuje aby sie przejrzała w lustrze. Bo ludziom się narzucać to nie wypada.

znów kłamiesz komuszku - ci, co rozwalali zakłady i ich potomkowie mają się dobrze przy korytku. Ja rozumiem, ze płaca ci za zwalczanie Dobuckiej ale rób to z mądrzej.
"Jedyny PIS rozsądnie ocenił jej osobę i zostawił na.lodzie"--- no bo to kobieta z jajami i zupełne przeciwieństwo zniewieściałych "mężczyzn" z pis. może to akurat ta osoba chwyci sprawy za pysk i wyprowadzi strzelin z mielizny?
2018-10-03 20:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink26 +1 oleś
RE: Stawia na dynamikę i rozwój
Cytuję Olek:
Cyt.Oleś.
I znów kłamiesz, drogi komuszku oj kłamiesz.... tylko zapominasz o kilku sprawach, istotnych sprawach. W 2006 na sekretarza wziął ją Raba i sprawdziła się na tym stanowisku. W 2014 szła z list PO ale była przeciwna koalicji z porozumieniem burmistrz. Gdyby była taka łasa na zaszczyty to mogla się nie sprzeciwiać i też by czerpała frukta. Zapomniałeś słonko o tym? Kaczmarek nie startuje z list PIS, a nie Dobucka. Kłamczuszku. Powiaty nie miały instrumentów aby ściągać inwestorów -NIE MIAŁY TERENÓW -kłamczuszku komuszku. Miała je gmina, a co zrobiła - przy okazji porównaj sobie co zrobiła gmina Oława w tym czasie. I na koniec, kto ratował mleczarnie i inne zakłady w Strzelinie i Wiązowie? I gdzie jest teraz? A jak to u nas z inwestorami było? Firma fotowoltaiczna - gdzie jest? fabryka przyczep/naczep z Nysy - gdzie jest? No i teraz dom pomocy społecznej - pewnie remont już wre :D


Wzial ja Raba bo SLD jej nie interesowało, ponieważ nie bylo na topie. Czy ja wziął? Podobno się wprosila. Nie zmienia to faktu, że Pani Renia trzymała sie tylko i wyłącznie ludzi przy korycie. Jedyny PIS rozsądnie ocenił jej osobę i zostawił na.lodzie. Odnośnie ratowania zakładów. Gdzie była Pani Radna Renia w latach 2002-2006 jako przedstawiciel komunistycznej opcji z ludzmi, którzy nic nie zrobili aby ratować te zakłady. Odpowiem Ci. Przy komunistycznym korycie. Była bardzo słaba radną, która z Raba dogadywala się przed końcem kadencji. Jak widać, nadal ma parcie na władzę. Proponuje aby sie przejrzała w lustrze. Bo ludziom się narzucać to nie wypada.
znów kłamiesz komuszku - ci, co rozwalali zakłady i ich potomkowie mają się dobrze przy korytku. Ja rozumiem, ze płaca ci za zwalczanie Dobuckiej ale rób to z mądrzej.
2018-10-03 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink25 -4 Olek
Smerfa
Cytuję Olek:
Cytuję Smerf:
Cytuję Olek:
Cytuję oleś:
Cytuję Stawia na dynamikę i:
Szanowna Pani mówi Pani o dynamice i rozwoju Gminy Strzelin. Chyba myślimy o innych gminach. Biorąc i obserwując dokonania obecnej Pani Burmistrz uważam ,że osiągnięcia są całkiem spore i nie podlegają dyskusji. Oczywiście pewne sprawy można by rozwiązać inaczej . Są również i porażki. Ale biorąc globalnie to osiągnięcia mają się dodatnio. Dynamika rozwoju uzależniona jest od funduszy. Jeżeli chce Pani na własne oczy jak zapuszcza się w rozwoju Gminę, proszę wyjechać 14 km i zobaczy Pani Gminę Przeworno.
Zobaczy Pani jak kiedyś z Gminy wiodącej stała się czerwona latarnią Powiatu delikatnie pisząc.Uważam,że Pani Pawnuk przydałaby się w Przewornie bo czeka nas- Przeworno kolejny okres głębokiej posuchy patrząc na kandydatów..

Wymień te osiągnięcia - te dotyczące inwestorów. Porównaj z tymi w Oławie

Myślę, że porównanie z Wrocławiem będzie ciekawsze. Ale pamiętaj aby porównać liczbę mieszkańców a więc potencjalnych pracowników i infrastruktury. Strasznie ssłaby argument kolego. Pani Renia ma pojęcie o zarzadzaniu spółdzielnia mieszkaniowa w wydaniu prl ale nie o zarządzaniu miastem.

W 2010 namaszczona przez tatusia dp to miała pojęcie o zarządzaniu miastem??

A czy ja jestem zwolennikiem Pawnukowej? Piszę o starszej Pani Dobuckiej, której marzy się stołek burmistrza przed emerytura. Tacy kandydaci, że niestety ale Pawnukowa wygra.

Pisząc starszej Pani Dobuckiej mialem na myśli starszej od Pani Pawnuk.
2018-10-02 18:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz