Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Sterta gruzu na terenie gminnym powiększała się z dnia na dzień. Mocno zaskoczyło to zarówno burmistrz, jak i urzędników. Jedynym rozwiązaniem zagadki miał być monitoring miejski...
Niedawno tuż przy nowym boisku sportowym na osiedlu „Na Skarpie” pojawiły się sterty gruzu. Okazało się, że gruz trafia tam już od około tygodnia i prawdopodobnie służy do wyrównywania terenu. Jednocześnie jest to niezgodne z prawem, gdyż gruz musi przejść recykling, by mógł być później wykorzystany. Nieprzetworzony nie może służyć do utwardzania jakiegokolwiek terenu. W związku z tym skontaktowaliśmy się z burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk, przedstawiając jej wykonane tego samego dnia zdjęcia.
Początkowo szefowa gminy była mocno zaskoczona tym stanem rzeczy, gdyż nie wiedziała, skąd wziął się gruz przy boisku. Nic na ten temat nie wiedzieli też urzędnicy ani inwestorzy prowadzący prace na terenie miasta. Wydawałoby się, że jedyną odpowiedzią na pytanie, kto przywozi gruz, może być obraz z monitoringu przy dawnej wieży ciśnień, o który poprosiła burmistrz.
Niedługo później sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że przywożony materiał pochodzi z prac remontowych jednej ze strzelińskich inwestycji. O jego transporcie na teren przy boisku zdecydował radny Rady Miejskiej Strzelina Jerzy Wójcikiewicz. Uznał, że gruz będzie idealny do wyrównania tego miejsca.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink4 +10 Nie
RE: Skąd wziął się tajemniczy gruz?
Oczywiście nikt nic nie wiedzial :lol: a gruz pewnie leżał jak wstęgi p burmistrz przecinają ;-) Panie radny wziął Pan wszystko na siebie... nawet gruz :lol:
2018-10-05 16:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +10 GRUZ
DEWO
BANANOWY KROL Z ZIELENIAKA ZACZYNA ZADZIC GMINA CZS JUZ SKONCZYC Z ETATEM RADNEGO BEZRADNEGO.
2018-10-05 15:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +11 AS
RE: Skąd wziął się tajemniczy gruz?
Radny może nie ma wiedzy, na temat odpadów jakim jest gruz i co trzeba z nim zrobić, ale szef firmy która to wywiozła wie na pewno, nawet w projekcie i specyfikacji jest napisane co trzeba zrobić z powstałymi odpadami, mało tego firma ma płacone za wywóz odpadów.
Tu wychodzi jasno, że nikt nie kontroluje co się dzieje z odpadami, urząd płaci za coś co nie ma pokrycia fakturami, brawo!
2018-10-05 14:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +8 suweren
RE: Skąd wziął się tajemniczy gruz?
Brawo p,radny Wójcikiewicz "pan na włościach" :-x :-x :-x
2018-10-05 14:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz