Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Budowa obiektu gospodarczego w Dobrogoszczy była głównym tematem prawdopodobnie ostatniego posiedzenia komisji gospodarki w kadencji 2014-2018. Na co zgodził się konserwator zabytków? Mowa była też o prowadzonych obecnie pracach na odcinku linii kolejowej Strzelin-Kondratowice.
Posiedzenie komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska Rady Miejskiej Strzelina odbyło się w środę, 19 września, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Po zatwierdzeniu porządku obrad i przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia, radni przystąpili do opiniowania projektów uchwał.
Pierwszy z nich dotyczył uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Dobrogoszczy. Monika Łuczak z UMiG wyjaśniła, że mowa o części terenu gospodarstwa rolnego Wielichowo w Dobrogoszczy. Właściciel nieruchomości chciał wybudować duży obiekt gospodarczy. Miejsce to znajduje się na terenie zabytkowego folwarku, który jest objęty strefą ochrony konserwatorskiej.
- Jeśli chodzi o spadki dachu i pokrycie, były dosyć rygorystyczne obostrzenia. Ostatecznie inwestor uzgodnił z konserwatorem zabytków pozwolenie na odstąpienie od takich warunków i przy tak dużym obiekcie wyraził zgodę na mniejsze spadki dachu oraz inne pokrycie. Cała procedura zaczęła się w 2016 roku - tłumaczyła. Radni nie mieli żadnych pytań i większością głosów wyrazili pozytywną opinię w tej sprawie.
Następny był projekt uchwały dotyczący scalenia i podziału nieruchomości. Monika Łuczak wyjaśniła, że przeprowadzona została już procedura, wynikająca z ustawy o gospodarce nieruchomościami. Wybrano też radę współwłaścicieli, a geodeta przygotował projekt. Projekt uchwały zaopiniowano pozytywnie.Radni głosowali zgodnie i nie zadawali dodatkowych pytań
Kolejnym punktem były wnioski i sprawy różne. Rady Piotr Litwin poruszył kwestię wydzierżawionego niedawno odcinka linii kolejowej Strzelin-Kondratowice. Pytał czy są już informacje w sprawie jej uruchomienia.
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk wyjaśniła, że obecnie firma przygotowuje teren, natomiast wszystko zależy od kopalni. - Jeśli chodzi o strzelińską kopalnię Mineral, okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem proste i nawet nie tak kosztowne, jak planowano. Początkowo kamień miał być przerzucany taśmociągiem nad drogą. Natomiast fachowcy od linii kolejowych byli na miejscu, przeprowadzili wizję i stwierdzili, że dużo tańsze i szybsze będzie rozwiązanie, aby pociąg wjeżdżał na teren kopalni. W przypadku kopalni z Górki Sobockiej chodzi o budowę bocznicy. Na razie są wycinane drzewa, a teren jest udrażniany. Mam już przekazane materiały z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - powiedziała burmistrz.
Na koniec, ze względu na zbliżający się koniec kadencji, przewodniczący komisji radny Litwin podziękował pracownikom magistratu za merytorykę, a radnym za cierpliwość.

Komentarze   

Permalink1 +1 Dejv
RE: Rozwiązanie jest całkiem proste
W tym kraju już tak jest, że najpierw coś się niszczy lub zamyka by po trzydziestu latach znów otworzyć lub naprawić, nic tu nie może trwać wiecznie..
2018-10-08 23:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz