Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
To dobra wiadomość dla wszystkich strzelinian. UMWD dofinansuje 18 dodatkowych projektów w obszarze rewitalizacji. Wśród nich jest rewitalizacja ciągów komunikacyjnych w strzelińskim Rynku, która jeszcze kilka miesięcy temu nie mogła liczyć na wsparcie.
W kwietniu ubiegłego roku gmina Strzelin złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na rewitalizację ciągów komunikacyjnych, wraz z terenami przyległymi, pierzei wschodniej Rynku w Strzelinie. Nabór został rozstrzygnięty w kwietniu br., a strzeliński projekt, pomimo spełnienia kryteriów i uzyskania wymaganej liczby punktów, nie został wybrany do dofinansowania.
Niedawno jednak okazało się, że gmina Strzelin otrzyma dofinansowanie na rewitalizację ciągów komunikacyjnych pierzei wschodniej w wysokości ponad 1,9 mln zł. Wartość całego projektu to ponad 2,2 mln zł, a realizacja zadania jest przewidziana na przyszły rok.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego poinformował, że dzięki decyzji Komisji Europejskiej samorząd województwa dolnośląskiego będzie miał możliwość dofinansowania kwotą niemal 40 milionów złotych 18 kolejnych projektów w obszarze rewitalizacji w różnych miejscach Dolnego Śląska. Chodzi m.in. o projekt gminy Strzelin, złożony w ramach ogłoszonego we wrześniu 2016r. konkursu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów”, który wcześniej nie został wybrany do dofinansowania, z uwagi na niewystarczającą kwotę przeznaczoną na dofinansowanie zadań w tym konkursie.

Komentarze   

Permalink4 +7 spajker
RE: Są pieniądze na pierzeję wschodnią
vita to życie. rewitalizacja to przywrócenie życia. życie w rynku już jest, rosną drzewa, rośnie trawa, na murkach siedzą ludzie.
rewitalizacja po strzelińsku będzie polegać na rebetonizacji czyli na ścięciu drzew, które rosły tam od dziesiątek lat i były domem dla ptactwa, rebetonizacja obniży wartość rynkową lokali w rynku.
człowiek mądry dobrze wie że zieleń ma swoja wielką wartość dowodem czego jest wartość nieruchomości w parku i wartość nieruchomości na betonowym łysym osiedlu.
szkodniki z pgr-u już w latach 80-tych na unikatowych czarnych ziemiach postawiły osiedle roweckiego. tak nie robi dobry gospodarz, dobry gospodarz postawi bloki na piachu a nie na czarnych ziemiach, dobry gospodarz dba o zieleń a nie wycina drzew. aktualny dowcip zasłyszany w okolicach ministra szyszki;
- zawody drwali w polsce wygrywa jan kowalski
- reporterzy z mikrofonami i z kamerami męczą go pytaniami, a gdzie pan nabył takie mistrzostwo w wycinaniu drzew?
- kowalski odpowiada - na saharze.
2018-10-12 11:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +11 Dejv
RE: Są pieniądze na pierzeję wschodnią
A CO Z KAMIENICAMI DO K.... JASNEJ !? Najlepiej jeszcze bardziej spieprzyć ten nasz rynek, A co ! Zróbcie tam najlepiej gąszcz, obłóżcie rynek doniczkami z kwiatami i strumyczek z wodą, a przy pierzeji północnej zróbcie central park z jeziorkiem i ogródkami działkowymi. Rz*gać się chcę co władza robi z tym miastem.
2018-10-11 23:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +8 columbo
RE: Są pieniądze na pierzeję wschodnią
Biedne drzewa. Kolejna masakra bo ktoś ma swoje widzimisię.
2018-10-11 22:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +12 Panna Migotka
To spacerniak, a nie Rynek.
I znowu nie pytając się mieszkańców czego potrzebują zrobią [censored] jak z drugą stroną - ale to już wiadomo, bo ta strona zostanie zrobiona na wzór poprzedniej. Wykopać, wyrwać, zrównać z ziemią, zaorać, i kwiatki, wszędzie kwiatki. Kilka ławek postawione od dupy strony, zlikwidowane drzewa które dawały cień i murek na którym mieszkańcy mogli się relaksować. Żulernia (mają prawo na nich siedzieć) ma rezerwację na 2-3 ławki na cały dzień i c[censored], nikt inny nie odpocznie w drodze do domu.
2018-10-11 21:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz