Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Mobilne Muzeum Multimedialne, przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, przyjechało do Strzelina. W środę i czwartek, 3 i 4 października, przy ul. Adama Mickiewicza, każdy mógł je odwiedzić za darmo. Planowane są wizyty w 56 miejscowościach we wszystkich województwach.
Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni.Strzelińska młodzież poznała dzieje Polski odradzającej się po 123 latach niewoli
Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.Specjalny stół interaktywny przybliżył wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie Polski niepodległej
Zwiedzający mogli wybrać się w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej. śledzili sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki i dowiedzieli się, jak wyglądało życie społeczne.

Komentarze   

Permalink1 0 jamci
RE: Multimedialna wędrówka w czasie i przestrzeni
"Polska zostaje zobowiązana natychmiast zawiesić stosowanie przepisów krajowych
dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu
Najwyższego
Postanowienie wiceprezesa Trybunału znajduje zastosowanie z mocą wsteczną do sędziów Sądu
Najwyższego, których te przepisy dotyczą"

Oto najnowsza historia której jednym z głównych bohaterów jest prezydent. Tego też będą uczyć młodzież ale już w wolnej Polsce.
2018-10-19 17:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz