Inauguracja roku akademickiego SUD odbyła się w SOK
Okazuje się, że to nieprawda, iż dzieci nie chcą poznawać świata. Strzeliński Uniwersytet Dziecięcy jest tego najlepszym dowodem. Zajęcia odbywają się w soboty, a chętnych nie brakuje...
Od października, jak przystało na szacowny uniwersytet, ruszyły zajęcia na SUD, czyli Strzelińskim Uniwersytecie Dzieci. Nowa uczelnia ma siedzibę w PSP nr 3. Studentami są dzieci, uczniowie szkół podstawowych. - Zajęcia dla młodych studentów będą prowadzone w formie wykładów i warsztatów – poinformowała nas Agata Bartulica, nauczycielka strzelińskiej „trójki”. - Nasza inicjatywa spotkała się z dużym odzewem ze strony rodziców i dzieci – dodała dyrektor Teresa Okołotowicz. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się w ośrodku kultury i zgromadziła zarówno przyszłych małych studentów, ich rodziców, jak i zaproszonych gości. Później przyszedł czas na zajęcia. - Chcemy, żeby dzieci spojrzały na świat, oczami odkrywców i badaczy rzeczywistości. Aktywnie, współpracując z rówieśnikami i rozmawiając z naukowcami z różnych dziedzin. Chcemy, żeby przekonały się, że czasami prosta obserwacja lub podpowiedź ze strony naukowca mogą otworzyć przed nimi zupełnie nieznane do tej pory horyzonty. Stawiamy na kreatywność, pomysłowość i świeżość spojrzenia na otaczający dzieci świat – powiedziała pani Agata. Część zajęć uniwersyteckich odbywa się... na podłodze
Lista chętnych na zajęcia SUD jest długa. Mali studenci, podzieleni na grupy wiekowe, spotykają się w soboty dwa razy w miesiącu. Wykładowcami dziecięcej uczelni są naukowcy, co pociąga za sobą koszty. - Zabiegamy o sponsorów dla naszego uniwersytetu. Otrzymaliśmy dotację z budżetu gminy Strzelin, za co jesteśmy wdzięczni. Niestety, potrzeby są większe i musieliśmy wprowadzić czesne w wysokości 50 zł miesięcznie – poinformowała nas dyrektor szkoły. Studenci mają indeksy, w których odnotowywane są ich postępy w poznawaniu świata.
Zakres zajęć małego uniwersytetu jest szeroki. Oprócz tradycyjnych dyscyplin naukowych, preferowane będą spotkania z artystami reprezentującymi różne dziedziny twórczości. Dzieci będą miały również szansę porozmawiać o biznesie, czyli przedsiębiorczości, z prawdziwymi działaczami gospodarczymi.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że honorowym patronem SUD została burmistrz Dorota Pawnuk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ewaryst
RE: Inaczej niż w szkole?
Pochwaliła mama córkę...
0
Gravatar
spajker
RE: Inaczej niż w szkole?
"honorowym patronem SUD została burmistrz Dorota Pawnuk."-----kobietom to zawsze mało splendoru blichtru władzy i podziwu. ona ani tam nie uczy ani nie jest uczniem. teraz ja puszczę pierda imieniem burmistrza doroty pawnuk. bez honorowego patronatu pierd nie wyjdzie mi dobrze.gdyby tak burmistra ze swoich dochodów tj około 180 000 rocznie dorzuciła cos dzieciakom aby nie miały one tego czesnego 50 złotych ale czesne 40 złotych , tak bez rozgłosu, to powiedziałbym iz jest ona szczera pod pomnikami lenina i pod pomnikami papieża. no ale myślę od innych umalowanych kobiet różni się ona jedynie miejscem pracy.
0

Przeczytaj również