Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nieważny jest język, w jakim składamy sobie życzenia. Ważne jest, żeby zrobić to szczerze i poprawnie, czyli bez błędów językowych.
Zwyczajem jest, że z okazji świąt składamy sobie życzenia. Niestety, wraz z pojawieniem się telefonów komórkowych i możliwości wysyłania SMS-ów i MMS-sów coraz rzadziej sięgamy po okolicznościowe kartki. Tym bardziej warto docenić zainteresowanie dzieci i młodzieży udziałem w konkursie plastycznym na „Najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim”. W ósmej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. W sumie do konkursu zgłoszono ok. 150 prac w czterech kategoriach wiekowych.
Pomysłodawczynią konkursu na obcojęzyczną kartę świąteczną była Małgorzata Górska, nauczycielka języka rosyjskiego i bibliotekarka ze strzelińskiego CKZiU. Celem konkursu było przybliżenie uczestnikom tradycji Bożonarodzeniowych kultywowanych w krajach angielskojęzycznych, niemieckojęzycznych i Rosji, doskonalenie posługiwania się językami obcymi i możliwość wykazania się zdolnościami plastycznymi. Pięcioosobowe jury przyznało po trzy nagrody w każdej kategorii wiekowej. I tak, wśród najmłodszych, czyli uczniów klas I – III szkół podstawowych, I miejsce zajęła Wiktoria Kowalczyk z PSP w Prusach, II – Milena Klupińska, a III – Michał Lesiński, oboje z PSP w Borku Strzelińskim. W kategorii klas IV – VI najładniejszą kartkę świąteczną namalowała Natalia Kazuro, drugie miejsce zajęła Maja Sambor, obie z PSP w Borku Strzelińskim, trzecie miejsce zajęła Daria Handel z PSP nr 5 w Strzelinie. Laureaci i organizatorzy konkursu na wspólnym zdjęciu. Niestety, nie wszyscy nagrodzeni uczestniczyli  w uroczystości
W kategorii klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum jury przyznało następujące nagrody: I miejsce – Maja Lorenz, PSP nr 5 w Strzelinie, II miejsce – Aleksandra Szumilas, PSP w Żelowicach i III miejsce – Amelia Goszczyńska, PSP nr 5 w Strzelinie. W najwyższej kategorii wiekowej, czyli uczniów szkół ponadgimnazjalnych, I miejsce zajęła Natalia Belica, CKZiU w Strzelinie, II – Wiktoria Hutnik, ZSO w Strzelinie i III – Wiktoria Popielarska, CKZiU w Strzelinie.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że nad regulaminowym przebiegiem konkursu pieczę sprawowały: Justyna Hoffman-Ciszak, Małgorzata Górska i Janina Nurkowska. Nagrody w konkursie ufundowali: dyrekcja CKZiU w Strzelinie, Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina i Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne oraz anonimowy darczyńca. I jeszcze jedna ważna informacja, już niebawem wszystkie kartki będzie można podziwiać na wystawie w SOK-u.
Konkursowe kartki można podziwiać w holu Strzelińskiego Ośrodka Kultury.


Dodaj komentarz