Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Przekonaliśmy się, że najciemniej bywa pod latarnią. Szukając rozwiązania problemu, kontaktowaliśmy się z centralą Polskich Kolei Państwowych, kiedy tymczasem rozwiązanie znajdowało się... w Strzelinie.
Jeszcze w październiku pisaliśmy o niebezpiecznym przejeździe kolejowym na drodze krajowej nr 39 w Mikoszowie. O problemie, jaki sprawia kierowcom pokonanie tego przejazdu, poinformował nas Michał Kołodnicki, jeden z Czytelników „Słowa Regionu”. Szyny kolejowe na złączu wystają powyżej torowiska tak, jak widać to na zdjęciu obok. Jest więc tylko kwestią czasu, kiedy strzeli pierwsza opona w samochodzie pokonującym feralny przejazd.
Pisząc pierwszy raz o sprawie informowaliśmy, że znalezienie gospodarza, właściciela odpowiedzialnego za ewentualny remont przejazdu może potrwać. Liczyliśmy się z tym, że trzeba będzie poczekać na odpowiedź z warszawskiej centrali PKP Polskie Linie Kolejowe, bo tam skierowaliśmy pierwsze kroki. Minęło kilka tygodni, wykonaliśmy kilka, jeżeli nie kilkanaście telefonów, rozmawialiśmy z pracownikami PKP PLK i ustaliliśmy, że za stan przejazdu odpowiada ktoś inny. Dowiedzieliśmy się, że linia kolejowa Strzelin – Kondratowice – Łagiewniki co najmniej od 2002 roku jest nieużywana i PKP PLK przekazała ją PKP Nieruchomości. Niezrażeni niepowodzeniem zwróciliśmy się do rzecznika prasowego PKP Nieruchomości z takimi samymi pytaniami, jakie wcześniej skierowaliśmy do PKP PLK.
Cały artykuł dostępny jest tutajKomentarze   

Permalink1 +10 spajker
RE: Trzeba wrócić do punktu wyjścia
"O problemie, jaki sprawia kierowcom pokonanie tego przejazdu, poinformował nas Michał Kołodnicki, jeden z "----- proponuję aby przekazać nieodpłatnie teren na rzecz firmy tate i syn, która zabuduje teren familokami. przez familok to i bmw syna nie przejedzie a zatem będzie bezpiecznie.
jak tate i syn przejmą teren to gmina za 2 lata weźmie ten teren od niego w najem za jedyne 2,5 miliona rocznie aby zapewnić komfort życia mieszkańców. temat przetestowany na placu pks.

kierowcy mają problemy w różnych miejscach, jak michał kołodnicki widzi "problem" w jakimś miejscu to od razu wiem do kogo będzie należał teren i kto zamówi u tate i syna budowę bezpiecznych familoków w okolicy.
2019-01-10 12:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz