Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Do pełnego zadowolenia jeszcze daleko, ale kontrakt z NFZ jest. Można spokojnie pracować, można planować inwestycje i remonty. Pacjenci mogą liczyć na miłe niespodzianki.
Strzeliński Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego jest największą przychodnią lekarską w powiecie. Mija właśnie pół roku, jak kierownikiem tej placówki służby zdrowia został Norbert Raba. Latem i jesienią ubiegłego roku przychodnia borykała się z poważnymi trudnościami. Przez pewien czas gabinety ortopedyczny i alergologiczny były zamknięte z uwagi na brak lekarzy. Kolejka pacjentów rosła, ale jeszcze w ubiegłym roku problem został rozwiązany. A jak radzi sobie PZLA w tym roku? - Przełom roku był bardzo pracowity ze względu na konieczność podpisania nowych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia – poinformował nas Norbert Raba, kierownik PZLA. - Mam dla Czytelników „Słowa Regionu” dobrą wiadomość. Podpisaliśmy umowy zarówno na usługi POZ, czyli lekarzy rodzinnych, jak i na poradnie specjalistyczne. Jest ich w sumie 15, w tym dwie nowe, psychiatryczna i odwykowa dla osób uzależnionych od alkoholu. Mając podpisane kontrakty, możemy w pełni skoncentrować się na bieżącej działalności, a także kontynuować przebudowę ośrodka. Mam tu na myśli zakończony remont nowego gabinetu ortopedycznego, który został przeniesiony bliżej pracowni RTG i planowaną rozbudowę rejestracji – wyjaśnił.
Przebudowa poradni ortopedycznej miała ma celu podniesienie standardu świadczenia usług medycznych dla pacjentów i poprawę warunków pracy lekarzy. Jednocześnie wygospodarowano dodatkowe pomieszczenie na parterze, czyli zwolniony przez ortopedię stary gabinet. Pomieszczenie to zostanie zaadaptowane na drugą rejestrację. - Zobowiązani jesteśmy do gruntownej przebudowy rejestracji. Wymuszają to na nas obowiązujące regulacje prawne, informatyzacja PZLA, ale również przekonanie, że nasi pacjenci powinni czuć się w przychodni komfortowo. Chcemy zlikwidować okienka, żeby pacjenci mogli w bardziej komfortowych warunkach ustalać termin wizyty u lekarza i planować leczenie. Nowa rejestracja będzie mieścić się w dwóch pomieszczeniach na parterze budynku. W każdym będą stały dwa biurka przy których będą pracowały panie rejestratorki. Pacjent będzie mógł usiąść na krześle i spokojnie załatwić sprawę, z którą przyszedł do przychodni – powiedział nasz rozmówca.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

Permalink8 +2 Toto
RE: Wydaje się, że przychodnia jest duża, ale powoli zaczyna brakować miejsca
Musisz się bolo odchudzić. Tak ci burmistrz siana podsypała że się przy korycie nie mieścisz.
2019-04-17 21:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +9 spajker
RE: Wydaje się, że przychodnia jest duża, ale powoli zaczyna brakować miejsca
Cytuję MAMA:
A co z naszymi najmłodszymi pacjentami ?
Czy uda się zatrudnić Pediatrę ?
Chyba przydałby się ...dla nas nowy pediatra
A tak niestety musimy jeździć prywatnie do Wrocławia lub innych miejsc płacić za wizyty .

dla dzieci mamy wierszyk;

proszę państwa
oto miś
miś jest bardzo grzeczny dziś
miś wam chętnie łapkę poda
nie chce podać?
a to szkoda.
2019-02-08 12:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +3 Dzieci
Mały pacjent
Panie Norbercie ,a co z PEDIATRA ????
Jest szansa ,ze zatrudnicie pediatrę ??????????
Jsk brak doktor Skwarzynskiej to niestety ...
Nie mamy pediatry !!!!
2019-02-08 12:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 0 MAMA
PEDIATRA
A co z naszymi najmłodszymi pacjentami ?
Czy uda się zatrudnić Pediatrę ?
Chyba przydałby się ...dla nas nowy pediatra
A tak niestety musimy jeździć prywatnie do Wrocławia lub innych miejsc płacić za wizyty .
2019-02-08 11:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +11 Smerfetka
RE: Wydaje się, że przychodnia jest duża, ale powoli zaczyna brakować miejsca
Super określenie - LEKARZ POLITOLOG - oddaje 100% desperacji tego pana. Politolog i niby lekarz ale przede wszystkim doskonały handlarz... 8)
2019-02-07 22:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +8 Byku
Pzla
Szefem przychodni jest kierownik PZLA a nie dyrektor ..... Takie małe sprostowanie.
2019-02-07 17:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +8 KANTYNA
Wydaje się, że przychodnia jest duża, ale powoli zaczyna brakować miejsca
Świętnię.Pomijając fakt iż nim zasiądziesz na tym zaszczytnym krześle przed panią rejestratorką to chory czy nie o każdej porze roku,staniesz najpierw do kolejki przed szóstą rano aby już o 7.30 dowiedzieć się że już nie ma numerków.W tym momencie musisz wmówić swojej grypie że przyjdziesz jutro i że stałeś na mrozie specjalnie bo chciałeś ją przeziębić.W lecie będzie lepiej bo cieplej ale wrony nie wybierają...
2019-02-07 15:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +13 spajker
RE: Wydaje się, że przychodnia jest duża, ale powoli zaczyna brakować miejsca
"Pacjenci mogą liczyć na miłe niespodzianki."---miłą niespodzianką może być to że znikną kolejki. ludzie w swojej masie wiedząc że pzla dowodzi lekarz politolog zrezygnują byc może z leczenia, pozostaną tylko desperaci i ludzie ciężko chorzy. gawędziarze i hipochondrycy uciekną.

"W każdym będą stały dwa biurka przy których będą pracowały panie rejestratorki. Pacjent będzie mógł usiąść na krześle i spokojnie załatwić sprawę, z którą przyszedł do przychodni – powiedział nasz rozmówca"--- moją sprawą jest syfilis aids i autyzm. do pzla przybędę w sprawie wyleczenia mnie z tego. czy siedzenie na tych krzesełkach i rejestratorki załatwią sprawę z którą przybyłem? czy mnie wyleczą skutecznie?
może jakimś plusem w sprawie może być fakt że po rozmowie z lekarzem politologiem poczuję się naprawdę człowiekiem zdrowym.
2019-02-07 12:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz