Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budowa ul. Koralowej w Szczawinie jeszcze nie jest zakończona10 grudnia, miesiąc po wyłożeniu asfaltowej nawierzchni na ulicy Koralowej w Szczawinie, ekipa budowlana zawitała na niej ponownie. Zaalarmowani przez mieszkańców sprawdziliśmy, jakie prace były wykonywane. 

Mieszkańcy Szczawina, których posesje znajdują się przy ul. Koralowej po raz kolejny bacznie przyglądali się wykonywanym pracom. Po raz kolejny także uniemożliwiono niektórym z nich czasowe opuszczenie własnych podwórek przy użyciu samochodów. Było to dosyć uciążliwe, gdyż o przeprowadzanych pracach nie zostali wcześniej powiadomieni. Ekipa budowlana wycięła fragmenty asfaltu i odkopała, zasypane tłuczniem, zasuwy wodociągowe. Dokładnie tak jak przewidzieli to mieszkańcy.

Czy było to zaplanowane działanie i czy gmina będzie ponosiła w związku z tym dodatkowe koszty? - Technologia wykonywania remontu nawierzchni bitumicznej dopuszcza dwa sposoby regulowania skrzynek od zasuw wodociągowych. Pierwsza metoda przewiduje regulację skrzynek na bieżąco (w trakcie układania masy bitumicznej), lecz możliwe jest wtedy ich uszkodzenie lub niedokładne osadzenie. Druga metoda przewiduje ułożenie masy z pominięciem regulacji skrzynek wodociągowych i ich regulację w późniejszym terminie. Dokonuje się nacięcia nawierzchni i jej odkucia, a także przeprowadza regulację skrzynek i uzupełnienie masą bitumiczną w odkutych powierzchniach. Obie metody są prawidłowe, a wykonawca robót drogowych na ulicy Koralowej w miejscowości Szczawin wybrał metodę drugą, która jest jak najbardziej prawidłowa. Poza tym, w trakcie rozpoczęcia czynności odbiorczych ujawniły się małe wady, które obecnie są usuwane przez wykonawcę w celu bezpiecznego i prawidłowego użytkowania drogi przez uczestników ruchu drogowego. Regulacja urządzeń wodociągowych jest po stronie wykonawcy robót i nie stworzy dodatkowych kosztów dla gminy Strzelin jako inwestora. Zadanie nie zostało jeszcze odebrane i nie zostanie, dopóki wykonawca nie usunie usterek. - odpowiedziała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk.

 

Dodaj komentarz