Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Po raz trzeci zbliża się jedyna taka akcja charytatywna w powiecie strzelińskim. Majowy Strzelin Express będzie pełen ekstremalnych zadań i zdrowej rywalizacji. Kolejna edycja to ciekawe konkurencje, nowe stacje i nietuzinkowi uczestnicy. A już niebawem do sieci trafi spot promocyjny.
Strzelińskie Stowarzyszenie Gramy o Życie już po raz trzeci organizuje akcję charytatywną Strzelin Express. Podobnie jak poprzednia, potrwa dwa dni i odbędzie się w sobotę i niedzielę, 18 i 19 maja. Poprzedzi ją specjalna konferencja, którą zaplanowano na piątek, 12 kwietnia. Konferencja będzie nietypowa, bo dopiero wtedy uczestnicy dowiedzą się, kto startuje w tegorocznym wyścigu.
Prezes stowarzyszenia Łukasz Krzysztofczyk zaznacza, że mieszkańcy czekali na kolejną edycję. Strzelin Express zdobył już swoich odbiorców. Zarówno stałych uczestników akcji charytatywnej, jak i osoby śledzące zmagania wszystkich par. Pierwszą edycję można obejrzeć w internecie, natomiast druga była transmitowana online. Najważniejszy jest szczytny cel. W 2017 r. dla podopiecznych stowarzyszenia zebrano 4 219,75 zł, a w 2018 r. była to kwota 4 300 zł.

Wysoka poprzeczka
Strzelin Express to nie tylko konkurencje dla osób sprawnych fizycznie, gdyż przewidziane są też konkurencje umysłowe. Potrzebny będzie spryt, umiejętność radzenia sobie ze stresem i własnymi słabościami.
Uczestnicy będą musieli jak najszybciej dotrzeć do różnych punktów na terenie Strzelina, ale nie tylko. Jak zapewnił prezes stowarzyszenia, nowa edycja to na pewno nowe konkurencje i nowe stacje. Niewykluczone, że będzie ich więcej niż dotychczas. Nie zdradził natomiast szczegółów dotyczących majowego wyścigu.
- Była duża przepaść między pierwszą edycją, a drugą. Udaje nam się prowadzić to coraz bardziej profesjonalnie. Mamy wysoko postawioną poprzeczkę, aby zrobić coś lepiej. Pracy jest jeszcze więcej, bo podchodzimy do tego ambitnie. Staramy się, aby nic się nie powtórzyło. Charakterystyczne miejsca zostały już wykorzystane, więc musimy rozglądać się gdzie indziej. Jednocześnie myślimy nad kolejnymi, atrakcyjnymi konkurencjami, które wzbudzą emocje – powiedział Krzysztofczyk.
W ciągu dwóch dni miłośnicy wymagających zadań zmierzą się z różnymi konkurencjami
Ludzie to lubią
Warto zaznaczyć, że tegoroczną edycję Strzelin Express będzie promował profesjonalny spot. Stowarzyszenie nakręciło go we współpracy z AM Studio. Spot pojawi się na YouTubie, Facebook’u, portalach społecznościowych oraz będzie wyświetlany przed każdym seansem w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Jak dodał nasz rozmówca, spot ma bardzo ciekawy scenariusz. - Nie bez kozery zadbaliśmy o to, aby spot kojarzył się z popularnymi programami telewizyjnymi tego typu, bo wiemy, że ludzie lubią oglądać reality show. Tak naprawdę o kulisach Strzelin Express mogą opowiedzieć uczestnicy. To nie są podchody, ale wyższa półka i naprawdę bardzo fajna zabawa. Od początku chcieliśmy, żeby była rywalizacja i nagłe zwroty akcji, aby pokazać uczestnikom, że warto brać w tym udział – wyjaśnił prezes.
Regulamin pozostaje bez zmian. Aby wziąć udział, trzeba mieć ukończone 18 lat. Zgłaszać można się w parach, ale niekoniecznie. Osoby chcące wystartować w pojedynkę zostaną połączone w pary przez organizatorów.

Jak się przygotować?
Jak zaznaczył Krzysztofczyk, w internecie pojawił się już plakat promujący tegoroczną edycję. Wzbudził duże zainteresowanie. Zgłosiło się już nawet kilka par, wśród których są też osoby nie startujące w żadnej z poprzednich edycji. Co więcej, zainteresowani pochodzą nawet z Wrocławia. Warto więc przypomnieć, że uczestnicy mogą pochodzić także spoza powiatu strzelińskiego.
- Nie ma się co oszukiwać, że pojawią się osoby, które brały już udział w tej akcji charytatywnej. Wiemy, na co je stać. Pojawią się też nowe pary, ale tak niezwykle ciekawe i nietuzinkowe, że sam jestem ich ciekaw – mówił Krzysztofczyk.
Nasz rozmówca często słyszy pytanie: „Jak przygotować się do Strzelin Express?”. Zawsze odpowiada, że na to nie można się przygotować. W czasie wyścigu niektóre sprawy zaskakują samych organizatorów, przez co scenariusz może zmieniać się nawet w trakcie gry.
Dodaj komentarz