Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Trzy dni i kilkadziesiąt różnorakich imprez. Tak w tym roku w Strzelinie obchodzono Dzień Kobiet. Na dobry początek dwa dni przed 8 marca mówiono o „kobiecych sprawach”.
- Zupełnie niedawno, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości odbyła się w SOK konferencja naukowa – przypomniała Maria Tyws, dyrektorka gminnej biblioteki. - W stulecie pierwszych wyborów parlamentarnych, w których brały udział Polki, chcieliśmy przedstawić problematykę kobiecą w różnych aspektach. Różnych, to oczywiście nie znaczy wszystkich. Dlatego wróciliśmy do kobiecych spraw w aneksie do wcześniejszej konferencji. Tym razem z wykładami wystąpiły dr hab. Maria Kostyszak i dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz, obie z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsza mówiła o kobietach w filozofii i nauce, a druga o wygłosiła wykład: „Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania decyzji migracyjnych kobiet” - powiedziała organizatorka konferencji.Profesor Maria Kostyszak z Uniwersytetu Wrocławskiego na konferencji w Strzelinie
Prelegentami na konferencji byli również Maria Tyws i Dariusz Stepień, podróżnik i dyrektor SOK. Maria Tyws mówiła o kobietach-modelkach i kobietach artystkach. Natomiast Dariusz Stępień podzielił się uwagami i obserwacjami z licznych egzotycznych podróży. Oczywiście, dotyczących kobiet.
Konferencja „Kobiece sprawy” zgromadziła na widowni kilkudziesięcioro słuchaczy, a wykłady były niejako zamiast tradycyjnych kwiatków.


Komentarze   

Permalink1 0 spajker
RE: Czy przysłowiowy „kwiatek dla Ewy”, to już przeszłość?
jasne, wykłady, doktororzy, profesorowie a jak kobieta poczuje pieniądze to dostaje amoku i każdy może ją sobie kupić.
ten podróżnik stępień poopowiada im jeszcze o podróżach w tropiki i kobiety topnieją.
tak wyglądają "kobiece sprawy i dzień kobiet"
2019-03-26 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz