Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W najbliższą niedzielę strzeliński Rynek wypełnią kolorowe pisanki i palmy. Wszystko za sprawą pełnego atrakcji wielkanocnego jarmarku. Liczba chętnych wystawców zaskoczyła samych organizatorów. Kto tym razem przygotuje największą palmę albo upiecze najpiękniejszy mazurek?
VI Strzeliński Jarmark Wielkanocny „Przedsmak Świąt” odbędzie się już w niedzielę, 14 kwietnia, w godz. 11:00-18:00 w strzelińskim Rynku. Jak zaznaczył dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Stępień, Rynek kojarzy się już z lokalnymi jarmarkami. Podkreślali to również wystawcy, a w związku z tym lokalizacja nie powinna się już zmieniać. Wszelkie jarmarki prawdopodobnie będą odbywać się w Rynku.
Co roku organizatorzy dbają, aby przygotować dla odwiedzających wyjątkowe atrakcje. Tegoroczną niespodzianką będzie wizyta Zajączka i Kurczaczka. Tych barwnych postaci szczególnie mocno powinni poszukiwać najmłodsi uczestnicy jarmarku. Dodatkowo zaplanowano też poszukiwanie czekoladowych jajeczek.

Konkursy i przysmaki
Na mieszkańców tradycyjnie czekać będą liczne stoiska z asortymentem wielkanocnym. Ale to nie wszystko. Kolejna atrakcja to specjalny pokaz zdobienia pisanek. Każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jak powstają te wyjątkowe wielkanocne pisanki. Przewidziano też wspólne zdobienie strzelińskiej megapisanki i losowanki z jajka niespodzianki.
Dla wszystkich uczestników przygotowano też kuchnię polową. Odwiedzający będą mogli liczyć na darmowy, pyszny poczęstunek. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze, jaka wielkanocna potrawa powstanie na oczach mieszkańców, zatem będzie to kolejna niespodzianka.
Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie konkursu na „Największą palmę wielkanocną”. Do udziału zapraszane są sołectwa, szkoły, zarządy osiedli i osoby prywatne. Główna nagroda dla zwycięzcy to 700 zł. Tym razem najmłodsi będą mogli się zmierzyć w konkursie „Palma recyklingowa”. Wybór laureatów zaplanowano między godziną 13:00 a 14:00.
Ciekawym konkursem będzie też „Wielkanocny mazurek”, a do udziału zapraszane są wszystkie lokalne gospodynie. Jak podkreślił Stępień, komisja oceni mazurki tylko pod względem wizualnym, zatem każdy będzie mógł zabrać swój przysmak do domu na święta.
Po raz pierwszy zaplanowano zbiórkę żywności dla potrzebujących pn.: „Strzeliński kosz obfitości”. - Święta to czas, kiedy warto się zastanowić nad dobrym uczynkiem. Wpadliśmy na pomysł, aby podczas wielkanocnych zakupów podzielić się produktami z potrzebującymi. Serdecznie zachęcam, aby przyłączyć się do zbiórki i z góry dziękuję za dary. Zebrana żywność trafi do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie, skąd zostanie odpowiednio rozdysponowana – powiedział dyrektor.
Organizatorzy są mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem. Zdarza się, że z różnych powodów niektórym nie udaje się dotrzeć na jarmark, ale obecnie planowana liczba stoisk znacznie przewyższa poprzednie lata. W tym roku do udziału zgłosiło się już aż 43 wystawców. Można się więc spodziewać, że będzie to jeden z większych jarmarków, jakie dotąd odbywały się w Strzelinie.
***
Regulamin konkursów dostępny jest na stronie www.strzelin.kultura.pl
Dodaj komentarz