Uwagę zwracała siłownia i sala gimnastyczna
Ósmoklasiści i gimnazjaliści, którzy stawiają na zdobycie zawodu, mieli okazję, aby zapoznać się z ofertą strzelińskiego CKZiU. Przed nimi podjęcie poważnej decyzji i wybór szkoły, w której już we wrześniu będą kontynuować naukę.
W czwartek i piątek, 23 i 24 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie zorganizowano dni otwarte. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną. Przed nimi wybór szkoły, w której już po wakacjach będą kontynuować naukę. CKZiU odwiedziła młodzież z PSP nr 4 i PSP nr 5 w Strzelinie, SP w Wiązowie, PSP nr 3 w Strzelinie, PSP w Kuropatniku i ZSP w Borowie.
Podczas odwiedzin uczniów w strzelińskim technikum zaprezentowały się też lokalne zakłady pracy. Następnie młodzież udała się do gabinetów przedmiotowych, gdzie nauczyciele i uczniowie CKZiU przedstawiali zawody, jakich można nauczyć się w szkole. Wśród nich: technik logistyk, technik ekonomista, technik handlowiec, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik informatyk.
W warsztatach szkolnych zaprezentowano natomiast wszystkie zawody mechaniczne: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Branżowa szkoła I stopnia oferuje też kierunki kształcenia: mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik motocyklowy, ślusarz czy klasę wielozawodową (elektryk, stolarz, murarz, sprzedawca, piekarz, cukiernik i inne wg wyboru uczniów).
- Technikum dysponuje bardzo bogatą bazą dydaktyczną, którą cały czas wzbogacamy. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest uzyskanie zawodu. Pracodawcy wskazują, że obecnie najbardziej pożądany na rynku pracy jest zawód technik mechanik. Urząd Marszałkowski ogłosił go jako zawód deficytowy w naszym regionie. Dzięki realizacji projektu w technikum powstały nowe pracownie branży samochodowej i mechanicznej. Czujemy na sobie ciężar kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy i chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom – poinformował dyrektor Robert Kozuń.Uczniowie poznali szeroką ofertę edukacyjną CKZiU w Strzelinie
Jak dodał, w szkole znajduje się nowa tokarka Venus 200 i frezarka Harnaś polskiej produkcji. Obie maszyny są sterowane za pomocą komputerów przy oprogramowaniu firmy Siemens SinuTrain828. Pracownia oferuje również naukę programowania maszyn i rysunku technicznego komputerowego w programie Solid Edge CAD/CAM 3D. Uczniowie korzystają z pulpitów odzwierciedlających panel maszyny.
Warto podkreślić, że szkoła rozwija się cyklicznie i wieloetapowo, również dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej. Po remoncie budynku warsztatów szkolnych przeprowadzono kapitalny remont, a równolegle adaptowano pomieszczenia na pracownie, po czym doposażono budynek w odpowiedni sprzęt.
Rekrutacja odbywa się elektronicznie (www.dolnoslaskie.edu.com.pl), natomiast osoby spoza powiatu strzelińskiego muszą złożyć w sekretariacie podanie o przyjęcie do szkoły. Nabór trwa do 25 czerwca.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również