Występ kabaretu wzbudził żywe zainteresowanie widzów i przybyłych gościW Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie i Skoroszowicach odbył się „dzień otwartych drzwi”. Goście mogli przyjrzeć się, jak wyglądają zajęcia w placówkach i poznać od wewnątrz funkcjonowanie szkół.

W Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie odbył się „dzień otwartych drzwi”. Na początku wicedyrektor Irena Sękowska-Konieczna przywitała gości. Następnie Anna Ociepska przedstawiła ofertę szkoły. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii jest jedną z 49 placówek działających na terenie Polski. Szkoła przeznaczona jest dla uczniów przejawiających zaburzenia emocjonalne. – Za główny cel stawiamy sobie pomoc uczniom mającym problemy z funkcjonowaniem w szkołach masowych – tłumaczyła Ociepska. Uczniowie kierowani są tam na podstawie orzeczeń z poradni psychologiczno-pedagogicznych lub postanowieniem sądu rodzinnego. W placówce mieszka 48 chłopców w wieku gimnazjalnym. Do szkoły uczęszczają, oprócz wychowanków MOS, uczniowie tzw. dochodzący (zamieszkujący naszą gminę lub powiat). Uczą się oni w gimnazjum z przysposobieniem do pracy. – Oprócz zajęć przedmiotowych, wychowankowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych, tj. zajęcia artystyczne, informatyczne, sportowe. Organizujemy również wyjazdy na basen, siłownię, orlik itp. – poinformowała. Placówka prowadzi nabór na przyszły rok szkolny w zawodach: sprzedawca, kucharz-kelner, cukiernik, piekarz, stolarz, murarz, tynkarz, mechanik samochodowy, ogrodnik i rolnik. – Przyuczenie odbywa się w blisko 30 zakładach pracy na terenie powiatu strzelińskiego – wyjaśniła. Po prezentacji młodzież przedstawiła program artystyczny. Aneta Molenda zaśpiewała piosenkę Maryli Rodowicz „Sing Sing”, zaś szkolny kabaret „Pomost” zaprezentował skecz. Na gości czekał także poczęstunek.
Dwa dni później podobna uroczystość odbyła się w siedzibie ZPO w Skoroszowicach. Do placówki uczęszcza młodzież z upośledzeniem. W sumie uczy się tam 52 dzieci, w tym 40 mieszka w internacie. Uczniowie kształcą się na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej (kierunki ogrodnik i cukiernik) oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Zajęcia realizowane są w pracowniach gospodarstwa domowego, szklarni, ogrodzie, sadzie, pracowni komputerowej, krawieckiej, rewalidacyjnej, ceramicznej, do terapii metodą EEG biofeedback. Goście mieli okazję zobaczyć, jak przebiegają zajęcia w szkole. Przygotowano także prezentację multimedialną nt. placówki. Nie zabrakło również poczęstunku.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również