PKS Oława planuje wyburzenie starej i budowę nowej wiaty przystankowej
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nieruchomości największego autobusowego przewoźnika w naszym powiecie są łakomym kąskiem. Najwięcej chętnych byłoby zapewne na sporą działkę obok stacji kolejowej.
Koniec roku to zwykle czas podsumować i snucia planów na przyszłość. W przypadku pasażerów oławskiego PKS najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, jak w przyszłym roku będzie funkcjonowała firma. Decyzje PKS Oława sprzed kilku tygodni, kiedy to przeniesiono kasy i informację na ul. Jana Pawła II, do siedziby strzelińskiego oddziału oławskiego przewoźnika.
Pasażerowie korzystający z usług tego przewoźnika w rozmowach z naszych dziennikarzem zastanawiali się, czy to koniec zmian. Postanowiliśmy to sprawdzić. - Przeniesienie informacji i kas na ul. Jana Pawła II było zapowiadane. Odpowiednia informacja pojawiła się z wyprzedzeniem, żeby nie zaskakiwać pasażerów. Co do innych zmian, to mogę potwierdzić, że w najbliższym czasie zniknie stara wiata przystankowa. Jej stan techniczny wymaga interwencji. Po usunięciu starej wiaty postawiona zostanie nowa, przeszklona - poinformował nas Bogusław Krawczyk, kierownik placówki PKS Oława w Strzelinie.
Postawienie nowej wiaty to zapewne dobra informacja dla pasażerów. - Co do placu manewrowego przy stacji kolejowej, to potwierdzam, że planowana jest sprzedaż tej nieruchomości. Zarówno zarząd spółki, jak i rada nadzorca podjęły odpowiednie uchwały o sprzedaży placu - powiedział Zdzisław Brezdeń, starosta oławski. - Zgromadzenie wspólników (PKS Oława jest spółką ze 100% udziałem powiatu oławskiego - red.) nie zajmowało się ewentualna sprzedażą nieruchomości w Strzelinie. Jednocześnie mogę zapewnić, że ani w tym roku, ani w następnym do takiej sprzedaży nie dojdzie - poinformował nas starosta.
Tak więc w nowym roku pasażerowie PKS Oława otrzymają nową wiatę. Natomiast inwestorzy zainteresowani zakupem planu manewrowego będą musieli poczekać co najmniej rok.

Komentarze   

Permalink5 +1 gosc
...
co z placem pks
2018-02-08 12:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +1 gosc1
.....
PKS w Oławie chce sprzedać działkę w Strzelinie
2017-01-26 12:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +3 asdf
RE: PKS Oława zapowiada zmiany
Cytuję gośc:
W roku 2010 PKS S.A. zostało skomunalizowane i w chwili obecnej 100% akcji Spółki należy do Powiatu Oławskiego.

A czy starostą strzelińskim nie był Krochmalny? Może by gazeta zapytała go czemu nie zadbał o interes powiatu strzelińskiego?
2016-12-24 15:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 0 gośc
.....
W roku 2010 PKS S.A. zostało skomunalizowane i w chwili obecnej 100% akcji Spółki należy do Powiatu Oławskiego.
2016-12-23 14:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +17 spajker
RE: PKS Oława zapowiada zmiany
no to jak działkę pks sprzedawać będzie starosta oławski to ojciec i syn jej nie kupią. u niego trzeba płacić przelewami bankowymi i ceną rynkową. patrząc jednak na tą wiatę i na ten rozklekotany brudny autobus myślę że cena rynkowa placu nie może być wielka, no ale jak ktoś już do "zakupu" za bezcen przyzwyczajony to trzeba aby oława sprzedała plac strzelinowi a strzelin odda go w dobre ręce za cenę "zbliżoną do rynkowej". elastycznosć umysłów strzelińskich włodarzy jest tego rodzaju, że jak strzelińscy włodarze mają sprzedać grunt pod budowę osiedla i syn to grunt ten sprzedają za 1,- złoty. ci sami włodartze w karszowie kupią szopę po pożarze za 500 000 złotych. fantazje ekonomiczne jak u lenina. jakkolwiek nie potoczyłyby się sprawy to dobrze aby ten liszaj po wski i ten liszaj po pks zniknął ze strzelina i został racjonalne i estetycznie zagospodarowany.
2016-12-23 13:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz