Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na przestrzeni ostatnich lat temat terenu po dawnym lodowisku w Strzelinie budzi wiele emocji. Niektórym mieszkańcom wydaje się, że strzeliński samorząd zapomniał o tym terenie. Nic bardziej mylnego.
Na zlecenie Gminy Strzelin została opracowana w roku bieżącym koncepcja zagospodarowania terenu po dawnym lodowisku w Strzelinie. Została ona wstępnie omówiona z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu i stanowi materiał wyjściowy do podjęcia rozmów w przedmiotowym temacie. Teren znajduje się w strefie ochrony krajobrazu (należy chronić i utrzymywać istniejące układy dróg, zadrzewień, alei szpalerów, cieków wodnych), strefie obserwacji archeologicznej oraz w strefie ochrony konserwatorskiej, co oznacza, że na wszelkie działania w tej strefie przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie. Wszystkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome i nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej.
Z uwagi na fakt, że teren ten jest zalewowy, proponuje się nawiązanie do wcześniejszego, historycznego założenia poprzez odbudowę pergoli w jej wcześniejszym miejscu oraz budowę fontanny. Koncepcja zakłada, że będzie to miejsce reprezentacyjne i promujące miasto Strzelin oraz jego lokalne surowce (granit). Jednym z inspirujących elementów jaki miał wpływ na stworzenie koncepcji jest litera „S” nawiązująca do herbu Naszego miasta. Wspomniana litera utworzona zostałaby z nawierzchni, za pomocą dwóch kontrastujących odcieni szarości. Znajdowałaby się w centralnym miejscu placu, gdzie po dwóch wybrzuszeniach litery ulokowane zostałyby dwie fontanny. Pierwsza fontanna posadzkowa umieszczona byłaby w dolnej części litery „S”, wyposażona w sterownik, który umożliwi wykorzystywanie różnych programów pracy fontanny. W górnej części litery ulokowana miałaby zostać fontanna nawiązująca do lokalnego kamieniołomu strzelińskiego. Na zaprojektowanej niecce żelbetowej proponuje się ustawienie skały granitu o naturalnym kształcie. Dwie fontanny połączyłby murek oporowy spełniający również funkcję siedzisk. Murek ten delikatnie wychodziłby z nawierzchni i równocześnie swobodnie do niej wchodził, udostępniając główne ciągi komunikacyjne dla pieszych. Istniejące trybuny zostałyby rozebrane, jednak ich kształt zostałby zachowany. Na trawiastej skarpie proponuje się utworzenie trzech punktów z widokiem na całe zagospodarowanie - miejsca sprzyjające spotkaniom. Teren od strony północnej miałby charakter rekreacyjno-wypoczynkowy. W tej części zaproponowana została pergola, która stworzy miejsce zacienione w słoneczne dni. Pozostała część terenu miałaby charakter spacerowy. Oprócz proponowanych ścieżek resztę terenu będzie porastać różnorodna roślinność. W części wschodniej, zachodniej oraz wzdłuż pergoli powstałyby rabaty, które dodadzą krajobrazowi naturalność i dekoracyjność. Pozostały obszar, zgodnie z opracowaną koncepcją, sprzyjałby piknikom i spacerom.
Facebook gminy Strzelin

komentarze   

Permalink37 +2 micha122
RE: Zagospodarowanie terenu po dawnym lodowisku w Strzelinie
Lodowisko?pójdzie w prywatne ręce.Warto zwrócić uwagę kto będzie się cieszył ,za sprzedanie(przekazanie za symboliczna cenę) będzie zadowalać elity
2017-03-20 15:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink36 0 zeco
Co to może znaczyć?
Proszę o wyjaśnienie = ''Czy człowiek bez wartościowego życiorysu i dorobku jest wart zaufania?'' - Chodzi mi szczególnie o - ''wartościowego życiorysu i dorobku''
2017-01-05 23:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink35 +2 TOWARZYSZ
Do Pana Tomasza!
Uwazam, ze PRL miała jedną zaletę. Osoby, które unikaly podjęcia pracy eliminowalo Państwo. Obecnie taki pasożyt korzysta z pomocy Państwa. Pomimo tego, że jest w wieku produkcyjnym, nie podejmie uczciwej pracy, nie płaci skladek i podatków, Państwo go utrzymuje a on jest bezkarny. Brak stalego zajecia bardzo często powoduje obsesję, którą na koszt obywateli trzeba leczyć a na koniec taki szaleniec dostaje rentę, na którą musi się zrzucić 2-3 sprzątaczki. Panie Tomku. Rozumiem, że Pan już ćwiczy wystąpienia szykujac się do roli włodarza naszego miasta. Zabierze Pan wszystkim trzynastki, dodatki, obniży wynagrodzenia, zlikwiduje Policję i Straż. Zdelegalizuje wszystkie stowarzyszenia i wprowadzi Pan ład i porządek. Czy Pan naprawdę wierzy w.to, że mieszkańcy są idiotami? Czy człowiek zajmujący się wyłącznie napuszczaniem jest wiarygodny? Czy człowiek bez wartościowego życiorysu i dorobku jest wart zaufania? Ludzie chcą aby reprezentował ich ktoś uczciwy, bez skazy. Ktoś kto szanuje pracę i ludzi. Pana pochłonęła żądza władzy i zemsty. Zapewne gdyby problemem np. lodowiska zajął sie Rysiek moj kumpel z zmiany, który zasuwa na zmiany aby uczciwie utrzymać rodzinę albo Pani Ania kasjerka to bym mógł uwierzyć w ich czyste intencje. Ale jeżeli problemem zajmuje sie mlody gość, który powinien zasuwac uczciwie na emeryturę swoich rodziców i zadbac o byt rodziny a nie przesiadywac przed kompem i szukać spisku to krew sie we mnie gotuje. Dlatego proponuję rachunek sumienia, uczciwe zajęcie a potem politykę. Pamiętaj Panie Tomku, że wypisując bzdurne posty nie nakarmisz rodziny, nie wypracujesz emerytury, nie oplacisz rachunków, nie zadbasz o edukację dzieci. Dlatego właśnie PRL powinien nauczyć Pana szacunku do pracy i innych ludzi. Mnie Pan nigdy nie przekona i wielu mieszkańców, ponieważ Pan nas nie szanuje. Wybrał Pan taki nie inny sposób na życie. Dlatego nie żal mi nawet Pana a pasożytniczy tryb życia będę negowac bo to zlo społeczne, które należy karać.
2017-01-03 22:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink34 0 Tomek Mondrzejewski
Déjà vu
Towarzysze i Towarzyszki Rewizjonistom i odwetowcom w naszej Gminie Strzelin mówimy stanowcze nie. Mimo, że staliśmy nad przepaścią, zrobiliśmy krok do przodu.
,,Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciwko władzy ludowej, niechaj będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podnoszenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.

Autor: Józef Cyrankiewicz, w przemówieniu radiowym po wydarzeniach w Poznaniu w 1956
2017-01-03 11:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink33 +1 TOWARZYSZ
Do Spajkera i Pana M.
Spajker. Twoja aktywność na forach jest zastanawiająca. Albo należysz do grona tzw. pasożytów systemu albo Twój szef nie wie czym sie zajmujesz w pracy. Pamiętaj, że Panią Burmistrz poparło ponad 50% mieszkańców. Widocznie oni również uznali jak ja, ze warto jej jeszcze raz zaufać. Nie jestem niczym podnozkiem. Nawet nie znam tej Pani. Ale podoba mi się to jak zmieniła nasze miasto. Nie wszystko jest zrobione ale ostatnie lata są dla nas okresem widocznych zmian. Co by nie zrobiono Ty i tak będziesz niezadowolony bo masz taką naturę marudy.
Panie Tomku. Rozumiem Pana urazona dumę ale wiarygodności Pan już nie odzyska weszac spiski w kazdej inwestycji w tym miescie, zarzucając nepotyzm, wypisując teorie spiskowe. Nie wiem naprawdę co Pana może wyzwolić? Powtarzam raz jeszcze. Miał Pan swoją szansę ale Strzelin to zbyt małe miasto. Mieszkańcy zdecydowali, ze ktoś taki jak Pan nie zasluguje na zaufanie. Rozumiem, ze Pana plany legły a kariera polityczna nie nabrała oczekiwanego tempa. A może tak na poznanie tej prawdy na której Panu zależy, zapyta Pan mieszkańców co o Panu sądzą. Taką uliczną sondę proponuję o ile ma Pan odwagę do nich wyjść. To będzie dla Pana CHWILA PRAWDY.
2017-01-02 19:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink32 +3 Mieszkaniec Strzelin
ambitnie
Plan niezwykle ambitny, ale biorąc pod uwagę, że już teraz miasto nie może utrzymać tamtej części miasta w czystości (chociażby niedawno pogłębianego koryta Młynówki) to jak porywanie się z motyką na słońce
2017-01-02 12:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink31 +4 spajker
RE: Zagospodarowanie terenu po dawnym lodowisku w Strzelinie
Cytuję TOWARZYSZ:
Cytuję spajker:
Cytuję TOWARZYSZ:
Cytuję Tomek Mondrzejewski:
Źle rozumiane równouprawnienie i brak jawnosci spowodowane chyba tylko zwyklym babskim uporem , nie pozwalaja osobie publicznej, jaka jest burmistrz na otwartą dyskusję na forum Slowa, a co dopiero na zwyklej sali, gdzie scenariusz piszą uczestnicy mieszkańcy.
To, ze na forum nie ma osób publicznych to nie przypadek, to narcyzm pokazujący rzeczywistość, która nie znosi, odmiennego zdania

Babski upor jest zaletą ale urażona męska duma to już obsesja. Narcyzm to twoja wada a nie p.Burmistrz. I nie wpieraj nam, ze tylko Ty masz rację i co dla nas jest lepsze. Mieszkancy dlatego nie wybrali ciebie do rady bo nie chca abys w ich imieniu cokolwiek decydował. Wiec odpusc.sobie do czasu az ktoś (oby nie) Cię wybierze.

"Babski upor jest zaletą" - no to jeszcze napisz że cukier krzepi a aids uzdrawia.

Soajker mam wrażenie, ze Ty i ten M. to ta sama marudna osoba. Jak Wam tak źle w tym mieście to pakujcie manatki i droga wolna. Wyladujcie swoje frustracje gdzie indziej.

a ja mam wrażenie że robisz za podnóżek pewnej osoby a co do wyprowadzki ze strzelina to proponuje abyś dał praktyczny przykład i uwolnił miasto od swojej w nim obecności. dobrze by było abyś miał wiedzę zamiast wrażenia.
2017-01-01 19:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink30 0 Tomek Mondrzejewski
Towarzysze i towarzyszki prawda wyzwoli Was z frustracji.
Źle Ci, ze nie potrafisz obronić swojego świata, gdzie nepotyzm i kumoterstwo jest dniem codziennym.Źle Ci, ze nie mozesz zablokowac internetu.Źle Ci, ze nie masz do końca wpływu na Słowo i jego internetowe forum.Źle Ci, ze nie masz miasta i gminy dla siebie.Mniej frustracji i wiecej prawdy w roku 2017.
2017-01-01 17:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink29 -3 TOWARZYSZ
Do Spajkera
Cytuję spajker:
Cytuję TOWARZYSZ:
Cytuję Tomek Mondrzejewski:
Źle rozumiane równouprawnienie i brak jawnosci spowodowane chyba tylko zwyklym babskim uporem , nie pozwalaja osobie publicznej, jaka jest burmistrz na otwartą dyskusję na forum Slowa, a co dopiero na zwyklej sali, gdzie scenariusz piszą uczestnicy mieszkańcy.
To, ze na forum nie ma osób publicznych to nie przypadek, to narcyzm pokazujący rzeczywistość, która nie znosi, odmiennego zdania

Babski upor jest zaletą ale urażona męska duma to już obsesja. Narcyzm to twoja wada a nie p.Burmistrz. I nie wpieraj nam, ze tylko Ty masz rację i co dla nas jest lepsze. Mieszkancy dlatego nie wybrali ciebie do rady bo nie chca abys w ich imieniu cokolwiek decydował. Wiec odpusc.sobie do czasu az ktoś (oby nie) Cię wybierze.

"Babski upor jest zaletą" - no to jeszcze napisz że cukier krzepi a aids uzdrawia.

Soajker mam wrażenie, ze Ty i ten M. to ta sama marudna osoba. Jak Wam tak źle w tym mieście to pakujcie manatki i droga wolna. Wyladujcie swoje frustracje gdzie indziej.
2016-12-31 21:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink28 +4 spajker
RE: Zagospodarowanie terenu po dawnym lodowisku w Strzelinie
Cytuję TOWARZYSZ:
Cytuję Tomek Mondrzejewski:
Źle rozumiane równouprawnienie i brak jawnosci spowodowane chyba tylko zwyklym babskim uporem , nie pozwalaja osobie publicznej, jaka jest burmistrz na otwartą dyskusję na forum Slowa, a co dopiero na zwyklej sali, gdzie scenariusz piszą uczestnicy mieszkańcy.
To, ze na forum nie ma osób publicznych to nie przypadek, to narcyzm pokazujący rzeczywistość, która nie znosi, odmiennego zdania

Babski upor jest zaletą ale urażona męska duma to już obsesja. Narcyzm to twoja wada a nie p.Burmistrz. I nie wpieraj nam, ze tylko Ty masz rację i co dla nas jest lepsze. Mieszkancy dlatego nie wybrali ciebie do rady bo nie chca abys w ich imieniu cokolwiek decydował. Wiec odpusc.sobie do czasu az ktoś (oby nie) Cię wybierze.

"Babski upor jest zaletą" - no to jeszcze napisz że cukier krzepi a aids uzdrawia.
2016-12-31 19:36 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież