Foto: Pixabay/CC0
Foto: Pixabay/CC0
Założenie własnej działalności gospodarczej to duży krok w karierze zawodowej każdego człowieka. Wiąże się to z wydatkami, ale też ryzykiem. Jednak decyduje się na nią coraz więcej osób. Co trzeba zrobić, aby zarejestrować taką działalność i co jest najbardziej popularne? Ile wniosków wpłynęło do UMiG Strzelin w ubiegłym roku?
Zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej przez osoby fizyczne zostały określone w ustawie z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Natomiast zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej przez osoby prawne i jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym odrębne ustawy nadają osobowość prawną, reguluje ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym. W przypadku wyboru działalności w tej formie rejestracja dokonywana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym, prowadzonym przez sądy rejonowe właściwe ze względu na siedzibę tworzonej spółki.
Jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, osoba fizyczna chcąca rozpocząć działalność gospodarczą zobowiązana jest uzyskać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek o wpis do CEIDG można złożyć za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej CEIDG, w Biuletynie Informacji Publicznej ministra do spraw gospodarki oraz za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
System teleinformatyczny CEIDG przesyła na wskazany adres poczty elektronicznej potwierdzenie złożenia wniosku. Wnioski on-line można złożyć przy użyciu podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub przy wykorzystaniu podpisu potwierdzonego profilem zaufanym.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Ile osób prowadzi działalność gospodarczą?
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bariery-dzialalnosci-gospodarczej-raport,69,0,2325573.html
0
Gravatar
spajker
RE: Ile osób prowadzi działalność gospodarczą?
burmistrz nie mówi już ludzkim językiem, ona już urzędniczo grypsuje. te krsy cedigi i zusy to straszak zniechęcający ludzi do tego aby wzięli swoje sprawy w swoje ręce. zaczynasz działać i na dzień dobry masz 1000 obowiązków. czasy idą jednak takie że praca od matury do emerytury to pieśń prlu. kto chce brać sobie na utrzymanie człowieka , płacić mu np 3 kilo na mc i drugie 3 kilo oddać za jego zus i za jego pit? dużo takich? po co zatrudniac na etat elektryka jak można od czasu do czasu w miarę potrzeby zatelefonować po usługę elektryczną. tak bez zus bez pit bez inspekcji pracy. wolny zawód to stety/niestety przyszłość. nikt nie chce płacić za "sumienne wykonywanie obowiązków i za punktualność". lepiej jest od czasu do czasu zapłacić 1 kilo firmie elektrycznej niż płacić 6 kilo za utrzymywanie własnego elektryka. pracę manekinów na taśmie lg i na taśmie amazona niedługo zastąpią roboty. każdemu pracującemu na etat polecam samodzielność. były szef tyran mówi do pracownika nowaka- proszę to wykonać, natychmaist. ten sam szef tyran dzwoni do przedsiębiorcy nowaka i mówi - czy może mi pan pomóc i coś dla mnie zrobić?
0

Przeczytaj również