- Mieszkańcy powinni się zaangażować w tę sprawę, bo dotyczy to nas i naszych dzieci – stwierdziła Małgorzata Wójcik, która zbiera podpisy w sprawie referendum

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie organizacji ogólnopolskiego referendum odnośnie relokacji uchodźców. Zdaniem Małgorzaty Wójcik, która włączyła się w propagowanie akcji, emigranci stanowią zagrożenie dla Polaków. Czy mieszkańcy zdają sobie sprawę, że problem dotyczy każdego z nas? Jak odnoszą się do ostatnich zamachów w Europie zachodniej? Okazuje się, że zdania są mocno podzielone, a temat budzi kontrowersje.
Ogólnopolska akcja zbierania podpisów rozpoczęła się także w Strzelinie. W ubiegłym tygodniu włączyła się w nią mieszkanka Gębczyc Małgorzata Wójcik. Akcja dotyczy wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie relokacji uchodźców narzuconych przez Unię Europejską. Jej głównym celem jest, aby nie politycy, rząd czy partie polityczne decydowały o przyjmowaniu uchodźców do Polski, a zwykli obywatele.
Niezbędne jest zebranie 500 000 podpisów. Warto podkreślić, że są one zbierane w całej Polsce. Głównym inicjatorem akcji jest klub poselski Kukiz’15, ale włączają się do niej różne partie polityczne i organizacje pozarządowe.
- Daję głowę, że przyjmowanie uchodźców grozi zamachami, to jest pewne na 100% - powiedział Lech Dymitr z Biedrzychowa
„Każdy myśli, że to gdzieś daleko”
- Do Europy zmierzają nie uchodźcy, ale emigranci. Trudno jest ich zweryfikować. Musimy mieć świadomość, że stanowi to zagrożenie dla mieszkańców i obywateli Polski. Widać to po tym, co dzieje się w krajach Europy Zachodniej. Ostatnie ataki są ściśle związane z islamem. Osoby, które należą do drugiego czy trzeciego pokolenia dawnych emigrantów z Afryki, często mają już obywatelstwa krajów, w których mieszkają od pokoleń. Bardzo często jeżdżą w rejony, gdzie prowadzone są szkolenia dla ISIS i tam się radykalizują – powiedziała Małgorzata Wójcik.
Jak dodała, jest dobrej myśli i wierzy, że uda się zebrać potrzebną ilość podpisów, co pozwoli przeprowadzić referendum. Pomóc może każdy. Wystarczy wydrukować listę dostępną na stronie www.dzienreferendalny.pl, zebrać podpisy wśród najbliższych i wysłać do sejmu.
- Każdy myśli, że to gdzieś daleko i nawet, jeżeli przyjmiemy uchodźców, to oni tutaj nie trafią. Prawda jest taka, że równie dobrze mogą się przemieszczać i być w Strzelinie. Każdy ma prawo żyć tam, gdzie chce, ale na warunkach kraju, w którym przebywa. Jeżeli chodzi o islam, to zdecydowanie jestem przeciwna przyjmowaniu – mówiła.

Przyjmować czy nie?
Zdaniem naszej rozmówczyni, za granicą stracono już kontrolę nad ilością przyjmowanych osób. – W Polsce na razie jest spokój, bo ich nie ma. Stają się niebezpieczni w sytuacji, kiedy w jednym miejscu jest ich bardzo dużo. Ale są bliżej niż nam się wydaje. Mieszkańcy powinni się zaangażować w tę sprawę, bo dotyczy to nas i naszych dzieci – stwierdziła Wójcik.
Mieszkańcy popierający przeprowadzenie referendum mieli różne zdania w kwestii przyjmowania uchodźców. - Uchodźcy się w życiu nie zasymilują. Oni mają swój światopogląd. Nigdy w życiu nie powinnyśmy ich przyjmować do Polski. To będzie zguba narodu polskiego. Daję głowę, że przyjmowanie uchodźców grozi zamachami, to jest pewne na 100%. W Maroku codziennie giną ludzie, tam się boją, że wybuchnie wojna. Wtedy Europa będzie całkowicie zatopiona – powiedział Lech Dymitr z Biedrzychowa.
Okazuje się, że nie dla wszystkich sprawa jest tak oczywista. Niektórzy oferowali nawet swoją pomoc. - Jestem za przyjmowaniem uchodźców. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest spłacenie długów, które my przez lata zaciągaliśmy u wszystkich nacji na całym świecie. Nie musimy obawiać się zamachów. Powinna być weryfikacja. Z wielką przyjemnością odstąpię za darmo mieszkanie rodzinie, która przyjedzie do Polski – mówił Waldemar Nejman z Białego Kościoła.
– Ponad 20 lat mieszkaliśmy w Niemczech i byliśmy bardzo dobrze przyjęci. Mieszkaliśmy wśród społeczności multikulturowej i nigdy nie zaznaliśmy niczego złego. Wydaje mi się, że weryfikacja uchodźców byłaby wystarczająca. Ci ludzie uciekają przed wojną – dodała Zdzisława Nejman.
Alicja Rozenkiewicz i Katarzyna Włodarczyk ze Strzelina (od prawej) poparły referendum w sprawie przyjmowania uchodźców
Może zagrażać bezpieczeństwu?
Przypomnijmy, że zaledwie w ciągu ostatniego roku w Europie zachodniej miało miejsce kilka zamachów. W lipcu 2016 r. 84 osoby zginęły w Nicei na południu Francji, gdy podczas obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum na promenadzie. W grudniu 2016 r. w centrum Berlina w Niemczech zginęło 12 osób, kiedy terrorysta porwał ciężarówkę, zastrzelił kierowcę i wjechał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym.
W marcu br. napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim w Londynie, w kwietniu w Sztokholmie w Szwecji ciężarówka wjechała w tłum, a w maju tuż po koncercie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii zamachowiec - samobójca zdetonował ładunek wybuchowy. Zginęło 22 osoby.
- Moim zdaniem, pomoc dla uchodźców w jakimś sensie powinna być, ale niekoniecznie przyjmowanie ich tutaj do Polski. Myślę, że ostatnie zamachy w Europie świadczą o tym, że mogłoby to zagrażać naszemu bezpieczeństwu – powiedziała Alicja Rozenkiewicz ze Strzelina.
Małgorzata Wójcik nadal zamierza zbierać podpisy wśród strzelinian, aby przyczynić się do pozytywnego zakończenia akcji. - Ludzie zachowują się, jakby byli zastraszeni. Należy się nauczyć decydować o samym sobie, zaczynając od własnego podwórka. Trzeba wziąć udział w referendum i domagać się, aby podejmowane decyzje były jasne i czytelne – podsumowała.
- Nie musimy obawiać się zamachów. Z wielką przyjemnością odstąpię za darmo mieszkanie rodzinie, która przyjedzie do Polski – mówili Waldemar i Zdzisława Nejmanowie z Białego Kościoła
Nie sprowadzać, ale pomagać
Według Anny Horodyskiej, radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego temat jest bardzo kontrowersyjny i trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jak stwierdziła, każdemu pokrzywdzonemu człowiekowi należy się pomoc od państw, które tej pomocy mogą udzielić. Zastanowić się należy zawsze nad formą pomocy.
- Według Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej koszt pomocy uchodźcy na Bliskim Wschodzie to tylko 20% nakładów na ten sam cel w Polsce. Może rozwiązaniem problemu migracji jest wsparcie i rozwój Polskiej Strefy Humanitarnej a nie sprowadzanie uchodźców do Europy i rozdział pomiędzy poszczególne jej państwa. Odnośnie terrorystów i w ogóle zjawiska terroryzmu uważam, że terroryści mogą być wszędzie i przypisywanie ich przybycia na teren Polski akurat z grupą uchodźców jest bardzo przesadzone. Terroryzm zawsze należy piętnować i dbać o bezpieczeństwo swoich rodaków – powiedziała Horodyska.
Zdaniem Waldemara Grochowskiego, wójta gminy Borów, przyjęto już, że uchodźcami są wszyscy, jednak większość z nich to imigranci. - Jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia i to, co dzieje się w Europie zachodniej, polityka multi-kulti się nie sprawdziła. Oni się nie asymilują. Przyjmując uchodźców, moglibyśmy się obawiać zamachów. Czy Europa jest w stanie przyjąć wszystkich? Różnice, przede wszystkim religijne i kulturowe oraz brak chęci asymilacji przemawiają za tym, aby pomagać tym, którzy na to zasługują tam na miejscu – uznał Grochowski.

Komentarze   

Permalink39 +1 spajker
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
http://wawalove.pl/Dwaj-Ukraincy-zatrzymani-Atakowali-kobiety-na-Woli-przyduszali-je-gwalcili-i-grozili-nozem-a26517
2017-06-19 15:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink38 +2 ala
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Robert - 100/100%
Podpisuje się pod tym tekstem obiema rękoma!!! Nic więcej nie trzeba dodawać.
A dla katolików mam propozycję - wpiszcie w wyszukiwarce "Inwazja muzułmańskiej dziczy". Tu macie krótko, ale dokładnie pokazane, kto i jak będzie was ubogacal, kiedy już zaprosicie do siebie "biednych uchodźców".
2017-06-19 09:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink37 +5 Poinformowany
Do Katolika
W Niemczech bezsilni obywatele stworzyli szczegółową mapę przestępstw popełnionych przez uchodźców bo ich policja kapituluje pod nawałem zdarzeń. Na mapie zaznaczono przestępstwa na tle seksualnym, przemoc, kradzieże, rozboje, morderstwa i inne przestępstwa. Dane są przerażające. Co ty na to powiesz Katoliku? Czy takiej Polskich chcesz?

Tu linki

http://www.polishexpress.co.uk/ta-mapa-ukazuje-przestepstwa-dokonane-przez-imigrantow-w-niemczech-w-2016-r-bedziecie-w-szoku

https://pl.sputniknews.com/swiat/201612074372610-niemcy-uchodzcy-przestepstwa-mapa/

http://pl.blastingnews.com/europa/2016/01/angela-merkel-niemcy-musza-zaakceptowac-przestepstwa-imigrantow-00724633.html

https://wiadomosci.wp.pl/69-tys-przestepstw-przez-3-miesiace-niemcy-podaja-dane-o-przestepczosci-imigrantow-6027385125216897a
2017-06-15 19:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink36 +11 Robert
Kogo? uchodźców?
Przepraszam bardzo, jakich kurna "uchodźców"? To nie są żadni "uchodźcy" tylko emigranci ekonomiczni, którzy liczą na bogaty socjal w krajach Europy Zachodniej (głównie w Niemczech) - i tam też się udają ( u nas parę lat temu był eksperyment, przyjęto grupę tzw. chrześcijan z Syrii - wszyscy dali szybko dyla na Zachód, nikt nie został). W ogromnej większości są to zdrowi, młodzi, bardzo agresywni i roszczeniowi mężczyźni, którzy mają głęboko w dup*e nasze zwyczaje, normy prawne i społeczne. Kradną, biją, napadają, gwałcą, wysadzają się w powietrze - dla nich to bez różnicy czy kobieta czy też dzieci (przykład Manchersteru). Czy tak zachowują się uciekający przd prześladowaniami, biedni i przestraszeni "uchodźcy"? Na Węgrzech tamtejsze władze podały informację, że do ic kraju nielegalnie próbowałi przez ostatnie 3 lata przedostać się obywatele 54 państw! Czy w 54 państwach Afryki (głównie Afryki Pólnocnej) i Bliskiego Wschodu toczyły się w przeciągu 3 lat i toczą obecnie wojny i masowe prześladowania? Oczywista bzdura! Gdzie są kobiety i dzieci? bo w 90 procentach do zdrowe młode byki! I bardzo proszę nie brać nas Polaków pod włos jakimś kościołem i tym zlewaczałym papieżem Franciszkiem. To takie po "katolicku" spędzać ich tutaj jak bydło siłą i trzymać ich pod kluczem skoro chcą do Niemiec? Jak tacy biskupi i ich guru Franciszek mądrzy i wyszczekani - to niech sami przyjmą pod swój dach tych "uchodźców". Jakoś Franciszek tego nie zrobił, tylko bezpiecznie siedzi sobie za murami Watykanu. Co to za "katolik", który wpuszcza do swego pastwiska wilki aby mu pożarły owce? Wszyscy wy, ktorzy tak dzisiaj powołujecie sie na kościół - mówię wam jedno - pocałujcie mnie Polaka z dziada pradziada w du*ę. Nie mam najmniejszego zamiaru narażać moich dzieci na gwałty, agresję, zasztyletowanie na ulicy, zamachy i tym podobne "wrażliwości i ubogacenie kulturowe" tych śniadych najeźdzców. Amen.
2017-06-15 15:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink35 +8 Liliana
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Im więcej cudzoziemców żyję w danym kraju, tym większe ryzyko zamachów uważają analitycy monachijskiego Towarzystwa na rzecz promocji Badań nad Gospodarką (CESifo). I tyle w temacie.
2017-06-14 23:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink34 +11 T.Filzman.
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Dlaczego bogate kraje arabskie nie przyjmują „uchodźców”? Odpowiedź jest prosta. Te kraje nie mają żadnego interesu w tym, żeby przyjmować jakichś uchodźców, jeżeli nie będą dla nich pracować
2017-06-14 23:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink33 +3 spajker
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Cytuję Katolik:
Cytuję Małgorzata Wójcik:
Mam prawo użyć tak brzydkiego określenia "jak bydło" w stosunku do zachowania grupy ludzi którzy nie potrafili się właściwie zachować w katolickiej świątyni i na dodatek podczas mszy. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać.Dlatego tak ważne jest aby odbyło się referendum,by każdy sam ,w zgodzie z własnym sumieniem mógł się wypowiedzieć czy jest za przymusową relokacją tzw.uchodźców.

Proszę pamiętać, że Jezus i Święta Rodzina również byli uchodzcami. Ja sie bardziej obawiam Polaków, którzy sieją nienawiść do ludzi o innych poglądach, innego wyznania, którzy z krzyżem na sercu głoszą hasła nacjonalistyczne. Brak empatii i egoizm to nie jest postawa katolika. Mamy już ofiary narodowca z Legnicy. Nasza wiara jak widać jest wyznawana wybiórczo. Tam gdzie można zbić kapitał polityczny nie ważna jest nauka Kościoła. A Kościół stara się nas łączyć. Dlatego referendum będzie dla każdego katolika świadectwem wiary. I zobaczy Pani ile mamy w kraju prawdziwych katolików. A na koniec dodam, że nawet Episkopat jest za przyjęciem uchodźców i nawet migrantów.

przekonałeś mnie. niech teraz episkopat ustąpi i w jego miejsce niech powołają uchodźców. taki test uczciwości, po co referendum? niech miliarder z torunia przerobi swoją diamentową świątynię na hotel dla uchodźców, budynki w licheniu przeróbmy na schronisko dla uchodźców, przetopmy pomnik ze świebodzina na sztućce dla uchodźców. zróbmy ognisko z świętych ksiąg, przybysze upieką na tym ogniu baraninę, sprzedajmy liczne nieruchomości kościelne i kupmy za to baraninę dla uchodźców. taki test uczciwości i realne działania zamiast demagogii . rozumiem że nadal jesteś za?
2017-06-14 21:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink32 +7 totmes
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Cytuję kasia:
Cytuję Małgorzata Wójcik:
Mam prawo użyć tak brzydkiego określenia "jak bydło" w stosunku do zachowania grupy ludzi którzy nie potrafili się właściwie zachować w katolickiej świątyni i na dodatek podczas mszy. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać.Dlatego tak ważne jest aby odbyło się referendum,by każdy sam ,w zgodzie z własnym sumieniem mógł się wypowiedzieć czy jest za przymusową relokacją tzw.uchodźców.


Zaiste - przyznaje sobie Pani prawo publicznego porównywania innych ludzi do bydła. Człowiek kulturalny i dobrze wychowany takiego prawa sobie raczej odmawia. Tym bardziej gdy czas ostudzi emocje.
Ciekawe, czy ma Pani 100 % pewności, że zawsze i w każdej sytuacji zachowała się Pani właściwie i adekwatnie do miejsca i sytuacji.

Doucz się dzieweczko - Grecy, a potem Rzymianie uważali ludy niżej stojące w rozwoju nazywali barbarzyńcami. Chińczycy do XIX wieku uważali nas za barbarzyńców. Zachowanie przybyszów olewających nasze standardy zachowań predystynuje ich do określenia "bydło"
2017-06-14 20:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink31 +7 Maciej
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Cytuję Katolik:
Niemcy żyją ciągle w poczuciu winy za to co uczyniono podczas II wojny światowej. Zapewne to jest zasługa ich ofiarności. Mój dobry znajomy mieszka w Anglii po sąsiedzku z muzułmańska rodziną od 4 lat. Moją cioteczke uratował syryjski lekarz. Studiowałem 5 lat z dwoma muzulmanami. Nie można wszystkich oceniać przez pryzmat złych wydarzeń. Niemcy pokazali dobre serce i teraz cierpią. A my zamiast ich piętnować powinniśmy również pomagać. Jakby Polacy myśleli obecnym tokiem rozumowania jakim jest bezpieczeństwo nie byloby tylu Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów. Ratując naród żydowski wiedzieli co im grozi. Jutro mamy Boże Ciało. Wsluchajmy się w tym dniu w przesłanie płynące z Biblii. Szanujmy ludzi, wtedy bedziemy sami szanowani.

Pobożny katoliku. Czy Ty czytałeś Koran? Powiem ci, jest tam napisane że jak muzułmanin spotka niewiernego czyli katolika to ma go nawrócić. Jeśli nie może go nawrócić to powinien go zabić bo tak wybawi niewiernego czyli katolika od piekła. Uchodźcy to muzułmanie. Oni są tego uczeni w swoich krajach od kołyski. To nie chrześcijanie obcinają głowy muzułmaną za to że nie chcą się nawrócić. To muzułmanie zabijają katolików bo wierzą że czeka ich za to nagroda w niebie bo tak mówi ich święta księga. Tutaj trzeba rozsądku a nie ślepego patrzenia.
2017-06-14 20:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink30 +4 totmes
RE: Uchodźcy są bliżej niż nam się wydaje...
Cytuję Katolik:
Cytuję Małgorzata Wójcik:
Mam prawo użyć tak brzydkiego określenia "jak bydło" w stosunku do zachowania grupy ludzi którzy nie potrafili się właściwie zachować w katolickiej świątyni i na dodatek podczas mszy. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać.Dlatego tak ważne jest aby odbyło się referendum,by każdy sam ,w zgodzie z własnym sumieniem mógł się wypowiedzieć czy jest za przymusową relokacją tzw.uchodźców.

Proszę pamiętać, że Jezus i Święta Rodzina również byli uchodzcami. Ja sie bardziej obawiam Polaków, którzy sieją nienawiść do ludzi o innych poglądach, innego wyznania, którzy z krzyżem na sercu głoszą hasła nacjonalistyczne. Brak empatii i egoizm to nie jest postawa katolika. Mamy już ofiary narodowca z Legnicy. Nasza wiara jak widać jest wyznawana wybiórczo. Tam gdzie można zbić kapitał polityczny nie ważna jest nauka Kościoła. A Kościół stara się nas łączyć. Dlatego referendum będzie dla każdego katolika świadectwem wiary. I zobaczy Pani ile mamy w kraju prawdziwych katolików. A na koniec dodam, że nawet Episkopat jest za przyjęciem uchodźców i nawet migrantów.

doucz się dzieciaku, bo bzury opowiadasz. Nie byli żadnymi uchodźcami, bo cały świat, w którym żył Jezus był de facto Imperium Romanum. Zmieniali tylko prowincje o różnym statusie.
2017-06-14 20:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz