Radni RMS wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu gminy Strzelin oraz sprawozdania finansowego za 2016 r.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W czasie czerwcowej sesji Rady Miejskiej Strzelina burmistrz poinformowała o podpisanym liście intencyjnym dotyczącym połączeń kolejowych z Wrocławiem. Przedstawiła też sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 r., ale nie wszyscy radni byli za udzieleniem absolutorium. Co dostał w prezencie radny Julian Kaczmarek? Mowa była też o wyroku, przez który gmina musi poszukać pieniędzy.
Obrady XXXIII sesji Rady Miejskiej Strzelina odbyły się we wtorek, 30 maja. Sprawozdanie z działalności między sesjami przedstawiła burmistrz Dorota Pawnuk. Poinformowała, że od 2013 r. przed sądem toczyła się sprawa z powództwa Ligi Obrony Kraju przeciwko gminie Strzelin o zapłatę 281 000 zł zwrotu nakładów poczynionych na nieruchomość przy ul. Dzierżoniowskiej. Wrocławski sąd oddalił apelację i zasądził na rzecz strony pozwanej zwrot kosztów postępowania. Niedawno wraz z dwudziestoma innymi samorządowcami i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego podpisano list intencyjny, który rozpoczyna działania w kierunku uruchomienia dodatkowych połączeń kolejowych z Wrocławiem. – Wysoka Rada będzie podejmowała decyzję, czy w przyszłym roku zabezpieczyć w budżecie koszty tych połączeń. W przypadku gminy Strzelin byłoby to rocznie około 30 000 zł. Inicjatywa współgra z naszymi pracami, które polegają na opracowaniu rozkładu jazdy naszych autobusów podmiejskich – mówiła burmistrz.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

komentarze   

Permalink3 0 antyspajker
do trolla spajkera
Spajker trollu bagienny, niedługo wybory to startuj. Chętnie wtedy wszyscy pośmiejemy się z nadwornego trolla Słowa Regionu.
2017-06-27 21:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +3 wyborca
RE: Zapłacą drugi raz za to samo?
Ciekawe jak zagłosuja radni przy wygaszaniu mandatu i co na to Burmistrz?
2017-06-17 18:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 spajker
RE: Zapłacą drugi raz za to samo?
patrzę na ten desant z celestyna i myślę że zapłacą trzeci i czwarty raz za to samo a i tak niewiele do nich dotrze.
2017-06-16 13:26 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież