Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już w przyszłym tygodniu ruszą prace termomodernizacyjne budynku Szkoły Podstawowej w Wiązowie. 20 listopada burmistrz Jerzy Krochmalny podpisał umowę na wykonanie tej inwestycji. Jej wartość wynosi 1 514 352,29 złotych. W tym aż 1 106 309,86 złotych gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Projekt ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynku i zmniejszenie zużycia energii. Zakres prac będzie obejmował m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien, drzwi, pokrycia dachowego, centralnego ogrzewania wraz z instalacją, instalacji elektrycznej oraz renowację elewacji. Obecnie gimnazjum jest jednym z największych konsumentów energii i produkuje dużo zanieczyszczeń. Termomodernizacja ma to zmienić, co wpłynie na poprawę jakości powietrza w gminie - obniży emisję CO2 i pyłów zawieszonych. Termin zakończenia prac przewidywany jest na 31 lipca 2018 r.

Komentarze   

Permalink3 +1 Dorothy
RE: Zmodernizują szkołę
Cytuję spajker:

w języku polskim istnieją trzy słowa; polityk, dureń, hipokryta. można je zastąpić jednym słowem albowiem kumuluje ono w sobie te trzy cechy.

Mam : SPAJKER

Nagrodę proszę przesłać na ul. Ząbkowicką 11.

Pozdrawiam.
2017-12-05 23:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +3 spajker
RE: Zmodernizują szkołę
z zaciekawieniem obserwują hipokryzję i umysłową niemoc urzędników. wszystkich, nie tylko wiązowskich. otóż politycy w jednym czasie trąbią na alarm że nadchodzi ocieplenie klimatu, że zim ze śniegiem już brak. jeżeli traktować ich poważnie to trzeba wykuwać wentylacje a nie izolować budynek styropianem. urzędnicy w jednym czasie walczą z ociepleniem i walczą z wyziębieniem. wniosek? urzędnik/polityk będzie walczył z ociepleniem klimatu, z wyziębieniem budynku , będzie popierał dyktatora w celu utrwalenia demokracji, będzie polonizował czyli upaństwawiał banki i handel w celu wsparcia konkurencyjności, będzie wchodził w nieodpłatne przejęcie kamienic w celu wsparcia praworządności, polityk wywali radnego w celu poparcia wyniku demokratycznych wyborów. ważny polityk poleci prywatnym odrzutowcem na konferencję dotyczącą konieczności ograniczenia emisji spalin, ważny polityk codziennie w swoim prywatnym basenie wymienia wodę z brudnej na czystą i udziela się w sprawach poszanowania zużycia wody pitnej w afryce. oczywiście polityk wchłania schabowego i czatuje w przedmiocie poszanowania praw zwierząt.
w języku polskim istnieją trzy słowa; polityk, dureń, hipokryta. można je zastąpić jednym słowem albowiem kumuluje ono w sobie te trzy cechy.
2017-12-05 14:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +4 Waltz
RE: Zmodernizują szkołę
Se siedzą se :sigh:
2017-12-05 13:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz