Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Mieszkańcy wykonali już wiele inwestycji. Teraz czekają na kolejną, która zmieni wygląd miejscowości.Kłosów jest geograficznie ostatnią wsią w gminie Wiązów, ale nie ostatnią pod względem podjętych działań.
- W ciągu kilku lat udało się nam wykonać dużo dobrych przedsięwzięć - mówi sołtys Bożena Sawczyńska. - Teraz czeka nas bardzo ważna inwestycja - budowa placu przy kościele, który stanie się wizytówką wsi. Będzie kosztować ok. 400 000 zł, a większość kwoty pokryje gmina. Wieś również będzie miała swój wkład. Przeznaczy na nią blisko 10 000 zł z Funduszu Sołeckiego na rok 2018. To przysłowiowa kropla w morzu, ale pokazuje, jak zależy nam na tym przedsięwzięciu – dodaje. Dokumentację przygotowano w końcu 2017r., a prace powinny ruszyć już w tym roku.
Bożena Sawczyńska opowiada, jakie są plany na zagospodarowanie placu przy kościele
Bezpieczny łącznik
Budowa jest konieczna, ponieważ plac znajduje się w centrum wsi, a obecnie nie jest nawet utwardzony. Często podmaka, szczególnie w czasie roztopów oraz na jesieni, i jest pełen dołów. Całość wygląda nieestetycznie i psuje wygląd miejscowości. Wcześniej chciano plac utwardzić tylko drobnym kamieniem, ale zauważono, że to nie będzie skuteczne rozwiązanie. - Nasza inwestycja ma być kompleksowa: z drogą, przez którą bez trudu będzie można przejechać, i parkingiem. Nie wiemy jeszcze, czy teren będzie wyłożony kostką czy asfaltem. Obecnie czekamy na decyzję konserwatora – wyjaśnia nasza rozmówczyni. - Na placu będą uliczki, którymi będą mogli przejeżdżać mieszkańcy pobliskich domów. Obecnie wjeżdżają oni na główną drogę w miejscu, w którym nie są odpowiednio widoczni. Powstanie placu zwiększy ich bezpieczeństwo.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink1 +8 spajker
RE: Realizują kolejną potrzebę
plac przy kościele jest tym na co ja i moje drzewo genealogiczne czekało przez tysiąclecia. teraz na takim utwardzonym za jedyne 400 tys placu mieszkańcy kłosowa będą mogli obnażyć swój dobrobyt. mieszkańcy kłosowa pracę już mają, stałe dochody już mają, dobre drogi już mają, wisieńką na torcie dobrobytu kłosowa jest plac koło kościoła. reszta już jest.
później może uda się podwyższyć wysokość wieży samego kościoła aby do nieba było bliżej.
2018-01-24 14:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz