Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Odcinek drogi krajowej nr 39 w Wiązowie, niedaleko nieczynnego przejazdu kolejowego, kierowcy z naszego powiatu  znają zapewne z powodu licznych dziur. Pod koniec zeszłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu kolejny raz go remontowała.
I, niestety, kolejny raz część ubytków szybko wyszła i znów utrudnia przejazd.  - Uszkodzenia nawierzchni pojawiają się okresowo, szczególnie w okresie zimowym - mówi  Magda Szumiata z GDDKiA . - Usuwamy je sukcesywnie przez cały rok, gdy tylko się pojawią. Okres zimowy jest trudny, by naprawiać drogi, ale, jeśli warunki atmosferyczne się utrzymają, to remont rozpocznie się w piątek, 2 lutego. Dodam, że odcinek DK39 między Starym Wiązowem a Wiązowem przewidziano do przebudowy. W tym roku zaplanowano wykonanie dokumentacji projektowej, a roboty drogowe mają ruszyć już w 2019 i potrwać do 2020 - wyjaśnia.
Trzeba przyznać, że GDDKiA stara się dbać o drogi, którymi zarządza. Niedawno przy jednym z ostrych zakrętów w Wiązowie zleciła podniesienie krawężników, ponieważ ciężarówki wpadały na pobocze. Na odcinku 39 między skrzyżowaniem w Biedrzychowie a Wiązowem prowadzi też wycinkę topoli, które całkowicie lub częściowo uschły. Ostatecznie z pasa drogowego znikną 43 drzewa, które zostaną później uprzątnięte. Prace powinny zakończyć się 17 lutego.
Przy drodze między Głęboką a Wiązowem znikną 43 topole

 
Dodaj komentarz