Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów nie przebiegała tak jak zaplanowano. Z powodu pisma powiatu strzelińskiego zmieniono jej porządek.

Wprowadzono nowy punkt - rozpatrzenie uchwały zmieniającej Wieloletnią Prognozę Finansową. - Dodanie punktu wiąże się z pismem powiatu, w którym zawnioskował o dotację w wysokości 137 280 zł na wsparcie przy remoncie drogi przez Jędrzychowice w kierunku drogi wojewódzkiej nr 396. Jeśli radni się na to zgodzą, zmianie ulegnie również WPF - wyjaśniał burmistrz Jerzy Krochmalny.

- Powiat chce wyremontować niecały 1 km, choć cała droga liczy 6 km. Nie może zająć się dłuższym odcinkiem, ponieważ wtedy wymagana jest decyzja środowiskowa, której on nie ma - dodał.

Radni zgodzili się na wprowadzenie nowego punktu obrad, dotację dla powiatu, a także na inne zmiany w budżecie, m.in. na zakup siłowni zewnętrznej dla Księżyc, która będzie kosztować ponad 4 100 zł i zagospodarowanie boiska w Jędrzychowicach. Koszt tego projektu to ponad 12 000 zł.

Następnie rajcy podzielili miasto i gminę na obwody głosowania. Będą one wyglądać prawie jak dotychczas. Tylko mieszkańcy dwóch wsi będą od teraz głosować w innych miejscach: Janowa w Starym Wiązowie, a Gułowa w Jędrzychowicach.

 

W kolejnym roku, gdy nie starczy środków

Rada przegłosowała również regulamin przyznawania dotacji na wymianę kotłów z nieprzyjaznych dla środowiska na ekologiczne. Stare piece będzie można wymieniać na kotły gazowe, na lekki olej opałowy, zasilane prądem elektrycznym lub kotły min. V generacji na paliwa stałe, biomasę. Na dom będzie można otrzymać maks. 5 000 zł dotacji przy limicie kosztów 10 000 zł, a na mieszkanie - 2 000 zł. Z tym, że w przypadku mieszkań, jeśli cały budynek zasila jeden kocioł, limit kosztów oblicza się, mnożąc ilość mieszkań przez kwotę 2 000 zł, a jeśli każdy lokal ma swój kocioł, to limit kosztów wynosi 4 000 zł. Gmina będzie dotować inwestycje wykonane nawet jeszcze w 2017r. Warunkiem jest by były zakończone. Chętni do wzięcia udziału w programie muszą...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink6 +3 xx
RE: Wielkie plany na kilometr drogi
Cytuję cześ:
co/kto to są rajcy?

to nie są Ci co zasiadają w radzie wiązowksiej !
2018-05-09 18:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +4 jajco
RE: Wielkie plany na kilometr drogi
Nie rozumiem, w ubieglym roku "burmistrz" chciał dać powiatowi 1,5 miliona na remont całego odcinka, a teraz całego sie nie da bo brak decyzji środowiskowej. Przecież przepisy w tym zakresie sie nie zmieniły ? A czy za te pieniądze gmina nie powinna wyremontować drogi w Wawrzecicach ? Droga jest gminna i w duuużo gorszym stanie niz ta powiatowa i dodatkowo wcale nie mniej uczęszczana !!! Trzeba wesprzec staroste, bo ida wybory?
2018-05-09 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +1 Jan Niezbędny
RE: Wielkie plany na kilometr drogi
Cytuję cześ:
co/kto to są rajcy?

A słownik poczytaj se: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajca
2018-05-01 00:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 0 cześ
????
co/kto to są rajcy?
2018-04-30 12:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +7 DOA
Wielkie plany
Najlepszy kawałek od skrzyżowania do górki ok.400 metrów chcą robić a najgorszy zostawią.
2018-04-28 20:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +11 viva
RE: Wielkie plany na kilometr drogi
Z tego programu wyłączyć radnych i pracowników gminy, bo jest takie wrażenie że jest to robione właśnie pod kogoś kto właśnie buduje się.
2018-04-28 01:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz