Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dla wielu uczniów matematyka jest prawdziwym torem przeszkód. Może jednak być zupełnie inaczej. Szczególnie, kiedy zawczasu przekonamy się, czy nasze dziecko jest matematycznie uzdolnione.

Z rodzicami jest zazwyczaj tak, że martwią się o swoje dzieci.

 Najpierw, żeby urodziło się zdrowe i nie chorowało, a później, żeby dobrze się uczyło. Przedszkole jest miejscem, gdzie nasi milusińscy, bawiąc się, przygotowują się do szkolnych obowiązków. Od tego, czy dziecko jest gotowe do nauki w szkole zależy, jak będzie sobie radziło na początku poważnej edukacji. Z drugiej strony zdiagnozowanie, czy dziecko przejawia zdolności w jakimś określonym kierunku, pomaga w rozwijaniu tychże w przyszłości.

W pierwszej połowie maja „Bajkowy Ogród”, czyli przedszkole miejskie w Wiązowie, odwiedziła Ewa Zielińska. - Długo zabiegaliśmy o przyjazd pani Ewy do naszego przedszkola – powiedziała Elżbieta Placzyńska-Wilińska. - Nasz gość jest autorką lub współautorką kilkunastu książek i programów edukacyjnych dla nauczycieli i rodziców przedszkolaków. Pani Ewa, wspólnie z prof. Gruszczyk-Kolczyńską, jako naukowiec, zajmuje się badaniami metod lepszej efektywności procesu wychowania i kształcenia w warunkach przedszkola – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni. Chodzi o to, żeby prawidłowo zdiagnozować gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej. Inną sferą zainteresowań prof. jest ocena umiejętności matematycznych przedszkolaków. I właśnie z wykładem, połączonym z warsztatami z tego drugiego tematu, przyjechała do Wiązowa.

Wykład, warsztaty i szkolenie, jakie odbyły się w wiązowskim przedszkolu, zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników. Od organizatorów majowego spotkania wiemy, ze planowana jest kolejna wizyta Ewy Zielińskiej. Tym razem ma to być konferencja przygotowywana z myślą nie tylko o nauczycielach z wiązowskiego przedszkola.

Dodaj komentarz