Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Budowa szatni dla Świtezi Wiązów postępuje z dnia na dzień. Koniec prac przewiduje się na wrzesień tego roku, jednak to nie koniec inwestycji na tym obiekcie.

Oprócz drużyny seniorów, Świteź szkoli też młodzież w kilku grupach. Jakiś czas temu pojawiła się dobra informacja dla osób związanych z tym klubem. Na początku tego roku władze gminy podpisały w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na dofinansowanie budynku sportowo-rekreacyjnego. Samorząd przeznaczył na ten cel w swoim budżecie 400 tys. zł. Oznacza to, że Wiązów doczeka się profesjonalnej szatni. Obiekt po rozbudowie będzie miał ok. 125 m2 i spełni wszystkie wymagane obecnie standardy.

Na czas inwestycji Świteź swoje mecze rozgrywa w Witowicach. Od początku kadencji burmistrza Krochmalnego trwały jego rozmowy z zarządem klubu. W ich wyniku udało się pracownikom urzędu przygotować niezbędną dokumentację i, co najważniejsze, skutecznie aplikować o środki zewnętrzne.

Nowa szatnia spełni wszystkie potrzeby klubu. Znajdzie się w niej osobne pomieszczenie na przechowywanie sprzętu. Powstaną też szatnie dla gospodarzy, gości i sędziów. W każdej z nich znajdą się prysznice i toalety. Nie zabraknie też pralni oraz sali do wspólnych spotkań integracyjnych. Nowy budynek na pewno też ułatwi organizację imprez masowych na stadionie.

Przetarg na wykonawstwo wygrała firma z Grodkowa. Zgodnie z harmonogramem, wszelkie prace powinny zakończyć się we wrześniu, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wykonawca skończy wcześniej. W tej chwili kończona jest elektryka. Wybrano również kafle, które będą niedługo kładzione. Jest już częściowe pokrycie dachowe. Zostały tylko prace wykończeniowe.

Warto wspomnieć, iż samo wykończenie budynku nie jest zakończeniem inwestycji w szatni. Konieczne będzie zaplanowanie i zakupienie niezbędnego wyposażenia (meble, pralki itp.).

W głowie burmistrza Krochmalnego oraz zarządu klubu zrodził się pomysł, żeby w czasie prac dokonać rekultywacji płyty boiska. Obecnie przygotowywany jest kosztorys i harmonogram tego przedsięwzięcia, co wiąże się z tym, że Świteź...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink1 +11 xyz
RE: Idzie nowe dla Świtezi
Nie mam nic przeciw uprawianiu sportu, ale wydawanie 400.000 zł aby kilkunastu no może 30 mogło się przebrać to chyba nie jest o.k.
A może należało by pomyśleć o tych wszystkich co się plączą po rynku i w końcu idą po piwko. Może jakaś siłownia na wolnym powietrzu z której mogliby korzystać WSZYSCY ! A może jakieś boisko, żeby niezrzeszeni też mogli pokopać piłkę ! Wiem, wiem wybory za pasem.
2018-06-18 14:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz