Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wiązowianie zdążyli się już przyzwyczaić do zmian organizacji ruchu w rynku. Wszystko za sprawą trwającej przebudowy. Która ulica niebawem zostanie zamknięta? Jak zmieni się wejście do wiązowskiego ratusza?
Przebudowa placu Wolności w Wiązowie trwa już ponad rok. Plac budowy oddano wykonawcy pod koniec maja 2017 r. Roboty prowadzi firma Zbylbruk z Bobolic, a całość zadania wyniesie ponad 4,5 mln zł. Część środków pochodzi z funduszy zewnętrznych.
W tym czasie zmienia się organizacja ruchu w wiązowskim rynku. Jest uzależniona od wielu trwających tam jednocześnie prac. Obecnie na placu są też pracownicy firmy Tauron, którzy wymieniają sieć dystrybucyjną. Trwają też prace gazownicze, które umożliwią mieszkańcom swobodne przyłącza.
W tej chwili zamknięty jest wjazd od strony ul. 1 Maja. - Wszelkie zmiany organizacji ruchu na rynku będą umożliwiały przejazd przez rynek, z zachowaniem ograniczenia przejazdów pojazdów powyżej 12 ton, z ewentualnym wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Nie będzie tak, że rynek zostanie całkowicie odcięty i wyłączony z ruchu. Niebawem prace będą prowadzone przy wejściu do ratusza. Żadna część rynku nie została jeszcze przebudowana w stu procentach. Jeśli chodzi o organizację ruchu, możemy się spodziewać zamknięcia ul. Strzelińskiej i otworzenie wjazdu na ul. 1 Maja – poinformowała Karolina Krupiak z Urzędu Miasta i Gminy Wiązów.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz