- Docierały do nas sygnały, że wiele osób nie ma możliwości dojazdu do Wiązowa, na przykład do lekarza – poinformowała Karolina Krupiak z UMiG Wiązów
To bez wątpienia dobra wiadomość dla mieszkańców całej gminy. Od sierpnia będą mogli za darmo przyjechać do Wiązowa. Uruchomienie takich przejazdów to reakcja na likwidowane kursy komunikacji publicznej w całym powiecie.
Od środy, 1 sierpnia, rusza bezpłatna komunikacja zbiorowa na terenie miasta i gminy Wiązów. Usługa będzie świadczona w każdą środę (dzień targowy), z wyłączeniem świąt, od 1 sierpnia do 31 grudnia 2018 r. Komunikacja jest bezpłatna, więc od mieszkańców nie będą pobierane opłaty za bilety.
Wykonawca, MAR-TRAVEL Mariusz Szydziak, został wyłoniony w drodze zapytania ofertowego. Przedstawił najkorzystniejszą ofertę z dwóch złożonych. Umowa została podpisana w środę, 25 lipca br.
- Uruchomienie tych przejazdów jest naszą reakcją na likwidowanie kursów przez PKS Oława. Docierały do nas sygnały, że wiele osób nie ma możliwości dojazdu do Wiązowa, na przykład do lekarza – poinformowała Karolina Krupiak z UMiG Wiązów.
Uruchomione zostały dwie trasy po gminie, poranna i popołudniowa. Busy będą objeżdżały wszystkie miejscowości i zawoziły mieszkańców do Wiązowa, a następnie rozwoziły ich z powrotem. Rozkład jazdy będzie dostępny na przystankach oraz na stronie internetowej Wiązowa.
- Na razie podpisaliśmy umowę do grudnia. Zobaczymy, jak będzie to funkcjonowało i jakie będzie zainteresowanie mieszkańców. Wtedy okaże się, czy w przyszłym roku należałoby coś zmienić lub dodać. W budżecie gminy zabezpieczyliśmy na ten cel 20 304 zł. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 15 984 zł – powiedziała rzecznik prasowy.
Zgodnie z rozkładem poranny kurs „A” rozpocznie się o godz. 8:20 z Kłosowa przez Jaworów, Bryłów, Bryłówek i Częstocice. Na placu Wolności w Wiązowie będzie o godz. 8:46. Kolejny, o godz. 8:50, pojedzie z Witowic przez Kurów, Jędrzychowice, Ośno, Wawrzęcice oraz Gułów. Przyjedzie do Wiązowa o godz. 9:14. Kursy powrotne rozpoczną się o godz. 13:20 i 14:00.
Poranny kurs „B” rozpocznie się o godz. 8:10 z Wyszonowic przez Księżyce, Zborowice, Stary Wiązów i Janowo, a do Wiązowa przyjedzie o godz. 8:34. Kolejny, o godz. 8:51, pojedzie z Łojowic przez Wawrzyszów, Krajno, Kowalów, Jutrzynę, Kucharzowice i Miechowice Oławskie. W Wiązowie będzie o godz. 9:20. Kursy powrotne rozpoczną się o godz. 11:30 i 12:05.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
swój chłop
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
ale jaja powiedziała :
Częstszy wywóz śmieci do końca roku, to nic, że to niezgodne z przepisami. Potem znowu 1 raz w miesiącu, ale to już po wyborach. Na razie "dobra władza" zatroszczyła się o mieszkańców. Komunikacja darmowa , ale też tylko do końca roku. A co potem? Potem to będzie już po wyborach . Ja może pochlebiam sobie, ale myślę, że nie jestem ostatnim idiotą i widzę, że ta "władza" robi ze mnie wielkiego wała. Kampania wyborcza na koszt podatnika ! Mnie to obrażą, a Was nie?
Mnie w ogóle obraża TA władza. Traktuje mnie jak idiotę. Cały ten ich oficjalny przekaz jak dla pensjonariuszy Lubiąża. A "pod stołem" się dzieje... Kurczowo trzymają się koryt i stołków

0
Gravatar
ja
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
Bus powiedziała :
Czy radni przyklepali ten wydatek?
Ci radni przyklepią wszystko co im ten burmistrz podsunie - fikcyjna rada

0
Gravatar
ale jaja
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
Częstszy wywóz śmieci do końca roku, to nic, że to niezgodne z przepisami. Potem znowu 1 raz w miesiącu, ale to już po wyborach. Na razie "dobra władza" zatroszczyła się o mieszkańców. Komunikacja darmowa , ale też tylko do końca roku. A co potem? Potem to będzie już po wyborach . Ja może pochlebiam sobie, ale myślę, że nie jestem ostatnim idiotą i widzę, że ta "władza" robi ze mnie wielkiego wała. Kampania wyborcza na koszt podatnika ! Mnie to obrażą, a Was nie?
0
Gravatar
spajker
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
Emdom powiedziała :
spajker powiedziała :
ączka dołoży się zawartymi w pączku 23% podatku vat do pensji nikodema wiązowskiego jakkolwiek nowy/stary nikodem by się nie nazywał. władza okrada ludzi podatkami a ludź tego nie wie ( 45% zus i 18% pita zabiera się ludziowi z każdej jego pensji). władza terroryzuje firmy - ludzi aktywnych- i doprowadza ich do bankructwa. tak skradzione pieniądze władza rozdaje poprzez 500+ i mieszkania socjalne. polskę przerabia się na czeczenię w tym celu aby władza mogła władać jeszcze przez kolejne 4 lata. zalążek czeczeni już waruje w wiązowie w pełnej gotowości do przyjęcia każdej darmochy.jak mój tekst jest za długi to proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, jeżeli komunikacja jest bezpłatna to kto za nią płaci? jeżeli takie pomysły przeszły to kiedy moja praca stanie się bezpłatna?
Panie Spajker, oczywiście, że za te połączenie płacą wszyscy podatnicy, którzy legalnie pracują w Polsce i opłacają podatki. Oczywiście, że obecna władza wykorzystuje populistyczne posunięcie, do odwrócenia uwagi od bieżących sprawa, oraz wykorzystuje je koniunkturalnie. Natomiast nie ma idealnego pojęcia sprawiedliwości wg. Hayeka, którego na pewno Pan czytał. Zgadzam się z Panem w 100 %, natomiast patrząc realnie proszę zwrócić uwagę, ile ludzi zostało wykluczonych przez Państwo Polskie przed i po 1989r. Z całą pewnością znajdzie Pan, w gronie swoich najbliższych osoby, które nie posiadają prawa jazdy, które mieszkają na wsi, są samotne, nie mają możliwości sie dostania do metropolii Wiązów itp. Z całym szacunkiem, ale dla budżetu gminy/powiatu/województwa 20 tys. PLN to są "grosze". Nie zawracajmy sobie głowy błahymi kwotami.
darmocha psuje ludzi. w nysie jest komunikacja za darmo ale trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

0
Gravatar
Emdom
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
spajker powiedziała :
ączka dołoży się zawartymi w pączku 23% podatku vat do pensji nikodema wiązowskiego jakkolwiek nowy/stary nikodem by się nie nazywał. władza okrada ludzi podatkami a ludź tego nie wie ( 45% zus i 18% pita zabiera się ludziowi z każdej jego pensji). władza terroryzuje firmy - ludzi aktywnych- i doprowadza ich do bankructwa. tak skradzione pieniądze władza rozdaje poprzez 500+ i mieszkania socjalne. polskę przerabia się na czeczenię w tym celu aby władza mogła władać jeszcze przez kolejne 4 lata. zalążek czeczeni już waruje w wiązowie w pełnej gotowości do przyjęcia każdej darmochy.jak mój tekst jest za długi to proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, jeżeli komunikacja jest bezpłatna to kto za nią płaci? jeżeli takie pomysły przeszły to kiedy moja praca stanie się bezpłatna?
Panie Spajker, oczywiście, że za te połączenie płacą wszyscy podatnicy, którzy legalnie pracują w Polsce i opłacają podatki. Oczywiście, że obecna władza wykorzystuje populistyczne posunięcie, do odwrócenia uwagi od bieżących sprawa, oraz wykorzystuje je koniunkturalnie . Natomiast nie ma idealnego pojęcia sprawiedliwości wg. Hayeka, którego na pewno Pan czytał. Zgadzam się z Panem w 100 %, natomiast patrząc realnie proszę zwrócić uwagę, ile ludzi zostało wykluczonych przez Państwo Polskie przed i po 1989r. Z całą pewnością znajdzie Pan, w gronie swoich najbliższych osoby, które nie posiadają prawa jazdy, które mieszkają na wsi, są samotne, nie mają możliwości sie dostania do metropolii Wiązów itp. Z całym szacunkiem, ale dla budżetu gminy/powiatu/województwa 20 tys. PLN to są "grosze". Nie zawracajmy sobie głowy błahymi kwotami.

0
Gravatar
Bus
Bezpłatny bus
Czy radni przyklepali ten wydatek?
0
Gravatar
spajker
RE: Ruszają bezpłatne busy w gminie Wiązów
dobre panisko z tego burmistrza wiązowa. krótko przed wyborami uruchomił bezpłatną komunikację dla swoich wyborców. kłopot jest taki że za tą bezpłatna komunikację ktoś płaci. kto płaci? ano płaci każdy wiązowianin tankując samochód na stacji paliw ( 23% vat i 40% akcyzy zawartych w cenie paliwa), płaci każde dziecko kupujące pączka w wiązowie ( 23% vat w cenie każdego pączka)teraz każdy kłamca? ignorant? the bill? będzie opowiadał o tym ile bezpłatnych spraw dla bezrobotnych mieszkańców on załatwi. a co taki kandydat załatwi? ano załatwi sobie 12 000 pensji + 20% zus do tego razy 12 mcy razy 4 lata kadencji i wyjdzie na to że każde dziecko w wiązowie kupujące pączka dołoży się zawartymi w pączku 23% podatku vat do pensji nikodema wiązowskiego jakkolwiek nowy/stary nikodem by się nie nazywał. władza okrada ludzi podatkami a ludź tego nie wie ( 45% zus i 18% pita zabiera się ludziowi z każdej jego pensji). władza terroryzuje firmy - ludzi aktywnych- i doprowadza ich do bankructwa. tak skradzione pieniądze władza rozdaje poprzez 500+ i mieszkania socjalne. polskę przerabia się na czeczenię w tym celu aby władza mogła władać jeszcze przez kolejne 4 lata. zalążek czeczeni już waruje w wiązowie w pełnej gotowości do przyjęcia każdej darmochy.jak mój tekst jest za długi to proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, jeżeli komunikacja jest bezpłatna to kto za nią płaci? jeżeli takie pomysły przeszły to kiedy moja praca stanie się bezpłatna?
0

Przeczytaj także