Prawdopodobnie miejsca, w których odnaleziono różne przedmioty i szczątki, zostaną specjalnie wyróżnione
Odkrycia ludzkich szczątków sprzed wieków to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Dlatego wiązowski magistrat planuje upamiętnić miejsca znalezisk, do których doszło w czasie remontu rynku. W jaki sposób i od czego jest to uzależnione?
Prace budowlane w wiązowskim rynku przyniosły zaskakujące odkrycia. Pisaliśmy już o urnach z ludzkimi prochami, ludzkich szczątkach z XVIII wieku pozbawionych czaszki czy szkielecie kobiety z IV wieku przed naszą erą.
Okazuje się, że wiązowski magistrat chciałby wyróżnić i w wyjątkowy sposób upamiętnić miejsca znalezisk, do których doszło w czasie remontu. Wiedzę zdobytą dzięki badaniom archeologicznym można przekazać w różny sposób. Wstępne pomysły obejmują m.in. ustawienie specjalnych tablic informacyjnych. Wprowadzenie na rynek dodatkowych elementów wiąże się z uzgodnieniami z konserwatorem zabytków. Konieczne będzie uzyskanie jego zgody.
- W czasie remontu rynku archeolodzy dokonali naprawdę niezwykłych odkryć. Te znaleziska są bardzo cenne. Wszystkie trafiły do badań. Obecnie czekamy na pełną dokumentację, również zdjęciową. Na pewno będziemy chcieli jakoś wyróżnić te miejsca, w których zostały odnalezione różne przedmioty i szczątki ludzkie. Natomiast musimy poczekać na wyniki badań i wypracować wspólną koncepcję z konserwatorem – poinformowała Karolina Krupiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Wiązów.
Dopiero po otrzymaniu wyników okaże się...
Więcej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
mała
RE: Co czeka znaleziska sprzed wieków?
xyz powiedziała :
a budowa fontanny nie wymaga zgody konserwatora? A podobno już gmina wystapiła do starostwa o pozwolenie ? Kłamać też trzeba umieć . Żenada
i co niedowiarki ?? fontana już stoi !!!! już nie mogę się doczekać aż będziecie z dziećmi siedzieć na ławkach w rynku , bo zawsze ci co najwięcej krzyczą są w pierwszym rzędzie na otwarciu, aż przyjdę popatrzyć ....

0
Gravatar
krochmal
RE: Co czeka znaleziska sprzed wieków?
mała mi powiedziała :
czekam na to jak ci wszyscy inżynierowie od siedmiu boleści co teraz tak głośno krzyczą będą przechadzać się po pięknym rynku i obserwować swoje dzieci i wnuki jak ww ciepły upalny dzień biegają wokół fontanny. dużo krzyczycie żeby tylko krzyczeć ? takich inwestycji jakie są teraz Wiązów dawno nie widział ! mój głos macie - i od mojej rodziny też ! ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
Jak idiotyczny to pomysł, żeby dzieci biegały po parkingu, pomiędzy samochodami w kłębach spalin nawet jak na parkingu jest fontanna (kuriozum1), wiedzą tylko trzeźwo myślący...

0
Gravatar
obywatel
RE: Co czeka znaleziska sprzed wieków?
ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
mała mi powiedziała :
czekam na to jak ci wszyscy inżynierowie od siedmiu boleści co teraz tak głośno krzyczą będą przechadzać się po pięknym rynku i obserwować swoje dzieci i wnuki jak ww ciepły upalny dzień biegają wokół fontanny. dużo krzyczycie żeby tylko krzyczeć ? takich inwestycji jakie są teraz Wiązów dawno nie widział ! mój głos macie - i od mojej rodziny też ! ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
Taaa, będą biegać między zaparkowanymi i jeżdżącymi samochodami.Fontanna? naprawdę wierzysz w tę bajeczkę przedwyborczą ?

0
Gravatar
mała mi
czekam
czekam na to jak ci wszyscy inżynierowie od siedmiu boleści co teraz tak głośno krzyczą będą przechadzać się po pięknym rynku i obserwować swoje dzieci i wnuki jak ww ciepły upalny dzień biegają wokół fontanny. dużo krzyczycie żeby tylko krzyczeć ? takich inwestycji jakie są teraz Wiązów dawno nie widział ! mój głos macie - i od mojej rodziny też ! ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !
ja powiedziała :
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !

0
Gravatar
ja
RE: Co czeka znaleziska sprzed wieków?
Wiąz powiedziała :
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
mojego i mojej rodziny głosu też nie dostaną. Czas najwyższy na zmiany !

0
Gravatar
Wiąz
RE: Co czeka gminę?
Czy będzie fontanna, pomnik,basen to ignoranci mojego głosu i tak nie dostaną?
0
Gravatar
xyz
RE: Co czeka znaleziska sprzed wieków?
a budowa fontanny nie wymaga zgody konserwatora? A podobno już gmina wystapiła do starostwa o pozwolenie ? Kłamać też trzeba umieć . Żenada
0

Przeczytaj także