Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W ramach tegorocznych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę młodzież licznie wzięła udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję wydarzeniach. Tak było też w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Wawrzyszowie.
Na zorganizowanym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, którego koordynatorem była nauczycielka Agata Listwan, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród prezentowanych wykonań pojawiły się klasyczne melodie (np. „Rozkwitały pąki białych róż” czy też „My, Pierwsza Brygada” – pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego) oraz piosenki współczesne („Jestem Polakiem” czy „Dziewczyna z granatem”, piosenka z filmu pt. Miasto 44). Wszystkie klasy spisały się wzorowo. Po występach wykonawcy byli nagradzani gromkimi brawami.Uczniowie klasy VI zaśpiewali piosenkę pt. „Róża i bez”. Foto: SP w Wawrzyszowie
Warto zaznaczyć, że przegląd to jedno z licznych wydarzeń zorganizowanych w SP w Wawrzyszowie. Uczniowie utworzyli też żywą flagę Polski, wykonali biało-czerwone bukiety, uczestniczyli w biegu niepodległościowym, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu „Rekord dla Niepodległej” oraz przygotowali uroczystą akademię.

Komentarze   

Permalink1 +2 spajker
RE: Piosenki patriotyczne i żołnierskie
a co mają te dzieciaki z 1szą brygadą? z piłsudskim?
patriotyzm to nie zaśpiewy piosenek sprzed 100 lat, to nie rozkminianie życiorysu kościuszki.
gdyby żył kościuszko i piłsudski to nauczyciele dostaliby zjebę za pielęgnowanie trupa i chcieliby tego aby polska była gospodarcza a w ślad za tym polityczną i militarna potęgą.
młodzi ludzie powinni uczyć się patriotyzmu ekonomicznego i podstaw ekonomii a nie repertuaru zespołu "mazowsze".
te pomniki, te nagrobki, ten smoleńsk to niemcy z czasów bismarcka.
niemieckie zwycięstwo 2 wojny i niemiecki patriotyzma czyli interes polega na tym że 1 i 2 wojne rozpętali;
1. cesarz wilhelm, nie nie , w żadnym wypadku nie niemcy
2. w latach 1945 1989- mówiono że hitlerocy, nie nie, żadni niemcy, niemcy byli wszak pierwsza ofiarą hitlera
3. w latach 1989-2018 mówi się że wojny rozpętali naziści. nie nie , nie niemcy, niemców tam nie było
4. w latach 2018-20120 mówi się że naziści to są w polsce dowodem czego jest grupa 50 onrowców w 250 000 cznym pochodzie
5. w latach 1989-2099 mówi się że żydami palono w nazistowskich obozach koncentracyjnych. naziści to polacy , każdy widział 50 flar onr w 250 000 cznej manifestacji na 11go listopada.
6. w latach 2004-2099 w unii polskę się marginalizuje jako rasistów, homofobów, dowódcą unii eurpejskij jest angela merkel ( potomek polskiego parobka u polskiego hrabiego koło poznania o nazwisku kazimierczak) oraz emmanuel macron, francuskie ciastko ulizane na bok , które potrzebuje mamy nawet w 50tym roku życia.

podsumowanie. polacy są myślami 100 lat do przodu i nawet żeński potomek pachołka polskiego hrabiego, który awansował w stasi, czyli w nrd, w którym było 18 milionów mieszkańców i 22 miliony szpicli dyktuje polakom co dobre a co złe.

w chooj z tymi starymi piosenkami. uczcie młodych patrzenia w teraźniejszość i w przyszłość.
2018-12-04 13:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz