Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Grupka miłośników wędkarstwa od jakiegoś czasu we własnym zakresie opiekuje się stawami wyszonowickimi. Jakiś czas temu pojawił się pewien kłopot. - Problem tkwi w tym, że nieznani wandale niszczą urządzenia hydrotechniczne i wypuszczają wodę ze stawów. Osoba ta potrafi nawet powyciągać deski w okolicy stopniu wodnego między Karszówkiem, a Żeleźnikiem. Wszystko po to, by nie dopuścić tutaj wody do stawów - tłumaczył Roman Olejarnik z Wyszonowic. Dodał także, że sympatykom wędkarstwa udało się zrobić kilka rzeczy. - Czeka nas jeszcze czyszczenie stawu, gdyż musimy powyciągać wszystkie pozwalane drzewa. Przygotowaliśmy też kilka stanowisk dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - wyjaśniał pan Roman. Ze stanowiska korzysta m.in. Grzegorz Górecki, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. - Dobrze byłoby zrobić jeszcze kilka stanowisk, gdyż mam kolegów, którzy chętnie by przyjechali, jakby było coś zrobione. Dojazd osób niepełnosprawnych nad jakąkolwiek wodę jest utrudniony. Wędkowanie to dobry sposób na spędzanie czasu wolnego i w jakimś stopniu rehabilitację, bo wiadomo, że trzeba namachać się trochę rękoma kręcąc kołowrotkiem - mówił. - Problem tkwi w tym, że nieznani wandale niszczą urządzenia hydrotechniczne - stwierdził Roman Olejarnik
- Chcemy zagospodarować to miejsce, aby było ono przyjazne również osobom niepełnosprawnym. Myślimy także, by założyć koło wędkarskie. Widzimy szansę, aby te stawy zaczęły żyć własnym życiem. Niegdyś było one ,,perłą” w całym powiecie strzelińskim -powiedział Olejarnik.
Miejmy nadzieję, że grupie społeczników uda się doprowadzić stawy do należytego porządku, gdyż mogą skorzystać na tym wszyscy.

Komentarze   

Permalink2 +4 Bogdan głową rodziny
RE: Czy stawy znowu staną się ,,perłą”?
:-* Ja kilka razy byłem świadkiem jak łowił na żywca zakładając niewymiarowe wzdregi i płakał, że to jakiś ćpun z wioski spuszcza wodę
:eek:
2018-12-08 02:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +5 tws
tws
Hahhaha,kpina ,jak ten komunista chce zachować stawy w należytym porządku jak sam bardzo często wedkuje niezgodnie z zasadami PZW (m.in wędkując na większą liczbe wędek niż 2),zabierając KAŻDĄ rybe jaką złowi,nie zważając na określone wymiary ochronne.
2018-12-07 13:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz