Przedszkolaki z „Bajkowego Ogrodu” z rodzicami. Po lewej nasza rozmówczyni Anna Jankowiak z córkąNagroda jest tym, co sprawia satysfakcję bez względu na wiek. Tak było i tym razem. Honorowy dyplom trafił do przedszkola, a ucieszyli się z niego
i rodzice, i pracownicy. A wszystko zaczęło się dwa lata temu…„Wiarygodne Przedszkole” to ranking najlepszych przedszkoli w skali całej Polski.
Na przełomie sierpnia i września do wiązowskiego „Bajkowego Ogrodu” dotarła informacja, że przedszkole zyskało tytuł wiarygodnego przedszkola. – Wszystko zaczęło się dwa lata temu. Nasze przedszkole zostało poddane tzw. ewaluacji zewnętrznej, czyli wszechstronnej ocenie przez ekspertów spoza Wiązowa. Zanim powstał raport z ewaluacji, przez dwa tygodnie dwie panie przyglądały się temu, co w przedszkolu się dzieje. Jak wyglądają zajęcia z dziećmi, jak realizowany jest program, jakie są zajęcia ponadprogramowe. W sumie przedszkole zostało ocenione w kilkunastu aspektach funkcjonowania. Otrzymaliśmy bardzo wysokie oceny w prawie wszystkich kategoriach. I to zainteresowało kapitułę przyznającą tytuł wiarygodne przedszkole. Dyrektorką przedszkola była wówczas Bożena Świerzko – powiedziała Jolanta Pater-Kotyla, p.o dyrektor przedszkola.
Ewaluacja ewaluacją, ale kapituła nie poprzestała na wynikach kontroli sprzed dwóch lat. – Kilka razy rozmawiałam z animatorami projektu „Wiarygodna Szkoła”, którego częścią jest „Wiarygodne Przedszkole”. Musiałam odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące tego, co aktualnie dzieje się w naszym przedszkolu. Informowałam o autorskich projektach nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu. Jak widać, nasze starania zostały docenione i przedszkolu „Bajkowy Ogród” w Wiązowie przyznano tytuł „Wiarygodnego Przedszkola”.
Największą nagrodą dla wszystkich pracowników przedszkola jest uśmiech na twarzy malucha. Podobnie myślą rodzice. - Moja córka uczęszcza do „Bajkowego Ogrodu” i od pierwszego dnia jest zadowolona, kocha to przedszkole. Rano przy ubieraniu z uśmiechem mówi, że lubi chodzić do przedszkola. Widzę ile radości sprawiają jest zajęcia, kontakt z rówieśnikami, ile ciepła dostają wszystkie dzieci od pań nauczycielek, i w ogóle wszystkich pracowników przedszkola – powiedziała Anna Jankowiak, przewodnicząca rady rodziców. – Często rozmawiam z panią wychowawczynią grupy córki, kontaktuję się z panią dyrektor. Uważam, że nie trzeba przeszkadzać w zajęciach, ale wiem, że w przedszkolu odbywają się tzw. zajęcia otwarte, w których uczestniczyć mogą również rodzice – usłyszeliśmy od pani Ani.
Samo wyliczanie projektów realizowanych w przedszkolu i atrakcji, jakie czekają na przedszkolaki, zajęłoby zapewne co najmniej całą stronę naszej gazety… i to bez reklam (!). Rodzice dzieci uczęszczających do „Bajkowego Ogrodu” w Wiązowie o tym wiedzą. Najbardziej zainteresowani, czyli najmłodsi mieszkańcy gminy Wiązów, przekonują się o tym codziennie. A teraz przedszkole sięgnęło po kolejny laur, którym bez wątpienia jest certyfikat „Wiarygodnego Przedszkola”.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także