Główny Inspektorat Sanitarny wykrył w jednej z partii mleka w proszku salmonellę. Chodzi o produkt „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%, 400g”.
Badanie produktu pn. „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%”, 400 g, w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Anatum we wszystkich 5 badanych próbkach. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Szczegóły dotyczące produktu:
Producent: Spółdzielnia Mleczarska Września, ul. Czerniejewska 1, 62-300 Września, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30301601
Data minimalnej trwałości: 10.05.2019
Numer partii: 344
Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie poinformował Głównego Lekarza Weterynarii
o wynikach badań urzędowych w celu przeprowadzenia kontroli u producenta i uzyskania informacji o miejscach dystrybucji kwestionowanej partii produktu. Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Wrześni, który podjął natychmiastowe działania kontrolne w zakładzie produkcyjnym.
W wyniku kontroli organów Inspekcji Weterynaryjnej, Spółdzielnia Mleczarska Września rozpoczęła proces wycofywania z rynku zakwestionowanej partii mleka w proszku.
Zakład produkcyjny informuje odbiorców o konieczności i przyczynie wycofania partii mleka z obrotu oraz umieścił na swojej stronie internetowej stosowny komunikat w tej sprawie https://smw.com.pl/pl/informacja.html
Zakwestionowana partia produkcyjna mleka w proszku może zostać zwrócona
do podmiotów i sklepów w których została nabyta.

Foto: GIS

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Rezmus
RE: Mleko w proszku pełne z Salmonellą
spajker powiedziała :
to jest już higienoterroryzm. zniszczy się żywność z powodu jakiegoś drobiazgu. w latach 0 - do 2018 ludzie spożywali cokolwiek o ile w ogóle mieli co spożyć i zyją do dzisiaj. moda na jałową żywność przyszła chyba z czech. pyszne czeskie knedliki polane smalcem i dżemem może nie mają bakterii bo bakteriom to nie smakuje. każdy człowiek nosi w sobie około 2 kg bakterii, w tym salomonelli. czy mam się z kimś przywitać? podać mu rękę? czy mam dotknać klamkę spożywczaka? czy mam dotknąć gotówki z bakteriami? plastikowe higieniczne opakowanie jest w porządku. za chwile jacyś bioterroryści wymyślą że należy jeść tylko biożywność taką z bakteriami a nie taka wyjałowioną jak wrzątek z wody destylowanej.proponuje zamknąć polskie zakłady spożywcze i importować pyszności z czech. zniknie problem nadwagi to pewne.
Pyszności z Czech nie są smaczne, a wręcz odwrotnie jest i zawierają dużo E.

0
Gravatar
spajker
RE: Mleko w proszku pełne z Salmonellą
to jest już higienoterroryz m. zniszczy się żywność z powodu jakiegoś drobiazgu. w latach 0 - do 2018 ludzie spożywali cokolwiek o ile w ogóle mieli co spożyć i zyją do dzisiaj. moda na jałową żywność przyszła chyba z czech. pyszne czeskie knedliki polane smalcem i dżemem może nie mają bakterii bo bakteriom to nie smakuje. każdy człowiek nosi w sobie około 2 kg bakterii, w tym salomonelli. czy mam się z kimś przywitać? podać mu rękę? czy mam dotknać klamkę spożywczaka? czy mam dotknąć gotówki z bakteriami? plastikowe higieniczne opakowanie jest w porządku. za chwile jacyś bioterroryści wymyślą że należy jeść tylko biożywność taką z bakteriami a nie taka wyjałowioną jak wrzątek z wody destylowanej.proponuje zamknąć polskie zakłady spożywcze i importować pyszności z czech. zniknie problem nadwagi to pewne.
0
Gravatar
spajker
RE: Mleko w proszku pełne z Salmonellą
OBYWATEL powiedziała :
W&w. powiedziała :
Zatruwają nam życie, trują nas nieustannie, tak samo jak spajker zatruwa nam życie swoimi postami. Pozamykać tych trucicieli wszystkich w więzieniu, areszcie, psychiatryku, gdziekolwiek.
S R A J K E R to coś zupełnie innego niż zatrute mleko w proszku.. on ma żułtaczkę....sory śmieciu.... ale wiem o tobie wicej niż myślisz .....Internet w Orange , firma budowlana imię i nazwisko wkrótce..haha ;]
lubię budowlankę, mam dobre ceny no ale z orange zrezygnuje bo polskie pany sprzedały polską telekomunikację francuzom za grosze i cieszyły się otrzymanych groszy jak murzyn z kolorowych paciorków..

0
Gravatar
W&w.
RE: Mleko w proszku pełne z Salmonellą
Zatruwają nam życie, trują nas nieustannie, tak samo jak spajker zatruwa nam życie swoimi postami. Pozamykać tych trucicieli wszystkich w więzieniu, areszcie, psychiatryku, gdziekolwiek.
0
Gravatar
BASTARD
RE: Mleko w proszku pełne z Salmonellą
Aaaaaas!!!!! Jjjeęeeeee!!! Nareszcie!!!! Co tak długo nic! No, zanotowałem. Jezde bespieczny.
0

Przeczytaj też