Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolarstwo, podobnie jak bieganie, cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Sukcesy Mai Włoszczowskiej, Rafała Majki czy Michała Kwiatkowskiego motywują również amatorów jazdy na rowerze.

W ostatni wrześniowo-październikowy weekend ponad setka kolarzy spotkałoa się w Henrykowie, żeby zmierzyć się z trasą i ze swoimi słabościami. W sobotę na liczącą ok. 35 km trasę wyruszyło ponad 50 kolarzy amatorów. - Trasa, wyznaczona z myślą o turystach, którzy jeżdżą rowerem rekreacyjnie, wiodła z Henrykowa przez Krzelków do Czerńczyc – powiedział Rafał Śledź, współorganizator rajdu. - Tam grupa zatrzymała się przy starej remizie strażackiej, gdzie pan Wacław Iskra przedstawił historię znajdującego się tam starego wozu strażackiego oraz tamtejszej OSP. Następnie pojechaliśmy przez Rososznicę, Służejów do Ziębice. W Ziębicach zrobiliśmy sobie przystanek przy Bramie Paczkowskiej a następnie zwiedziliśmy muzeum, żeby następnie podjechać pod pomnik Orła Piastowskiego w parku W drodze powrotnej do Henrykowa zatrzymaliśmy się przy źródełku Cyryla w tzw. miejskim lesie, będącym częścią Wzgórz Strzelińskich i przy skałkach skalickich. A stamtąd przez Skalice wróciliśmy do Henrykowa jadąc przez park, żeby dotrzeć do Klasztoru Księgi Henrykowskiej – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

Niewątpliwą atrakcją dla kolarzy-turystów było spotkanie z Marcinem Korzonkiem, znanym kolarzem-podróżnikiem. Zainteresowani mogli oznaczyć swój rower, co bezpłatnie wykonywali policjanci z KPP z Ząbkowic Śląskich.

Organizatorzy przygotowali dla kolarzy-turystów nagrody i mnóstwo niespodzianek z występami lokalnych gwiazd i nocnym zwiedzaniem klasztoru. Drugiego dnia odbył się wyścig na głównym dystansie, czyli na 100 km. Głównym organizatorem I Dolnośląskiego Zlotu Rowerowego w Henrykowie było Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN z Wrocławia. A współorganizatorami byli Gmina Ziębice, Ziębickie Centrum Kultury, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie.
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink1 +5 spajker
RE: Pierwszy taki zlot
piękne widoki, genialny klimat i taniocha. znajomy był w styczniu na off-road w maroku. 14 dni jeżdził wielką toyotą po pustyni , spał w namiocie na dachu samochodu. kosztowało to jedyne 17 tys złotych, pyszna woda pita w plastikowego kanistra, pyszne konserwy, piękne widoki na szary piasek no i to spanie na dachu aby go skorpiony nie zjadły.
2017-10-19 09:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz