Foto: GIS
Na terenie województwa dolnośląskiego - podobnie jak w całym kraju – nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2.
W dniu 1.03.2020 r. do Wrocławia przyleciał samolot z Rzymu z 92 osobami na pokładzie. Wszystkie osoby zostały poddane badaniu na lotnisku, w wydzielonej strefie. W związku z potrzebą przetransportowania do szpitala przy ul. Koszarowej dwóch osób, w celu wykonania dodatkowego badania, przez lekarza lotniskowego na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Pacjenci zostali przebadani i w związku z brakiem podstaw do hospitalizacji, zostali zwolnieni do domu w tym samym dniu.
Wg danych WSSE we Wrocławiu z dnia 1.03.2020 r. liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 72, liczba objętych nadzorem epidemiologicznym – 379, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 17.
Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
T.Filzman.
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
Kora powiedziała :
. powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
ZSRR też twierdziło że na Kureniwce nic się nie stało, w Swierdłowsku i Czarnobylu także.Jak jest tak dobrze to czemu państwowe służby wielu krajów są w najwyższej gotowości, i stosują wiele środków bezpieczeństwa?Prawda jest taka, że zwykłe szaraki nie znają ogromu problemu, a media choć mówią ciągle o wirusie to nie przedstawiają faktycznej liczby ofiar, chorych.Robią to żeby nie siać paniki, strach już jest, ale wszystkie służby i media będą wybielać sytuację i uspokajać.
Polityka. Propaganda. Zmiana tematu. Próba wypłynięcia lub podreperowania notowań na czyimś nieszczęściu lub strachu. Brzmi znajomo?Pozdrowienia dla Banasia.
pisałem niepolitycznie. ,mnie wycięli. kolej na ciebie. no chyba że ciebie zrozumieli w redakcji to masz szansę zostać.

0
Gravatar
Kora
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
. powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
ZSRR też twierdziło że na Kureniwce nic się nie stało, w Swierdłowsku i Czarnobylu także.Jak jest tak dobrze to czemu państwowe służby wielu krajów są w najwyższej gotowości, i stosują wiele środków bezpieczeństwa?Prawda jest taka, że zwykłe szaraki nie znają ogromu problemu, a media choć mówią ciągle o wirusie to nie przedstawiają faktycznej liczby ofiar, chorych.Robią to żeby nie siać paniki, strach już jest, ale wszystkie służby i media będą wybielać sytuację i uspokajać.
Polityka. Propaganda. Zmiana tematu. Próba wypłynięcia lub podreperowania notowań na czyimś nieszczęściu lub strachu. Brzmi znajomo?Pozdrowienia dla Banasia.

0
Gravatar
Witek
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
Tak teraz wygląda życie w krajach, gdzie panuje koronawirus. Oby Polskę to ominęło :sigh: https://youtu.be/rS68s6dRTVMhttps://youtu.be/J3U2tfsxxik
0
Gravatar
AnnaMaria
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
Papryka powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
Panika_potrzebna powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
Mieszkam w strefie zagrożonej na północy Włoch i pewnie już kilka razu spotkałam na swojej drodze ludzie zakażonych koronawirusem......ale nie róbmy paniki! Koronawirus jest uleczalny !!! Przez takie artykuły ( siejące tylko panikę i nic więcej!) turystyka bardzo straciła we Włoszech!! Owszem trzeba uważać, ale naprawdę życie we Włoszech toczy się normalnie !!! I bez przesady nie trzeba kontrolować każdego człowiek wracającego z Włoch!!! Pozdrawiam.
Życie we Włoszech toczy się normalnie? Czy robienie kwarantanny jest normalne? Czy to jest zwykła sprawa dla ciebie? Odwołane Msze św. w 11 diecezjach, odwoływane mecze, odwoływane spektakle teatralne, czy to normalna sprawa?
Mieszkasz we Włoszech czy raczej masz te informacje z TV I GAZET? Życie toczy się normalnie! Ja sama chodzę do pracy! Szkoły i kościoły zamknięte, ale tylko dlatego żeby wirus się nie rozprzestrzeniał bo Nie ma jeszcze na niego szczepionki, a tak poza tym to wirus jest uleczalny!! Jest niebezpieczny tylko dla osób z przewlekłymi chorobami....
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
Czyli jest gorzej niż w to media podają. Tak myślałam że ukrywają i koloryzują że nie jest tak źle. Eh.
Odwrotnie. Media sieją panikę i nie przedstawiają rzeczywistości taka jaka jest.

0
Gravatar
Natenczas
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
Nowe przepisy ujęte w ustawie koronawirusowej przypominają dekret wprowadzający stan wojenny.
0
Gravatar
Koronawirus
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
. powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
ZSRR też twierdziło że na Kureniwce nic się nie stało, w Swierdłowsku i Czarnobylu także.Jak jest tak dobrze to czemu państwowe służby wielu krajów są w najwyższej gotowości, i stosują wiele środków bezpieczeństwa?Prawda jest taka, że zwykłe szaraki nie znają ogromu problemu, a media choć mówią ciągle o wirusie to nie przedstawiają faktycznej liczby ofiar, chorych.Robią to żeby nie siać paniki, strach już jest, ale wszystkie służby i media będą wybielać sytuację i uspokajać.
Ludzie umieją tylko powtarzać jeden za drugim i za mediami . Co im powiedzą to w to wierzą , bo nie potrafią samodzielnie myśleć i analizować faktów jak stado baranów niestety . Nie jest niby źle ale dziś sejm debatuje o koronowirusie . O zwykłej grypie nie słyszałem aby debatowali a ponoć ma taką samą śmiertelność itd .

0
Gravatar
Papryka
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
AnnaMaria powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
Panika_potrzebna powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
Mieszkam w strefie zagrożonej na północy Włoch i pewnie już kilka razu spotkałam na swojej drodze ludzie zakażonych koronawirusem......ale nie róbmy paniki! Koronawirus jest uleczalny !!! Przez takie artykuły ( siejące tylko panikę i nic więcej!) turystyka bardzo straciła we Włoszech!! Owszem trzeba uważać, ale naprawdę życie we Włoszech toczy się normalnie !!! I bez przesady nie trzeba kontrolować każdego człowiek wracającego z Włoch!!! Pozdrawiam.
Życie we Włoszech toczy się normalnie? Czy robienie kwarantanny jest normalne? Czy to jest zwykła sprawa dla ciebie? Odwołane Msze św. w 11 diecezjach, odwoływane mecze, odwoływane spektakle teatralne, czy to normalna sprawa?
Mieszkasz we Włoszech czy raczej masz te informacje z TV I GAZET? Życie toczy się normalnie! Ja sama chodzę do pracy! Szkoły i kościoły zamknięte, ale tylko dlatego żeby wirus się nie rozprzestrzeniał bo Nie ma jeszcze na niego szczepionki, a tak poza tym to wirus jest uleczalny!! Jest niebezpieczny tylko dla osób z przewlekłymi chorobami....
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
Czyli jest gorzej niż w to media podają. Tak myślałam że ukrywają i koloryzują że nie jest tak źle. Eh.

0
Gravatar
.
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
AnnaMaria powiedziała :
A tak na marginesie to uwierz mi ze żyje niedaleko strefy zagrożenia i Czytam to co mówią w mediach w Polsce, stanach i we Włoszech! To jak tutaj żyjemy a jak jest przedstawiane nasze życie to dwie kompletnie różne sprawy! Media „ koloryzują rzeczywistość”
ZSRR też twierdziło że na Kureniwce nic się nie stało, w Swierdłowsku i Czarnobylu także.Jak jest tak dobrze to czemu państwowe służby wielu krajów są w najwyższej gotowości, i stosują wiele środków bezpieczeństwa?Prawda jest taka, że zwykłe szaraki nie znają ogromu problemu, a media choć mówią ciągle o wirusie to nie przedstawiają faktycznej liczby ofiar, chorych.Robią to żeby nie siać paniki, strach już jest, ale wszystkie służby i media będą wybielać sytuację i uspokajać.

0
Gravatar
Frank
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
spajker. powiedziała :
wcięło mój komentarz. wirus cenzury w natarciu.
A mozg tez ci wcielo? Mucha nie wpada do ust ktore milcza. Albo. Glupi jest zawsze niewolnikiem. Albo. Co jezyk naplecie, rece nie rozwiaza. Albo. Nie zna radosci pies bez ogona. Cdn....

0
Gravatar
AnnaMaria
RE: Informacja wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem
Jadzia powiedziała :
AnnaMaria powiedziała :
Mieszkam w strefie zagrożonej na północy Włoch i pewnie już kilka razu spotkałam na swojej drodze ludzie zakażonych koronawirusem......ale nie róbmy paniki! Koronawirus jest uleczalny !!! Przez takie artykuły ( siejące tylko panikę i nic więcej!) turystyka bardzo straciła we Włoszech!! Owszem trzeba uważać, ale naprawdę życie we Włoszech toczy się normalnie !!! I bez przesady nie trzeba kontrolować każdego człowiek wracającego z Włoch!!! Pozdrawiam.
Ludzie umierają jak muchy, ale nic się nie dzieje pod kontrolą wszystko
Na grypę te ludzie umierają iiiii...? Proszę się doinformować kto umiera ( wiek i choroby przewlekłe) . A tak poza tym to LUDZIE TEZ ZDROWIEJA we Włoszech ! Ale o tym jakoś nikt nie mówi...Proszę poczytać statystyki a później skomentować. Pozdrawiam

0

Przeczytaj także