O szczegółach mówi przedstawicielka naszego powiatu w samorządzie województwa Anna Horodyska17 września odbyła się pierwsza powakacyjna sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na której podjęto dwie uchwały związane ze skierowaniem środków finansowych do gmin powiatu strzelińskiego. O szczegółach mówi przedstawicielka naszego powiatu w samorządzie województwa Anna Horodyska.
„Dolnośląskie Stokrotki”
Program związany jest z prowadzeniem przez lokalne ośrodki kultury zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży, którzy pod okiem doświadczonych instruktorów będą co najmniej 2 razy w tygodniu (po ok. 1,5 godziny) doskonalić swe umiejętności taneczno-ruchowe w grupach do 12 osób.
Nabór wniosków do programu ogłoszony został 22 lipca. Wpłynęło 49 ofert, z których 47 spełniło wymogi formalne, a 24 otrzymały wsparcie. Zarząd Województwa Dolnośląskiego na realizację programu przeznaczył 100 tys. zł. Pozytywnie rozpatrzone zostały dwa wnioski z powiatu strzelińskiego: gminy Kondratowice, której przyznano 2,5 tys. zł oraz gminy Strzelin 4 tys. zł.

„Odnowa Dolnośląskiej Wsi” cd.
- Podczas wizyty Marszałka województwa Cezarego Przybylskiego w Strzelnie pytałam, czy środki na realizację programu będą zwiększone – mówi radna Anna Horodyska. - Zarząd województwa starał się o przeznaczenie na ten cel środków oszczędnościowych od Geodety Województwa. Udało się. Dodatkowo pozyskano także wsparcie z oszczędności z PROW-u na lata 2007-2013. Łączna wygospodarowana dodatkowo na wdrożenie programu kwota wyniosła ok. 691 tys. zł. Do dofinansowania zakwalifikowało się kolejnych 30 wniosków z ustalonej wcześniej listy rankingowej, w tym dwa wnioski z naszego regionu. Pierwszy jest autorstwa gminy Strzelin na remont świetlicy wiejskiej w Karszówku na kwotę ok.10 tys. zł, drugi natomiast gminy Kondratowice na remont świetlicy wiejskiej w Gołostowicach (przyznana kwota to 25 tys. zł).
Wnioski złożone do budżetu województwa dolnośląskiego na 2016 rok
- 15 września upływał termin składania wniosków do budżetu województwa– powiedziała radna. - Łącznie złożyłam 6 wniosków. Pierwszy dotyczy remontu drogi nr 395 (Strzelin-Wrocław), drugi dalszego remontu drogi nr 396 (Strzelin-Oława). Burmistrz Dorota Pawnuk prosiła, by uwzględnić we wniosku miejscowość Ulica, w której obecnie remontowany jest chodnik, co oczywiście uczyniłam. Kolejne wnioski dotyczyły budowy obwodnicy Borka Strzelińskiego oraz obwodnicy Ludowa Polskiego. Wniosek dotyczący Ludowa uwzględniał także dodatkowe zadanie - remont drogi oraz chodnika w samej miejscowości. Następny wniosek tyczył się budowy zbiornika retencyjnego w Maleszowie. Ostatni wniosek, nietypowy, dotyczył utworzenia Centrum Edukacyjnego „Miód i Pszczoła”. Wniosek złożyłam na prośbę dolnośląskich pszczelarzy, z którymi intensywnie współpracuję – zaznaczyła Anna Horodyska. - Wniosek przedstawiłam podczas posiedzenia komisji rolnictwa i wszyscy członkowie komisji udzielili mu poparcia. Utworzenie centrum wiąże się z otwarciem muzeum pszczelarstwa oraz stworzeniem warunków do doskonalenia i rozwoju zawodu pszczelarskiego.
Koncepcja stworzenia centrum to ściśle określone cele:
- podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży na spotkaniach na terenie centrum oraz w szkołach poprzez naukę o pszczole, o procesach pozyskiwania miodu, o właściwych zachowaniach w przypadku użądleń
- podniesienie świadomości wśród sadowników, rolników i ogrodników (cykliczne szkolenia)
- dbałość o historie i tradycje pszczelarskie
- integracja środowiska pszczelarskiego i jego propagowanie
- podnoszenie kwalifikacji pszczelarskich (kursy, szkolenia)



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Tomi
Augustyn przynajmniej się stara
spajker powiedziała :
gość powiedziała :
pielęgniarka powiedziała :
Niech pani spowoduje, aby do odpowiedzialności pociągnięto osoby winne obecnej bardzo złej sytuacji szpitala w Strzelinie.A zastanowię się nad oddaniem głosu w wyborach na osobę odpowiadającą mojemu poglądowi
Akurat ta pani nie spowoduje, by ktokolwiek z jej kolegów czy ojców chrzestnych z PO mógł odpowiadać za indolencję, brak należytego nadzoru nad dobrem powiatu. A przydałoby się tak dla przykładu pod Sąd postawić przynajmniej dwóch ostatnich starostów. Za szpital, za drogi i urząd pracy.
pod sąd powiadasz gościu. art 415 kodeksu cywilnego stanowi iż " jeżeli ktoś innej osobie wyrządził szkodę obowiązany jest do jej naprawienia". myślisz gościu że 2 lata w zawiasach wystarczy aby [censored]opolityk odpokutował swoje zaniedbania i swoje świadome kłamstwa składane publicznie w celu uzyskania dobrze płatnej posady urzędniczej??? a dlaczego drobny złodziejaszek kłamiący do protokołu na policji dostaje odsiad 3 lata a gigapolityk za swoje kłamstwa nie siedzi??? dlaczego polski polityk narażający polskę na straty ( zakup gazu od rosji 50% drożej niż niemcy) dostaje tekę premiera wicepreiera posła senatora itd zamiast oddać polsce ze swojego dużego wynagrodzenia te głupie 100 milardów strat za przepłacony gaz??? józek goebbels mawiał że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. pamięta to każda miernota zabiegająca o wysoki stolec w rp3.
Augustyn przynajmniej się stara Mój głos ma.

0
Gravatar
UFKA
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
ono powiedziała :
aleosochoci powiedziała :
całe życie będziecie ją męczyć Rabą...
Co ty wygadujesz? Horodyska sama nic nie osiągnęła! Raba zrobił z niej dyrektor PUP, potem na fali wszechobecnej PO dał jej miejsce w Sejmiku . Ludzie głosowali na nią no bo to partia ulubieńców (PO) a też czekają by głupie ludziska dali jej głosy do sejmu! Doświadczenie w pracy w samorządzie tej kobiety = 0 (niestety)
To dobre podsumowanie tej Pani...

0
Gravatar
Viola
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
"Bycie posłem wiąże się nie tylko z licznymi przywilejami podczas kadencji, ale także już po jej zakończeniu. To chocby dożywotnia możliwość pobierania zapomóg z Sejmu. A byli parlamentarzyśc i chętnie z niej korzystają! Jak ustalił Fakt24, oni, a także rodziny zmarłych posłów, tylko w tym roku pobrali do tej pory 115 zapomóg na łączną kwotę 263 tys. zł. Chociaż z Sejmem dawno już nie mają nic wspólnego!"To teraz jasne po co pchają sie tam wszelkiej maści dobroczyńcy..., by doić nas jako społeczeństwo do końca życia.
0
Gravatar
Ania
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
Ostra agitacja w umig wiązów czy aby legalna krochmalny do tego już przyzwyczaił przed wyborami prezydenckimi jak pracownicy urzędu wywieszali plakaty komorowskiego teraz znowu będzie porażka !!!!!!!!!!!!
0
Gravatar
gość
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
spajker powiedziała :
gość powiedziała :
pielęgniarka powiedziała :
Niech pani spowoduje, aby do odpowiedzialności pociągnięto osoby winne obecnej bardzo złej sytuacji szpitala w Strzelinie.A zastanowię się nad oddaniem głosu w wyborach na osobę odpowiadającą mojemu poglądowi
Akurat ta pani nie spowoduje, by ktokolwiek z jej kolegów czy ojców chrzestnych z PO mógł odpowiadać za indolencję, brak należytego nadzoru nad dobrem powiatu. A przydałoby się tak dla przykładu pod Sąd postawić przynajmniej dwóch ostatnich starostów. Za szpital, za drogi i urząd pracy.
pod sąd powiadasz gościu. art 415 kodeksu cywilnego stanowi iż " jeżeli ktoś innej osobie wyrządził szkodę obowiązany jest do jej naprawienia". myślisz gościu że 2 lata w zawiasach wystarczy aby [censored]opolityk odpokutował swoje zaniedbania i swoje świadome kłamstwa składane publicznie w celu uzyskania dobrze płatnej posady urzędniczej??? a dlaczego drobny złodziejaszek kłamiący do protokołu na policji dostaje odsiad 3 lata a gigapolityk za swoje kłamstwa nie siedzi??? dlaczego polski polityk narażający polskę na straty ( zakup gazu od rosji 50% drożej niż niemcy) dostaje tekę premiera wicepreiera posła senatora itd zamiast oddać polsce ze swojego dużego wynagrodzenia te głupie 100 milardów strat za przepłacony gaz??? józek goebbels mawiał że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. pamięta to każda miernota zabiegająca o wysoki stolec w rp3.
O postawieniu pod sąd ostatnich dwóch magików zwanych starostami strzelińskimi miałem na myśli art. 231 kk o niedopełnieniu obowiązków polegające na zaniechaniu ich wykonania albo na nienależytym, niedbałym ich wykonaniu. Wypisz wymaluj to bardziej adekwatne, co nie przeszkadza zasądzić nawiązkę w kwocie spowodowanych strat. To odstraszyłoby na przyszłość tych co to wierzą, że "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera..." Wszelkie nieudaczniki i cwaniaki trzymaliby się z daleka od urzędów.

0
Gravatar
spajker
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
gość powiedziała :
pielęgniarka powiedziała :
Niech pani spowoduje, aby do odpowiedzialności pociągnięto osoby winne obecnej bardzo złej sytuacji szpitala w Strzelinie.A zastanowię się nad oddaniem głosu w wyborach na osobę odpowiadającą mojemu poglądowi
Akurat ta pani nie spowoduje, by ktokolwiek z jej kolegów czy ojców chrzestnych z PO mógł odpowiadać za indolencję, brak należytego nadzoru nad dobrem powiatu. A przydałoby się tak dla przykładu pod Sąd postawić przynajmniej dwóch ostatnich starostów. Za szpital, za drogi i urząd pracy.
pod sąd powiadasz gościu. art 415 kodeksu cywilnego stanowi iż " jeżeli ktoś innej osobie wyrządził szkodę obowiązany jest do jej naprawienia". myślisz gościu że 2 lata w zawiasach wystarczy aby debilopolityk odpokutował swoje zaniedbania i swoje świadome kłamstwa składane publicznie w celu uzyskania dobrze płatnej posady urzędniczej??? a dlaczego drobny złodziejaszek kłamiący do protokołu na policji dostaje odsiad 3 lata a gigapolityk za swoje kłamstwa nie siedzi??? dlaczego polski polityk narażający polskę na straty ( zakup gazu od rosji 50% drożej niż niemcy) dostaje tekę premiera wicepreiera posła senatora itd zamiast oddać polsce ze swojego dużego wynagrodzenia te głupie 100 milardów strat za przepłacony gaz??? józek goebbels mawiał że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. pamięta to każda miernota zabiegająca o wysoki stolec w rp3.

0
Gravatar
spajker
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
"Mamy wnioski. Będą inwestycje? " oczywiście, nauka ekonomii od stuleci uznaje że inwestycje zależą od złożenia wniosku a nie od jakiejś tam ekonomicznej racjonalności. jakaś tam rentowność i stopa zwrotu inwestycji to są pojęcia daleko wykraczające poza możliwości rozumienia niektórych pań i ich politycznych sponsorów. ja spajker składam wniosek o to , aby uchwalić ustawę w myśl której każdy obywatel rp3 ma obowiązek być milionerem. zajebista ustawa!!!! nazajutrz po jej uchwaleniu dobrobyt sam rozleje się po kraju!!!! organy ścigania osadzą każdego niebieskiego ptaka uchylającego się od sprostania wymogom tej nowej spajkerowej ustawy!!! grunt to ustawa, uchwała dotacje program rozporządzenie i procedowanie.
0
Gravatar
ono
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje?
aleosochoci powiedziała :
całe życie będziecie ją męczyć Rabą...
Co ty wygadujesz? Horodyska sama nic nie osiągnęła! Raba zrobił z niej dyrektor PUP, potem na fali wszechobecnej PO dał jej miejsce w Sejmiku . Ludzie głosowali na nią no bo to partia ulubieńców (PO) a też czekają by głupie ludziska dali jej głosy do sejmu! Doświadczenie w pracy w samorządzie tej kobiety = 0 (niestety)

0
Gravatar
mieszkaniec
do pielęgniarki
pielęgniarka powiedziała :
Niech pani spowoduje, aby do odpowiedzialności pociągnięto osoby winne obecnej bardzo złej sytuacji szpitala w Strzelinie.A zastanowię się nad oddaniem głosu w wyborach na osobę odpowiadającą mojemu poglądowi
Przecież ona nie może oskarżać ludzi, którzy dali jej szansę na lepsze życie. Droga pielęgniarko. Przypomnij sobie spotkanie z Panem Rabą w szpitalu, kiedy był posłem. Na wasze pytania o kwestie wynagrodzeń odpowiedział, że on nic nie może bo jest tylko politykiem. A kto pytam w takim razie może? Był posłem koalicji rządzącej. Ta Pani nie jest wiarygodna. Po pierwsze trzyma z ludźmi, którzy przez 8 lat udowodnili zwykłym ludziom, że można przeżyć za 5 złotych dziennie, że można przeżyć nie wykupując leków, które są droższe, że można przeżyć czekając latami do lekarza itp. Teraz ta Pani się lansuje 6 wnioskami, które czekały zapewne na okres przedwyborczy? Pani Aniu! 6 wniosków to za mało aby zostać posłem.

0
Gravatar
mieszkaniec
RE: Mamy wnioski. Będą inwestycje
KA powiedziała :
A jakie zasługi ma ta Pani na polu zawodowym tzn PUP?Czym się wykazała? remont drogi wojewódzkiej? przecież zarządcą jest Urząd Wojewódzki i to ,,on'' ją remontował. Plakatami też mnie nie przekona do siebie, oklejone wszystko i wszędzie, zobaczymy czy po wyborach podobizny zostaną usunięte.
Jeżeli chodzi o plakaty tej Pani i Pani Mańkowskiej to nawet wiszą naprzeciwko wejścia na cmentarz. Proponuję jeszcze ulotki na cmentarzu. Żałosne.

0

Przeczytaj także