Powszechna izolacja i stan zagrożenia epidemicznego na pewno wpłynie na przebieg świąt wielkanocnych. W wielu domach spotkania w dużym rodzinnym gronie nie odbędą się. Jak sytuacja wygląda w domu jednej z gospodyń?
Niestety, w dobie koronawirusa przygotowania do świąt wielkanocnych schodzą często na dalszy plan. Podobnie jest w domu pani Teresy Białkowskiej z Czerwieńca w gminie Kondratowice. - Przygotowania do świąt to nie tylko umyte okna, wytrzepane dywany czy przygotowanie potraw, ale co najważniejsze, to uczestnictwo w Triduum Paschalnym oraz rezurekcji. W tym roku w okresie pandemii ze zrozumiałych względów nie możemy uczestniczyć osobiście. Pozostaje nam tylko transmisja radiowa bądź telewizyjna. Obawa o zdrowie najbliższych i swoje odbiera mi radość przeżywania tego pięknego okresu - twierdzi pani Teresa.
Dodaje, że same święta w jej domu nie będą takie jak każdego roku, ponieważ kwarantanna społeczna i jej zaostrzenia spowodowały, że nie można się spotkać z rodziną. - Nasz syn mieszka za granicą. W tej sytuacji nie ma mowy, aby mógł przyjechać na święta do domu rodzinnego. Córka ze swoją rodziną, co prawda, mieszka niedaleko, bo w Strzelinie, ale żeby nie stwarzać dla siebie wzajemnie zagrożenia, nie spotykamy się, utrzymujemy tylko kontakt telefoniczny. To będą smutne święta, najbardziej tęsknie za wnukami, tęsknię za tym, żeby je przytulić i wycałować - mówi mieszkanka Czerwieńca.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie w sklepach i kupno produktów nie tylko do codziennego życia, ale również do przygotowania potraw świątecznych, to zdaniem naszej Czytelniczki, jest ono bardzo dobre. - Z moich obserwacji wynika, że wbrew pozorom to niczego nie brakuje. Nie można nabyć jedynie rękawiczek jednorazowych, maseczek ochronnych czy środków dezynfekujących. Te towary są, niestety, deficytowe - zaznacza pani Teresa.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu papierowym "Słowa Regionu"
 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.