Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zapadł wyrok w sprawie nieuczciwego pracownika jednej z większych firm w naszym powiecie. Czterdziestoletni oszust w kilka miesięcy dorobił się prawie 200 tys. zł.
Przedstawiciel handlowy to trudna i wyczerpująca praca. Nie dość, że cały dzień trzeba rozmawiać z klientami, a ludzie są różni, to często tydzień spędza się w rozjazdach, a w domu jedynie weekend. Zaletą tego zajęcia jest to, że można osiągnąć stosunkowo wysokie zarobki. W tym przypadku nieuczciwy akwizytor uznał, że powinien zarabiać więcej. Znalazł trzy sposoby, żeby pieniądze za towar trafiały jedynie do jego kieszeni. Jak ustalono w trakcie prokuratorsko-policyjnego dochodzenia Przemysław K. nie gardził nawet kilkudziesięciozłotowym zyskiem. W sumie uzbierało się tego ponad 198 tys. zł.
Praca Przemysława K. polegała na tym, żeby pobrać z magazynu firmy towar, czyli np. oleje silnikowe i inne petrochemiczne, a następnie zawieźć je do odbiorcy. Tam należało pobrać od kontrahenta zapłatę za dostarczony towar, a pieniądze wpłacić do kasy swojego pracodawcy. Proste, o ile mamy do czynienia z uczciwym pracownikiem, a nie złodziejem i oszustem. Przemysław K. przez ok. dwa miesiące okradał pracodawcę, bo pobierał z magazynu towar na podstawie sfałszowanych zamówień, rzekomo od kontrahentów. I oszukiwał klientów, ponieważ wpłacane przez nich pieniądze nie trafiały do firmy. Mówiąc językiem aktu oskarżenia, nasz akwizytor „działając z góry powziętym zamiarem, przywłaszczył sobie pieniądze wpłacane przez kontrahentów spółki za dostarczony towar. Ukrywał ten fakt, usuwając z dokumentacji finansowej (przekazywanej pracodawcy – red.) pokwitowania potwierdzające przyjęcie pieniędzy”. W Kodeksie karnym są na to paragrafy: Art.276. Kto niszczy, (...), ukrywa lub usuwa dokument, (...), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2; Art. 284. §2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5; Art. 286.§1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia (...) mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8; i Art.270.§1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.).
Przemysław K. w ciągu dwóch miesięcy swojej przestępczej działalności oszukał kilkunastu kontrahentów. Wystawił ponad 30 fałszywych dokumentów, czyli fikcyjnych zamówień i potwierdzeń odbioru gotówki, a powierzoną gotówkę przywłaszczył. W grę wchodziły wpłaty po kilka tysięcy.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

RE: Okradał pracodawcę i oszukiwał kontrahentów
Jak się uczciwych pracowników nie szanuje, to potem się ma takich jak ten. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni zlodziej w tej spolce. Chytry dwa razy traci...
2019-06-04 17:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +2 Alex
RE: Okradał pracodawcę i oszukiwał kontrahentów
Cytuję Tatar:
na biednego nie trafiło łatwo przyszło łatwo poszło, a zapomniał byk jak cielakiem był

a inni tez sie dobrze sie wyblili jak kisiel z tatara. to sa przedstawiciele.
2019-05-30 09:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +6 Tatar
RE: Okradał pracodawcę i oszukiwał kontrahentów
na biednego nie trafiło łatwo przyszło łatwo poszło, a zapomniał byk jak cielakiem był
2019-05-30 01:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -8 Janina3330
RE: Okradał pracodawcę i oszukiwał kontrahentów
Niezłe komentarze, facet okradał firmę i oszukiwał klientów a wy zastanawiacie się czy pracodawca był uczciwy i czy nie można było płacić przelewem. W naszym kraju niestety oszust i złodziej zawsze jest wybielany i niewinny...
2019-05-29 15:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +7 U
A od czego są przelewy bankowe obrót bezgotówkowy?,?
I .. tylko powstaje pytanie dlaczego pracodawca ... tego oszusta nie korzystał z bezgotówkowego rozliczenia się z klientami , czy to klienci nie chcieli przelewem bankowych? czy pracodawca oszusta? Drobne transakcje można płacić kartą a dla stałych klientów otwarty rachunek rozlicznych np.miesięcznie, oczywiście bezpiecznie bezgotówkowo przelewem.Może nasza gazeta zapyta się przedsiębiorcy dlaczego nie korzystał z tego udogodnienia tak oczywistego w XXI wieku? :-)
2019-05-29 14:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 YAWORSKY
RE: Okradał pracodawcę i oszukiwał kontrahentów
A CZY TEN PRACODAWCA TEŻ KIEDYŚ BYŁ TAKI UCZCIWY
2019-05-28 22:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz