Sąd uznał, że doszło do przywłaszczenia torebki
Jest powiedzenie które mówi, że skoro coś znalazłem, to jest moje. Sąd miał jednak inne zdanie. W sprawie zapadł wyrok skazujący sprawcę na więzienie.
Był koniec maja ubiegłego roku, kiedy to pewien trzydziestoletni mieszkaniec gminy Strzelin natrafił na swojej drodze na damską torebkę. Torebka zwisała z oparcia ławki. „Znalezione, nie kradzione”, być może pomyślał mężczyzna i po prostu zabrał ją. O zawartości tych „kobiecych niezbędników” krążą i anegdoty i opowieści z życia wzięte. W tym przypadku znalazca nie kierował się chęcią wiedzy, ale kierował się zupełnie innymi pobudkami.
Skrupulatnie przejrzał zawartość, po czym pozbył się bezwartościowych, z jego punktu widzenia, przedmiotów. Wyrzucił dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Inaczej postąpił ze „znalezionymi” w torebce różańcem, kluczami, parasolką, etui na okulary i prawem jazdy. Zainteresował go telefon Xperia o wartości 200 zł, ładowarka do tegoż telefonu, skórzany portfel z zawartością 200 zł i karty bankomatowe. Łączna wartość łupu wyniosła ok. 600 zł.
Postępowanie w tej sprawie prowadzili strzelińscy policjanci, a prokuratura rejonowa nadzorowała i skierowała do sądu akt oskarżenia. - Zarzuciliśmy oskarżonemu, że jednym czynem wyczerpał znamiona kilku przestępstw – powiedziała Monika Rakus, prokurator rejonowa.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
RE: Znalezione jednak kradzione
Zwyczajny smiec. Mogl oddac przynajmniej dokumenty. Ale to przeciez smiec.
0
Gravatar
Xyz
Re
Ja to bym wolała oddać na policję że coś znalazłam bo może akurat znaleźne by było a tak to można pójść siedzieć za coś znalezionego takie czasy
0

Przeczytaj też