Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy. Nikt nie odkrył jeszcze kart, ale mniej więcej wiadomo, kto i gdzie wystartuje. A raczej wydawało się. Do kilku znanych już ugrupowań politycznych dołączyli „Wolni i Solidarni” Kornela Morawieckiego.

„Wolni i Solidarni” jest ugrupowaniem utworzonym przez Kornela Morawieckiego legendy niepodległościowego zrywu Solidarności, założyciela „Solidarności Walczącej”. Pełnomocnikiem partii w powiecie strzelińskim została Monika Adam. Poprosiliśmy ją, żeby przedstawiła swoją partię.

 

Dlaczego Wolni i Solidarni?

- Odpowiem używając cytatu: „…Wolni? / – bo jesteśmy Polakami, / – bo to pragnienie wyssaliśmy z mlekiem naszych matek, / – bo nasi ojcowie wolność mierzyli krzyżami…, / – bo z niewolnika nie ma pracownika, / – bo na przemoc szablą odpowiemy. / …Solidarni? / – bo wspólnie znaczymy więcej i możemy więcej, / – bo dla rozwoju współpraca jest tak samo ważna jak konkurencja, / – bo nie ma wolności bez solidarności, / – bo potrzebujemy społecznego…pokoju, / – bo takie jest nasze dziedzictwo, które prowadzi do lepszej Polski.”

 

Jakie są cele nowego ugrupowania politycznego?

- Celem Wolnych i Solidarnych jest dobro, prawda, wolność, sprawiedliwość i solidarność. Chcemy jako organizacja tym postulatom służyć, wzbogacać je i do nich dążyć. Ideą naszej partii jest Solidarna Polska oraz wolność rozumiana jako swoboda odpowiedzialnych działań w przestrzeni życia publicznego. Chcemy przywrócić polityce jej etos. Polityka ma czynić ze społeczności osób wspólnotę, w której odnajdą się wszyscy Polacy, bez względu na wiek, stan ducha, wiedzy czy posiadania. Chcemy realizacji dobra wspólnego, współpracy, rozwiązywania konfliktów tak bardzo dzielących nasze społeczeństwo, kompromisu, godzenia sprzecznych poglądów i konkurencyjnych interesów.

 

Wolni i Solidarni to już nie jest tylko koło poselskie, to partia polityczna, która w ostatnim czasie bardzo intensywnie tworzy swoje lokalne struktury na terenie całego kraju, które powstaną również w powiecie strzelińskim, tak?

- Tak, organizujemy się, by wyznaczać nowe kierunki i cele, umacniać Polskę, a w naszym przypadku także...
Wiecej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Zainteresowany powiedziała :
Bajka powiedziała :
PRLowska SZLACHTA coś wam wyjaśnie! Na terenie naszego powiatu nie ma PO, PIS, SLD, PSL to wszystko to jest jeden wielki układ naczyń połączonych, który zwykłem określać CZERWONO-RÓŻOWYM POSTKOMUNISTYCZNYM POPISEM. A teraz opowiem wam bajkę, ale nie taką, że kot palił fajkę, tylko jak władza władzę wspierała. Była sobie kraina, w której rządził SLDojek. W roku wyborczym postanowił wybudować rondo na szlaku handlowym, ale talarów było w sakwie mało. Z pomocą całkiem "niespodziewanie" przyszedł zacny PISer z Wiącka, który u WOJEbratyńca talary załatwił. Pamoc PISera miała jednak swoją cenę i tym sposobem jego ziomek RALF stolarz stodoły drewniane w Białym Korycie nad dwoma stawami będzie budować. SLDojek słyną z POspolitego koleżeństa z dwoma wiarusami Wojciarem i Norgalem, jednak ta przyjaźń zwłaszcza z Norgalem, była wynikiem własnych korzyści. Norgal chciał bowiem z "woli ludu" wygryść SLDojka, ale ten mając świadomość zbliżającego się zagrożenia darował Norgalowi osadę Felczerowską. Jednak SLDojek miał jeszcze jeden problem. Zbliżała się kolejna koronacja. Dlatego wybrał najwierniejszego pazia PISkompa, talarami fakturowymi w miesięcznych transzach zaczął mu sypać i razem ułożyli "MEGA" strategię. PISkomp rzekł -"wybiorę na twojego przeciwnika najsłabszego z mojego plemienia - RozaPera, który nie ma nawet swojego miejsca na tej ziemi i w dodatku choruje a wtedy zacny SLDojku nie będziesz miał sobie równych i ponownie zostaniesz naszym władcą". Morał płynący z tej bajki jest taki, że nasi bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie we wspólnej symbiozie, gdyż połączyła jch wzajemna miłość do talarów... Coś wam jeszcze bratki napisać? Myślę, że wystarczy. DOBRANOC!
Bajka fajna, czekamy na kolejne odcinki. lol
teraz nadchodzi sezon na selfie umysłowych karłów na tle aquparku kina kikuta ratuszowego przedszkola żłobka pryzmy piachu bazaru, sezon na marynarki i garsonki

0
Gravatar
Zainteresowany
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Bajka powiedziała :
PRLowska SZLACHTA coś wam wyjaśnie! Na terenie naszego powiatu nie ma PO, PIS, SLD, PSL to wszystko to jest jeden wielki układ naczyń połączonych, który zwykłem określać CZERWONO-RÓŻOWYM POSTKOMUNISTYCZNYM POPISEM. A teraz opowiem wam bajkę, ale nie taką, że kot palił fajkę, tylko jak władza władzę wspierała. Była sobie kraina, w której rządził SLDojek. W roku wyborczym postanowił wybudować rondo na szlaku handlowym, ale talarów było w sakwie mało. Z pomocą całkiem "niespodziewanie" przyszedł zacny PISer z Wiącka, który u WOJEbratyńca talary załatwił. Pamoc PISera miała jednak swoją cenę i tym sposobem jego ziomek RALF stolarz stodoły drewniane w Białym Korycie nad dwoma stawami będzie budować. SLDojek słyną z POspolitego koleżeństa z dwoma wiarusami Wojciarem i Norgalem, jednak ta przyjaźń zwłaszcza z Norgalem, była wynikiem własnych korzyści. Norgal chciał bowiem z "woli ludu" wygryść SLDojka, ale ten mając świadomość zbliżającego się zagrożenia darował Norgalowi osadę Felczerowską. Jednak SLDojek miał jeszcze jeden problem. Zbliżała się kolejna koronacja. Dlatego wybrał najwierniejszego pazia PISkompa, talarami fakturowymi w miesięcznych transzach zaczął mu sypać i razem ułożyli "MEGA" strategię. PISkomp rzekł -"wybiorę na twojego przeciwnika najsłabszego z mojego plemienia - RozaPera, który nie ma nawet swojego miejsca na tej ziemi i w dodatku choruje a wtedy zacny SLDojku nie będziesz miał sobie równych i ponownie zostaniesz naszym władcą". Morał płynący z tej bajki jest taki, że nasi bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie we wspólnej symbiozie, gdyż połączyła jch wzajemna miłość do talarów... Coś wam jeszcze bratki napisać? Myślę, że wystarczy. DOBRANOC!
Bajka fajna, czekamy na kolejne odcinki. Mam nadzieję, że się pojawią lol

0
Gravatar
spajker
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Wolni? / – bo jesteśmy Polakami,-----polska od 1385 roku nie jest wolna, od czasu unii z litwą królem nigdy nie był już polak, polak jest uzależniony od zagranicy, moskwy, brukseli, berlina bo to pragnienie wyssaliśmy z mlekiem naszych matek, ----z mlekiem matek to wyssaliście laktozębo nasi ojcowie wolność mierzyli krzyżami---wasi ojcowie to wolność pieniędzmi mierzyli, chcieli uwolnić się od biedy.bo z niewolnika nie ma pracownika-----no ale polacy od lat marzą o niewolniczej pracy za granicą. bo na przemoc szablą odpowiemy.--- jasne maczety w krakowie już są w ruchuSolidarni? / – bo wspólnie znaczymy więcej i możemy więcej---no to polecam wam solidarność z sld, będziecie znaczyć więcej. bo dla rozwoju współpraca jest tak samo ważna jak konkurencja---polecam współpracę czyli układy i konkurencję czyli podkładanie nogi przeciwnikombo nie ma wolności bez solidarności----owszem etiopia jest krajem niepodległym od 3 tys lat a solidarności tam brakbo potrzebujemy społecznego…pokoju--jasne, dojdziecie do koryta a pokój rozleje się po krajubo takie jest nasze dziedzictwo, które prowadzi do lepszej Polski---a wasze dziedzictwo to powtarzanie sloganów z czasów prl. w korporacjach stare dziady przerabiają młode naiwne kobiety na swoje kochanki i aby nie czuły się one głaskane tylko po pośladkach to stanowiskami głaszcze się je po ambicjach.w pewnej szwedzkiej firmie 80 letni prezes przerobił młodą blondynkę z wiochy, taką bez szkoły na konsula honorowego królestwa szwecji we wrocławiu. standard, no może numer z tymi szablami to coś nowego. oczywiście w partii wolni i solidarni jest zupełnie inaczej. mój ulubieniec o nicku JA bez wątpienia potwierdzi moje obserwacje.
0
Gravatar
spajker
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Ja powiedziała :
Spajkerku nie osmieszaj się. Co ty kolportowales??? Gdzie ty pisałeś??? No proszę Cię!!! Słaby jesteś jak pewna część ciała weza. Nie próbuj na siłę męczyć ludzi. Idź na spacer. Przewietrz się i ochlon. Jaki ogolniak synku. Zawodowka maks po tym co piszesz. Do dzisiaj ci został ten ostracyzm czyli brak pracy. Co ty jesz że Takie głupoty gadasz. Straszne że nikt z tej gazetki nie potrafi cię jakoś zablokować. Ale widocznie jaka gazeta tacy komentatorzy. Od razu powiem że niechcący doczytałem artykuł wraz z komentarzami. Ostatni raz bo szkoda mojego czasu na ten tygodniczek jego redaktora, dziennikarzy i komentatorów. Pozdrawiam normalnych ludzi z dst.
gdybym pisał nieprawdę to byś się śmiał ale coś strasznie cię wkurzyło, często prawda boli tak mocno że oberwało się i gazecie i czytelnikom i komentatorom Ja powiedziała :
obywatel powiedziała :
Ja powiedziała :
Spajkerku nie osmieszaj się. Co ty kolportowales??? Gdzie ty pisałeś??? No proszę Cię!!! Słaby jesteś jak pewna część ciała weza. Nie próbuj na siłę męczyć ludzi. Idź na spacer. Przewietrz się i ochlon. Jaki ogolniak synku. Zawodowka maks po tym co piszesz. Do dzisiaj ci został ten ostracyzm czyli brak pracy. Co ty jesz że Takie głupoty gadasz. Straszne że nikt z tej gazetki nie potrafi cię jakoś zablokować. Ale widocznie jaka gazeta tacy komentatorzy. Od razu powiem że niechcący doczytałem artykuł wraz z komentarzami. Ostatni raz bo szkoda mojego czasu na ten tygodniczek jego redaktora, dziennikarzy i komentatorów. Pozdrawiam normalnych ludzi z dst.
"Andrzeju nie denerwuj się.."
Januszu jest taka zasada nie pytany nie odpowiada. Naucz się
a oto i pokaz kultury i savoir vivre w wydaniu tego co 5 minut temu z gazetą i z komentatorami się żegnał. ot taki toczący pianę despota i narcyz, którego brak dostępu do koryta uwiera.. no może po twojej tyradzie pod adresem gazety i redaktorów oni ciebie pożegnają?

0
Gravatar
spajker
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Bajka powiedziała :
PRLowska SZLACHTA coś wam wyjaśnie! Na terenie naszego powiatu nie ma PO, PIS, SLD, PSL to wszystko to jest jeden wielki układ naczyń połączonych, który zwykłem określać CZERWONO-RÓŻOWYM POSTKOMUNISTYCZNYM POPISEM. A teraz opowiem wam bajkę, ale nie taką, że kot palił fajkę, tylko jak władza władzę wspierała. Była sobie kraina, w której rządził SLDojek. W roku wyborczym postanowił wybudować rondo na szlaku handlowym, ale talarów było w sakwie mało. Z pomocą całkiem "niespodziewanie" przyszedł zacny PISer z Wiącka, który u WOJEbratyńca talary załatwił. Pamoc PISera miała jednak swoją cenę i tym sposobem jego ziomek RALF stolarz stodoły drewniane w Białym Korycie nad dwoma stawami będzie budować. SLDojek słyną z POspolitego koleżeństa z dwoma wiarusami Wojciarem i Norgalem, jednak ta przyjaźń zwłaszcza z Norgalem, była wynikiem własnych korzyści. Norgal chciał bowiem z "woli ludu" wygryść SLDojka, ale ten mając świadomość zbliżającego się zagrożenia darował Norgalowi osadę Felczerowską. Jednak SLDojek miał jeszcze jeden problem. Zbliżała się kolejna koronacja. Dlatego wybrał najwierniejszego pazia PISkompa, talarami fakturowymi w miesięcznych transzach zaczął mu sypać i razem ułożyli "MEGA" strategię. PISkomp rzekł -"wybiorę na twojego przeciwnika najsłabszego z mojego plemienia - RozaPera, który nie ma nawet swojego miejsca na tej ziemi i w dodatku choruje a wtedy zacny SLDojku nie będziesz miał sobie równych i ponownie zostaniesz naszym władcą". Morał płynący z tej bajki jest taki, że nasi bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie we wspólnej symbiozie, gdyż połączyła jch wzajemna miłość do talarów... Coś wam jeszcze bratki napisać? Myślę, że wystarczy. DOBRANOC!
to się nazywa Front Jedności Narodu i funkcjonuje już od początku lat 70-tych ubiegłego wieku. wtedy to się nazywało blok rządzący, po nowemu to jest koalicja. w cbs nazywają to korupcją polityczną, we włoszech ośmiornicą, w rosji bańka wstańka, w niemczech skandalem

0
Gravatar
sąsiad
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
adam13 powiedziała :
czasem się dziwię jak ludzie wędrują...PO....PIS....a potem gdzie się da.....
Bardzo dobrze manipulijesz, a prawda jest taka że ta pani nie była ani w PO ani w PiS.

0
Gravatar
Kiko
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Bajka powiedziała :
PRLowska SZLACHTA coś wam wyjaśnie! Na terenie naszego powiatu nie ma PO, PIS, SLD, PSL to wszystko to jest jeden wielki układ naczyń połączonych, który zwykłem określać CZERWONO-RÓŻOWYM POSTKOMUNISTYCZNYM POPISEM. A teraz opowiem wam bajkę, ale nie taką, że kot palił fajkę, tylko jak władza władzę wspierała. Była sobie kraina, w której rządził SLDojek. W roku wyborczym postanowił wybudować rondo na szlaku handlowym, ale talarów było w sakwie mało. Z pomocą całkiem "niespodziewanie" przyszedł zacny PISer z Wiącka, który u WOJEbratyńca talary załatwił. Pamoc PISera miała jednak swoją cenę i tym sposobem jego ziomek RALF stolarz stodoły drewniane w Białym Korycie nad dwoma stawami będzie budować. SLDojek słyną z POspolitego koleżeństa z dwoma wiarusami Wojciarem i Norgalem, jednak ta przyjaźń zwłaszcza z Norgalem, była wynikiem własnych korzyści. Norgal chciał bowiem z "woli ludu" wygryść SLDojka, ale ten mając świadomość zbliżającego się zagrożenia darował Norgalowi osadę Felczerowską. Jednak SLDojek miał jeszcze jeden problem. Zbliżała się kolejna koronacja. Dlatego wybrał najwierniejszego pazia PISkompa, talarami fakturowymi w miesięcznych transzach zaczął mu sypać i razem ułożyli "MEGA" strategię. PISkomp rzekł -"wybiorę na twojego przeciwnika najsłabszego z mojego plemienia - RozaPera, który nie ma nawet swojego miejsca na tej ziemi i w dodatku choruje a wtedy zacny SLDojku nie będziesz miał sobie równych i ponownie zostaniesz naszym władcą". Morał płynący z tej bajki jest taki, że nasi bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie we wspólnej symbiozie, gdyż połączyła jch wzajemna miłość do talarów... Coś wam jeszcze bratki napisać? Myślę, że wystarczy. DOBRANOC!
Napisz podanie do tej gazety może cię przyjmą bo bajki piszesz świetne

0
Gravatar
Ja
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
obywatel powiedziała :
Ja powiedziała :
Spajkerku nie osmieszaj się. Co ty kolportowales??? Gdzie ty pisałeś??? No proszę Cię!!! Słaby jesteś jak pewna część ciała weza. Nie próbuj na siłę męczyć ludzi. Idź na spacer. Przewietrz się i ochlon. Jaki ogolniak synku. Zawodowka maks po tym co piszesz. Do dzisiaj ci został ten ostracyzm czyli brak pracy. Co ty jesz że Takie głupoty gadasz. Straszne że nikt z tej gazetki nie potrafi cię jakoś zablokować. Ale widocznie jaka gazeta tacy komentatorzy. Od razu powiem że niechcący doczytałem artykuł wraz z komentarzami. Ostatni raz bo szkoda mojego czasu na ten tygodniczek jego redaktora, dziennikarzy i komentatorów. Pozdrawiam normalnych ludzi z dst.
"Andrzeju nie denerwuj się.."
Januszu jest taka zasada nie pytany nie odpowiada. Naucz się

0
Gravatar
Bajka
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
PRLowska SZLACHTA coś wam wyjaśnie! Na terenie naszego powiatu nie ma PO, PIS, SLD, PSL to wszystko to jest jeden wielki układ naczyń połączonych, który zwykłem określać CZERWONO-RÓŻOWYM POSTKOMUNISTYCZ NYM POPISEM. A teraz opowiem wam bajkę, ale nie taką, że kot palił fajkę, tylko jak władza władzę wspierała. Była sobie kraina, w której rządził SLDojek. W roku wyborczym postanowił wybudować rondo na szlaku handlowym, ale talarów było w sakwie mało. Z pomocą całkiem "niespodziewanie " przyszedł zacny PISer z Wiącka, który u WOJEbratyńca talary załatwił. Pamoc PISera miała jednak swoją cenę i tym sposobem jego ziomek RALF stolarz stodoły drewniane w Białym Korycie nad dwoma stawami będzie budować. SLDojek słyną z POspolitego koleżeństa z dwoma wiarusami Wojciarem i Norgalem, jednak ta przyjaźń zwłaszcza z Norgalem, była wynikiem własnych korzyści. Norgal chciał bowiem z "woli ludu" wygryść SLDojka, ale ten mając świadomość zbliżającego się zagrożenia darował Norgalowi osadę Felczerowską. Jednak SLDojek miał jeszcze jeden problem. Zbliżała się kolejna koronacja. Dlatego wybrał najwierniejszeg o pazia PISkompa, talarami fakturowymi w miesięcznych transzach zaczął mu sypać i razem ułożyli "MEGA" strategię. PISkomp rzekł -"wybiorę na twojego przeciwnika najsłabszego z mojego plemienia - RozaPera, który nie ma nawet swojego miejsca na tej ziemi i w dodatku choruje a wtedy zacny SLDojku nie będziesz miał sobie równych i ponownie zostaniesz naszym władcą". Morał płynący z tej bajki jest taki, że nasi bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie we wspólnej symbiozie, gdyż połączyła jch wzajemna miłość do talarów... Coś wam jeszcze bratki napisać? Myślę, że wystarczy. DOBRANOC!
0
Gravatar
obywatel
RE: Nie tylko PiS wystartuje w wyborach
Ja powiedziała :
Spajkerku nie osmieszaj się. Co ty kolportowales??? Gdzie ty pisałeś??? No proszę Cię!!! Słaby jesteś jak pewna część ciała weza. Nie próbuj na siłę męczyć ludzi. Idź na spacer. Przewietrz się i ochlon. Jaki ogolniak synku. Zawodowka maks po tym co piszesz. Do dzisiaj ci został ten ostracyzm czyli brak pracy. Co ty jesz że Takie głupoty gadasz. Straszne że nikt z tej gazetki nie potrafi cię jakoś zablokować. Ale widocznie jaka gazeta tacy komentatorzy. Od razu powiem że niechcący doczytałem artykuł wraz z komentarzami. Ostatni raz bo szkoda mojego czasu na ten tygodniczek jego redaktora, dziennikarzy i komentatorów. Pozdrawiam normalnych ludzi z dst.
"Andrzeju nie denerwuj się.."

0

Przeczytaj także