Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Po świątecznej przerwie trafił do sprzedaży kolejny, 941 numer, powiatowego tygodnika. W dzisiejszym wydaniu znalazło się miejsce na wiele artykułów, dotyczących różnych wydarzeń z minionych trzech tygodni. Jak się okazje, trudno mówić, aby był to czas spokojny. O ile świąteczny nastrój w Boże Narodzenie gościł w większości domów, o tyle pozostałe dni nie były już tak sielskie.
Straszne chwile przeżyli mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych w Górce Sobockiej, kiedy to w sylwestrową noc, ich dom omal nie spłonął. A wszystkiemu winny alkohol i niedopilnowany garnek.
Wiele słusznych powodów do narzekań w minionym tygodniu mieli kierowcy. Sporo dróg w naszym powiecie było tak śliskich, że doszło do kilkunastu kolizji i stłuczek. I nie można tu mówić o tym, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.
Wraz z Nowym Rokiem śmieciowa niespodzianka spotkała wielu mieszkańców gminy Strzelin, od których nie odebrano odpadów, choć harmonogram taką wywózkę przewidywał. Do sytuacji odniosła się m.in. burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. Podobny problem do tego w Strzelinie, ale bardziej śmierdzący, mają mieszkańcy jednej z posesji w Wiązowie. Czy jest szansa na poprawę ich sytuacji?
Inne problemy mają mieszkańcy gminy Borów, gdzie całkowicie zmienił się rozkład komunikacji, który obowiązywała wcześniej.
Niestety, miało też miejsce kilka zdarzeń kryminalnych, o których piszemy na stronach 2 i 4.
W gazecie znajdziecie również relację z pracy nowych rad gmin. Są też informacje o politycznych decyzjach i inwestycyjnych planach.
Oczywiście, nie zabrakło miejsca na relacje z miłych i sympatycznych wydarzeń kulturalnych i religijnych.  Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

Permalink1 +3 lewy
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cba-w-urzedzie-miasta-w-srodzie-slaskiej,nId,2774067
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cba-w-urzedzie-miasta-w-srodzie-slaskiej,nId,2774067
Kiedy w Strzelinie?
2019-01-09 07:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz