Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od dziś można kupić najnowszy numer powiatowego tygodnika. W gazecie jest kilka relacji z pracy samorządowców w różnych gminach. Początek obecnej kadencji jest też okazją, by przedstawić Czytelnikom wizje tego, co nas czeka w najbliższych 5 latach pod rządami obecnych wójtów i burmistrzów. O tym piszemy na str. 10.
Gminą, w której ostatnio jest bardzo głośno, są Kondratowice. Co zadecydowali tamtejsi radni i w kogo ich decyzja najbardziej uderzy? O tym piszemy na str. 7. W numerze publikujemy ciekawy raport przygotowany przez młodzież, a dotyczy on różnych stref życia osób młodych. Niestety, samorządowcy i osoby odpowiedzialne z niektóre dziedziny nie mają powodu do zadowolenia. Rozmawiamy także z nauczycielami na temat próbnych egzaminów ósmoklasistów. Podsumowują oni pytania i wyniki uczniów.
W minionym tygodniu odbyły się kolejne wybory sołeckie w gminie Strzelin. Zamieszczamy listę nowych sołtysów i osób, które weszły do rad sołeckich. W numerze wracamy też do sprawy śmierci byłego burmistrza Wiązowa. Rozmawiamy ze strażakami - ratownikami na temat tego, czy była szansa na uratowanie burmistrza?
Z Czytelnikami Słowa strzelińscy uczniowie dzielą się swoimi feeryjnymi planami. Są też rady ekspertów, jak zadbać o zdrowie, a także opowieść Kasi, która pokochała konie.  Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

Permalink2 +7 ...
RE: Najnowsze 944 wydanie Słowa już w sprzedaży
Co nam zafundują... oby stagnacje, a nie cofnięcie kolejne , bo o pójściu do przodu zapomnijmy :D
2019-02-01 00:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +14 cbś
RE: Najnowsze 944 wydanie Słowa już w sprzedaży
Skromność, pracowitość, odpowiedzialność, pokora i rzetelność. To wspaniali ludzie. Prawi, pracowici, odpowiedzialni. Dialog i współpraca to warunek zrealizowania zadań, które postawili przed nami Polacy. Będziemy rozmawiać, będziemy słuchać i co najważniejsze, będziemy słyszeć co do nas mówią Polacy. Będziemy słuchać i młodszych i starszych, i biednych i bogatych. Obowiązkiem każdej władzy jest słuchać obywateli i im służyć, bo do tego jesteśmy powołani, jesteśmy powołani do służby, jesteśmy powołani do tego, żeby rozwiązywać problemy naszych współobywateli, którzy powierzają nam ten mandat. Przyjedziemy do was, aby rozmawiać. Będziemy wszędzie tam, gdzie toczy się dyskusja o Polsce. Nie chcemy, żeby dla celów wyborczych mówiono co innego, a potem robiono co innego. Czas polityków celebrytów się kończy. Czas na polityków rzemieślników, którzy będą pokornie słuchać Polaków.
2019-01-29 22:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz